بازدید: 10

افزایش شدید مصرف سیگارهای الکترونیکی میان جوانان آمریکایی

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1607135
مصرف سیگارهای الکترونیکی در میان جوانان دبیرستانی 78 درصد و در میان دانشجویان کالج ها 48 درصد افزایش یافته است.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، مقامات بهداشتی آمریکا روز دوشنبه اعلام کردند شمار جوانان آمریکایی که سیگار الکترونیکی مصرف می کنند، در سال 2018 یک و نیم میلیون نفر افزایش یافته است.

بر اساس گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، 3/6 میلیون دبیرستانی و دانشجوی کالج در آمریکا در سال 2018 سیگارهای الکترونیکی مصرف می کردند که در سال پیش از آن شمار آنها 2/1 میلیون نفر بود. مصرف سیگارهای الکترونیکی در میان جوانان دبیرستانی 78 درصد و در میان دانشجویان کالج ها 48 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که استفاده از سیگار و سایر محصولات تنباکو ثابت مانده است.
در پرسش نامه هایی که دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان کالج ها پر کرده اند، بر اساس تعریفی که نتیجه گیری می کند در ماه گذشته آنها یکی از محصولات را مصرف کرده اند، در مجموع 4/9 میلیون جوان سیگارهای الکترونیکی مصرف کرده، سیگار کشیده یا از محصولات تنباکو استفاده کرده اند. کل این افزایش به سیگار الکترونیکی نسبت داده شده است.
از هر چهار دانش آموز دبیرستانی در آمریکا بیش از یک نفر (27 درصد) سیگار الکترونیکی یا یکی از محصولات تنباکو از جمله سیگار، پیپ و غیره مصرف می کند.
رابرت ردفیلد، مدیر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا هشدار داد "افزایش شدید استفاده جوانان از سیگارهای الکترونیکی در سال گذشته تاثیر پیشرفت هایی را که در کاهش مصرف تنباکو در میان جوانان حاصل شده بود، تهدید می کند.
وی همچنین هشدار داد "این خطر وجود دارد که اعتیاد به نیکوتین در میان نسل جدید گسترش پیدا کند".


افزایش شدید مصرف سیگارهای الکترونیکی میان جوانان آمریکایی
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

مهم‌ترین نکاتی که باید درباره گزارش مولر بدانید

مهم‌ترین نکاتی که باید درباره گزارش مولر بدانید

بازدهی بیش از ۱۰ درصدی بازار سرمایه در نخستین ماه سال/بازار در انتظار انتشار گزارش عملکرد‌ها

بازدهی بیش از ۱۰ درصدی بازار سرمایه در نخستین ماه سال/بازار در انتظار انتشار گزارش عملکرد‌ها