بازدید: 10

وزیر دفاع انگلیس: لندن می خواهد به اسکادران های پهپاد مجهز شود

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1607128

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از خبرگزاری فرانسه از لندن،  گوین ویلیامسون، وزیر دفاع انگلیس در چارچوب طرحی به منظور تقویت تجهیزات نظامی این کشور بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، برگزیت، روز دوشنبه از ایجاد "اسکادران های پهپاد" که بتوانند به طور شبکه ای عمل کنند، خبر داد.

گوین ویلیامسون در یک سخنرانی در اندیشکده رویال یونایتد سرویسز اینستیتیوت (RoyalUnited Services Institute) اعلام کرد خروج از اتحادیه اروپا بهترین فرصت را از 50 سال پیش تاکنون به انگلیس ارائه می کند تا نقش خود را در صحنه بین المللی بازتعریف کند".
وی همچنین اعلام کرد "ما باید ملتی باشیم که ملت های دیگر به آن رو می کنند که جهان به رهبری ما نیاز دارد".
گوین ویلیامسون یک طرح سرمایه گذاری هفت میلیون پوندی (هشت میلیون یورو) در زمینه پهپاد اعلام کرد که هدف از آن ایجاد اسکادران هایی است که "قادر باشند سامانه های هوایی دشمن را فریب بدهند و از آنها عبور کنند، اسکادران هایی که باید تا پایان سال 2019 عملیاتی بشوند."
او همچنین استقرار دو ناو نظامی "چندمنظوره" را که بتوانند با اطمینان ماموریت های "جنگی یا کمکی" را انجام دهند و همچنین تقویت ظرفیت های "دفاع - سایبری" را به لطف یک بسته 65 میلیون پوندی (74 میلیون یورو) اعلام کرد.اما استفاده وزیر دفاع انگلیس از این لفاظی ها انتقادهای احزاب مخالف را برانگیخت.
کریس لسلی، نماینده پارلمان از حزب کارگر در واکنش به این سخنان گفت "این عقیده که عضویت ما در اتحادیه اروپا محدودیت هایی را بر ما تحمیل می کند، کاملا پوچ است". این نماینده طرفدار عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا همچنین اعلام کرد "در واقع، خسارت های اقتصادی که برگزیت پیش بینی آنها را امکان پذیر می کند، به سرعت نیروهای مسلح ما را تضعیف خواهد کرد".
دست کم 50 روز به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که برای 29 مارس پیش بینی شده، باقیمانده است و هنوز هیچ توافقنامه ای میان لندن و بروکسل حاصل نشده است که خروجی منظم را امکان پذیر سازد.
گوین ویلیامسون سرانجام فاش کرد نخستین ماموریت ناو هواپیمابر جدید انگلیس موسوم به ایچ ام اس کویین الیزابت به ویژه در "دریای مدیترانه، خاورمیانه و در منطقه اقیانوس آرام" خواهد بود.
حزب لیبرال دموکرات اعلام این خبر را به منزله اقدامی "تحریک آمیز" در برابر چین تلقی کرده است که دفتر ترزا می، نخست وزیر انگلیس آن را کم اهمیت دانسته است.

 

 


وزیر دفاع انگلیس: لندن می خواهد به اسکادران های پهپاد مجهز شود
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

مهم‌ترین نکاتی که باید درباره گزارش مولر بدانید

مهم‌ترین نکاتی که باید درباره گزارش مولر بدانید

بازدهی بیش از ۱۰ درصدی بازار سرمایه در نخستین ماه سال/بازار در انتظار انتشار گزارش عملکرد‌ها

بازدهی بیش از ۱۰ درصدی بازار سرمایه در نخستین ماه سال/بازار در انتظار انتشار گزارش عملکرد‌ها