بازدید: 13

رزمایش دریایی پاکستان با مشارکت ۴۵ کشور جهان امروز پایان می‌یابد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1607104
رزمایش دریایی نیرو‌های نظامی پاکستان در دریای عرب و نزدیک شهر کراچی که نمایندگانی از ۴۵ کشور جهان در آن حضور دارند، امروز به پایان می‍رسد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، رزمایش دریایی نیرو های نظامی پاکستان در دریای عرب و نزدیک شهر کراچی در حال برگزاری است.

دیروز چهارمین روز این رزمایش دریایی برگزار شد که علاوه بر نیروی دریایی پاکستان، نمایندگانی از ۴۵ کشور حضور دارند.

این سری رزمایش ۲ سالانه از سال ۲۰۰۷ شروع شده است. امروز آخرین روز این رزمایش است. در این رزمایش انواع تجهیزات دریایی و نظامی پاکستان و توان رزمی آن ها به نمایش گذاشته شده است.

محمود سالم فرمانده نیروی دریایی پاکستان در این رزمایش گفت: هدف از این تمرین اساسا این است که تجربه نیرو های دریایی شرکت کننده به اشتراک گذاشته شود. نیروی دریایی پاکستان، بستری برای نیروی دریایی کشور های مختلف حاضر فراهم آورده است تا از قاره های مختلف در این رزمایش شرکت کنند و در کنار هم به اشتراک تجارب بپردازند. هدف از جمع شدن در اینجا این است که از تجارب یکدیگر درخصوص مقابله با دزدی دریایی و مقابله با قاچاق و مانور دریایی یاد بگیریم. البته وقتی نیرو های دریایی کشور های مختلف در کنار هم قرار می گیرند این کار پیامی دیپلماتیک هم دارد که روشن و بلند است و آن اینکه پاکستان کشوری منزوی نیست و کشوری مهم است.

انتهای پیام/


رزمایش دریایی پاکستان با مشارکت ۴۵ کشور جهان امروز پایان می‌یابد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها