بازدید: 5

روز‌های پر التـهاب به روایت رهبر انـقلاب

توی فرودگاه همه می‌رفتند طرف امام. من هم خیلی دلم می‌خواست بروم، اما خودم را مانع شدم، بعضی دیگر هم مانع می‌شدم که بروند طرف امام که ایشان را خسته نکنند.

جوان آنلاین: مرور خاطرات روزهاي پرالتهاب انقلاب هم براي كساني كه آن روزها را درك كرده اند شيرين است و هم براي كساني كه بعد از پيروزي انقلاب به دنيا آمده اند شنيدني تر است. مخصوصاً اگر خاطرات از زبان كسي باشد كه خود در فراز و نشيب و جزء به جزء زواياي انقلاب حضور داشته است. ايشان مبارز انقلابي و يار ديروز امام(ره) و سكاندار امروز همان انقلاب است. در ادامه چند خاطره از رهبر معظم انقلاب را مي خوانيد.

روزنامه منتشر مي كرد يم
«من در مدرسه رفاه بودم كه مركز عملياتِ مربوط به استقبال از امام بود - همين دبستان دخترانه رفاه كه در خيابان ايران است كه شايد شما آشنا باشيد و بدانيد- آنجا در يك قسمت، كارهايى را كه من عهده دار بودم، انجام مي گرفت؛ دو، سه تا اتاق بود. ما يك روزنامه روزانه منتشر مي كرديم. در همان روزهاى انتظار امام، سه، چهار شماره روزنامه منتشر كرديم. عده اى آنجا بوديم كه كارهاى مربوط به خودمان را انجام مي داديم.»

من چاي مي د هم
«ما عضو شوراي انقلاب بوديم و بعضي هم در آن وقت، اين موضوع را نمي دانستند و حتي بعضي ازرفقا -مثل مرحوم رباني شيرازي يا مرحوم رباني املشي- نمي دانستند كه ما چند نفر، عضو شوراي انقلاب هم هستيم. ما با هم كار مي كرديم و صحبتِ دولت هم در ميان نبود؛ صحبت همان بيت امام بود كه وقتي ايشان وارد مي شوند، مسئوليت هايي پيش خواهد آمد. گفتيم بنشينيم براي اين موضوع، يك سازماندهي بكنيم. ساعتي را در عصر يك روز معين كرديم و رفتيم در اتاقي نشستيم. صحبت از تقسيم مسئوليت ها شد و در آنجا گفتم كه مسئوليت من اين باشد كه چاي بدهم! همه تعجب كردند. يعني چه؟ چاي؟ گفتم: بله، من چاي درست كردن را خوب بلدم. با گفتن اين پيشنهاد، جلسه حالي پيدا كرد. مي شود آدم بگويد كه مثلاً قسمت دفتر مراجعات، به عهده من باشد. تنافس و تعارض كه نيست. ما مي خواهيم اين مجموعه را با همديگر اداره كنيم؛ هر جايش هم كه قرار گرفتيم، اگر توانستيم كار آنجا را انجام بدهيم، خوب است.
اين، روحيه من بوده است. البته، آن حرفي كه در آنجا زدم، مي دانستم كه كسي من را براي چاي ريختن معين نخواهد كرد و نمي گذارند كه من در آنجا بنشينم و چاي بريزم؛ اما واقعاً اگر كار به اينجا مي رسيد كه بگويند درست كردن چاي به عهده شماست، مي رفتم عبايم را كنار مي گذاشتم و آستين هايم را بالا مي زدم و چاي درست مي كردم. اين پيشنهاد، نه تنها براي اين بود كه چيزي گفته باشم؛ واقعاً براي اين كار آماده بودم. من با اين روحيه وارد شدم... گفتن اين مطالب شايد چندان آسان نباشد و ممكن است حمل بر چيزهاي ديگر شود؛ اما واقعاً اعتقادم اين است كه براي انقلاب بايد اينطوري باشيم.»
(سخنراني در نهاد رياست جمهوري، 18 مرداد 1368)

ورود امام من اشك مي ريختم!
«روز ورود امام البته آن روزِ ورود ايشان كه ما از دانشگاه، كه متحصن بوديم در دانشگاه ديگر، مي رفتيم خدمت امام، توي ماشين من يك وقتي خدمت خود امام هم گفتم همين را. همه خوشحال بودند، مي خنديدند، بنده از نگراني بر آنچه كه براي امام ممكن است پيش بيايد بي اختيار اشك مي ريختم و نمي دانستم كه براي امام چي ممكن است پيش بيايد. چون يك تهديدهايي هم وجود داشت.»

د لم می خواست طرف امام بروم
توي فرودگاه همه مي رفتند طرف امام. من هم خيلي دلم مي خواست بروم، اما خودم را مانع شدم، بعضي ديگر هم مانع مي شدم كه بروند طرف امام كه ايشان را خسته نكنند.
آخر شب - حدود ساعت 5/9 يا 10 بود- همه خسته و كوفته، روز سختى را گذرانده بودند و متفّرق شدند. من در اتاقى كه كار مي كردم، نشسته بودم و مشغول كارى بودم؛ ناگهان ديدم مثل اينكه صدايى از داخل حياط مي آيد. صداى گفت وگويى مي آيد؛ مثل اينكه كسى آمد، كسى رفت. پا شدم ببينم چه خبر است. يك وقت ديدم امام از كوچه، تك و تنها به طرف ساختمان مي آيند! براى من خيلى جالب و هيجان انگيز بود كه بعد از سال ها ايشان را مي بينم. 15 سال بود، از وقتى كه ايشان را تبعيد كرده بودند، ما ديگر ايشان را نديده بوديم. براى ايشان در طبقه بالا اتاقى معين شده بود به نحوى طرف پله ها رفتند تا به اتاق بالا بروند. نزديك پاگرد پله كه رسيدند، برگشتند طرف ما كه پاى پله ها ايستاده بوديم و مشتاقانه به ايشان نگاه مي كرديم. روى پله ها نشستند؛ معلوم شد كه خود ايشان هم دلشان نمي آيد كه اين 20، 30 نفر آدم را رها كنند و بروند استراحت كنند! روى پله ها به قدر شايد پنج دقيقه نشستند و صحبت كردند. حالا دقيقاً يادم نيست چه گفتند. به هرحال، «خسته نباشيد» گفتند و اميد به آينده دادند؛ بعد هم به اتاق خودشان رفتند و استراحت كردند.»(منبع: دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمي خامنه اي)

سجد ه كردم
«... ناگهان راديو گفت: اينجا صداي انقلاب اسلامي ايران است و من از ماشين پايين آمدم، روي خيابان افتادم و سجده كردم.»
(مصاحبه با خبرنگار صدا و سيما پيرامون خاطرات انقلاب، 11 بهمن 1363)


روز‌های پر التـهاب به روایت رهبر انـقلاب
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14
 • روز‌های پر التـهاب به روایت رهبر انـقلاب


  توی فرودگاه همه می‌رفتند طرف امام. من هم خیلی دلم می‌خواست بروم، اما خودم را مانع شدم، بعضی دیگر هم مانع می‌شدم که بروند طرف امام که ایشان را خسته نکنند.
 • اطلاعیـۀ سراسری دعـوت عمـومـی برای خلـق حمـاسه حضور در فجـر چهلم انـقلاب اسلامی


  اطلاعیـۀ سـراسـری فراخـوان و دعـوت عمـومـی برای خلـق حمـاسـه حضـور در فـجــر چهلـم انـقلاب اسـلامـی از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی صادر شد.
 • درس خرمشهر به روایت رهبر معظم انقلاب


  یک ملت وقتی به خود متکی شد، وقتی مؤمن شد، وقتی این ایمان را با عمل صالح و جهاد همراه کرد، در همه‌ی میدان‌ها پیروزی او قطعی است. درس خرمشهر برای ما این است؛ ملت ایران این درس را نباید فراموش کند.
 • شیعه انگلیسی به روایت رهبر انقلاب


  یک عدّه‌ای خیال می‌کنند اثبات تشیّع به این است که انسان به بزرگان مورد اعتقاد اهل سنّت و دیگران بنا کند مدام بدوبیراه گفتن؛ نه، این خلاف سیره‌ی ائمّه است. اینکه شما می‌بینید رادیو‌ها یا تلویزیون‌هایی در دنیای اسلام به وجود می‌آید که کار آن‌ها این است
 • روایت تنها زنی که با رهبر داعش مصاحبه کرد


  سعاد مخنت درخواست کرده بود تا با یکی از رهبران داعش مصاحبه کند. تقاضای او برای مصاحبه در طول روز و در مکانی عمومی رد شد، به‌جای آن باید ساعت ۱۱:۳۰ شب، در مرز ترکیه و سوریه، سوار ماشینی می‌شد که یکی از فرماندهان ارشد داعش در آن نشسته بود. مخنت بر تردی
 • عسگر‌اولادی به روایت رهبر انقلاب


  حبیب‌الله عسگراولادی مسلمان، روز سه‌شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۲ پس از چند ماه بستری شدن در بیمارستان، در پی عارضه قلبی در سن ۸۱ سالگی درگذشت.
 • حکم سقط جنین به روایت رهبر انقلاب چیست؟


 • نکته‌ی مهم در باب مباهله به روایت رهبر انقلاب


  هیچ سابقه نداشته است که در راه تبلیغ دین و بیان حقیقت، پیغمبر دست عزیزان خود، فرزندان خود و دختر خود و امیرالمؤمنین را - که برادر و جانشین خود هست - بگیرد و بیاورد وسط میدان؛ استثنائی بودن روز مباهله به این شکل است.
 • روایت سید حسن نصرالله از دیدار با رهبر انقلاب


  دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن اعلام اینکه مقاومت در سوریه پیروز شده، به شرح دیدار خود با رهبر انقلاب در آغاز بحران سوریه پرداخت.
 • صلح امام حسن(ع) به روایت رهبر معظم انقلاب


  امام حسن(ع) به هیچ وجه برایش مسأله‌ى بیعت با معاویه مطرح نبود، در قرارداد آتش‌بس یا صلحى که بین امام حسن(ع) و معاویه نوشته شد، یکى از شرائط این بود که امام حسن(ع) به معاویه، امیرالمؤمنین نگوید، با او بیعت نکند، معاویه حق تعیین جانشین نداشته باشد...
 • روایت نماینده رهبر انقلاب از مناطق سیل‌زده خوزستان


  نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اشاره به بازدید از مناطق سیل‌زده گفت: عمق فاجعه سیل کشور بسیار سنگین و بیش از تصور است.
 • روایت آقای گل شطرنج از دیدار با رهبر انقلاب


  در این ویدئو، بخش‌هایی از دیدار و گفت‌وگوی «آرین غلامی»، شطرنج‌باز نوجوان با رهبر معظم انقلاب را مشاهده می‌کنید.
 • روایت رهبر انقلاب از دوران ذلت بار محمدرضا پهلوی


  پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت سالگرد فرار شاه از ایران در ۲۶ دی‌ماه سال ۱۳۵۷ نماهنگ «طلیعه پیروزی» را منتشر کرد.
 • روایت مجریان زن تلویزیون از دیدار با رهبر انقلاب


  در حاشیه مراسم اهدا تقریظ رهبر معظم انقلاب برکتاب فرنگیس به راوی این کتاب ارزشمند، تعدادی از مجریان زن تلویزیون با رهبر معظم انقلاب دیدار و گفتگو کردند.
 • روایت جهانگیری از دستور ارزی رهبر انقلاب


  اسحاق جهانگیری در کسوت رئیس ستاد اقتصادی دولت مهمان جلسه غیرعلنی مجلس بود تا سیاست‎های ارزی دولت را تشریح کند. از دستور رهبری به دستگاه‎ها برای تنظیم بازار ارز گرفته تا رفع نگرانی‎های ناشی از تصمیم برجامی آمریکا.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

کرمان در حالت آماده باش قرار دارد/ گزارش مناطق حادثه‌خیز استان تهیه شد

کرمان در حالت آماده باش قرار دارد/ گزارش مناطق حادثه‌خیز استان تهیه شد

ظریف: گفت‌وگوی طولانی با بشار اسد داشتم؛ گزارشی از این گفتگو را به اردوغان ارائه خواهم داد/ بهترین راه برای حفظ امنیت کشورهای منطقه، استقرار ارتش سوریه در مرزها با ترکیه است

ظریف: گفت‌وگوی طولانی با بشار اسد داشتم؛ گزارشی از این گفتگو را به اردوغان ارائه خواهم داد/ بهترین راه برای حفظ امنیت کشورهای منطقه، استقرار ارتش سوریه در مرزها با ترکیه است

گزارش مفصل کنگره آمریکا درباره تحریم‌های ایران منتشر شد

گزارش مفصل کنگره آمریکا درباره تحریم‌های ایران منتشر شد

رایزنی مقام‌های کاخ سفید و وزارت دادگستری پیش از گزارش مولر

رایزنی مقام‌های کاخ سفید و وزارت دادگستری پیش از گزارش مولر

یک گزارشگر دیگر در آستانه حذف از شبکه سه!

یک گزارشگر دیگر در آستانه حذف از شبکه سه!

گزارش مولر: ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ با روس‌ها همکاری نکرده است

گزارش مولر: ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ با روس‌ها همکاری نکرده است

واکنش ترامپ به گزارش مولر: بازی تمام شد!

واکنش ترامپ به گزارش مولر: بازی تمام شد!

گزارش شاهکار شریعتمداری در دوره وزارت صمت به قوه قضائیه ارجاع شد

گزارش شاهکار شریعتمداری در دوره وزارت صمت به قوه قضائیه ارجاع شد