بازدید: 6

اروپا هم مثل امریکاست به آن‌ها نیز اعتماد نکنید

در سایه توکل، احساس مسئولیت و عمل مردم و مسئولان به وظایف خود، پروردگار با لطف و عنایت خویش، راه را برای ملت ایران باز خواهد کرد

جوان آ نلاین: حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح جمعه در ديدار فرماندهان و جمعي از كاركنان نيروي هوايي و پدافند هوايي ارتش، بيعت شگفتي ساز همافران با امام خميني(ره) در ۱۹بهمن ۱۳۵۷ را تجسم شجاعت، اميد به پروردگار، نهراسيدن از دشمن و عمل به وظيفه برشمردند و تأكيد كردند: ۲۲بهمن امسال به ياري پروردگار و در پرتو همين عوامل تاريخ ساز به معناي واقعي كلمه دشمن شكن خواهد شد و با هوشياري ملت و حضور همه سلايق و ديدگاه ها، پرشكوه تر از سال هاي قبل خواهد بود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي، راهپيمايي ۲۲بهمن را از مسائل شگفتي ساز خواندند و افزودند: جشن سالانه انقلاب در كشورهايي كه انقلاب كرده اند به رژه نيروهاي مسلح در مقابل چند نفر تبديل شده است اما در ايران سرافراز، ۴۰سال است مردم در سراسر كشور به خيابان ها مي آيند و بر ادامه راه انقلاب تأكيد مي كنند كه اين مسئله، از معجزات شگفتي ساز انقلاب است و بايد با تمام قدرت ادامه يابد. ايشان حضور انبوهِ بي شمار ملت در راهپيمايي ۲۲بهمن را «دشمن شكن و مرعوب كننده آن»، «نشان دهنده حضور عمومي ملت در صحنه» و «تجلي عزم و وحدت ملي» برشمردند و خاطرنشان كردند: در جامعه اختلاف سليقه وجود دارد اما وقتي پاي انقلاب و نظام و ۲۲بهمن به ميان مي آيد، همه اختلاف ها رنگ مي بازد و همه در كنار هم به ميدان مي آيند.
ما كاري با ملت امريكا نداريم
رهبر انقلاب اسلامي رژيم امريكا را تجسم «شرارت، خشونت، بحران سازي و جنگ آفريني» خواندند و افزودند: مسئولان رژيم امريكا ضمن اهانت به ملت ايران مي گويند چرا «مرگ بر امريكا» مي گوييد، براي روشن شدن ذهن مقامات امريكايي تأكيد مي كنيم كه ما كاري به ملت امريكا نداريم و مرگ بر امريكا يعني مرگ بر حاكمان امريكا كه در اين دوره، «مرگ بر ترامپ و بولتون و پمپئو» مي شود. ايشان افزودند: تا وقتي رژيم امريكا بر مبناي شرارت، دخالت، خباثت و رذالت حركت مي كند، شعار مرگ بر امريكا از دهان ملت مقتدر ايران نخواهد افتاد.
اروپايي ها هم غيرقابل اعتمادند
حضرت آيت الله خامنه اي در بخش ديگري از سخنانشان درباره پيشنهادهاي اروپايي ها افزودند: به مسئولان توصيه مي كنم به اينها هم اعتماد نكنند البته نمي گوييم با آنها مراوده نداشته باشيم بلكه با چشم بدبيني به اروپايي ها نگاه كنيد.
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: درباره امريكا هم از چند سال قبل و در مذاكرات هسته اي، هم در جلسات خصوصي و هم در جلسات عمومي مكرر به مسئولان مي گفتم به امريكايي ها اعتمادي ندارم و شما هم به قول و حرف و لبخند و امضاي آنها اعتماد نكنيد. اكنون نتيجه اين شده است مسئولاني كه آن روزها مذاكره مي كردند، خودشان مي گويند امريكا غيرقابل اعتماد است. بايد از اول اين را تشخيص مي دادند و بر اين مبنا حركت مي كردند. ايشان افزودند: همين اروپايي ها كه با وقاحت از ايران مطالبه حقوق بشري مي كنند در پاريس نيروهاي مسلح را به جان مردم مي اندازند و مردمشان را كور مي كنند اما در عين حال متكبرانه از ايران طلبكاري مي كنند در حالي كه بايد به آنها گفت شما اصلاً حقوق بشر را مي شناسيد؟
حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: در جايگاه يك كشور مقتدر و توانا با همه دنيا به جز چند استثنا ارتباط داريم و خواهيم داشت اما بايد بدانيم با چه كساني داريم حرف مي زنيم و اقدامات فرانسوي ها، انگليسي ها و ديگران را در مقاطع مختلف از ياد نبريم.
رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان همراه شدن ارتش با ملت در جريان انقلاب اسلامي را يك نعمت بزرگ و نقش نيروي هوايي را در اين موضوع بسيار برجسته دانستند و گفتند: نيروي هوايي در پيروزي انقلاب اسلامي و مراحل مختلف بعد از آن، نقش آفرين بود كه ۱۹بهمن سال ۱۳۵۷ و بيعت جمعي از نيروي هوايي ارتش با امام راحل(ره)، اولين نقش آفريني و همانند خودِ انقلاب، شگفتي ساز و «رزق لا يحتَسب» بود. ايشان افزودند: ۱۹بهمن ۵۷، جلوه تسلط بر نفس، احساس وظيفه و احساس قدرت بود چراكه در آن رويداد جوانان از طاغوت نترسيدند و با غلبه بر ترس خود و اميدواري به خداوند، با شجاعت به ديدار امام آمدند كه امروز هم به همين ويژگي ها نياز داريم.
حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: نقش نيروي هوايي در قضاياي شب ۲۱ بهمن سال ۱۳۵۷، افشاي كودتا در پايگاه شهيد نوژه همدان به وسيله يك افسر جوان نيروي هوايي، تشكيل جهاد خودكفايي به وسيله نيروي هوايي، اولين واكنش كوبنده در روزهاي آغاز جنگ تحميلي به وسيله جنگنده هاي نيروي هوايي و بمباران بسياري از پايگاه هاي عراق و نقش آفريني در طول دوران دفاع مقدس، آغاز ساخت هواپيماي جنگي و پشتيباني از مدافعان حرم از جمله اقدامات برجسته نيروي هوايي و جزو تاريخ و هويت اين نيرو است.
رهبر انقلاب اسلامي بر لزوم حفظ و تقويت اين هويت و انسان سازي و تربيت جواناني همچون شهيدان بابايي و ستاري و ديگر شهدا تأكيد و خاطرنشان كردند: تنها نيرويي كه توانست چنين شخصيت هاي برجسته اي را تربيت كند و استعداد دروني آنها را به فعليت برساند، انقلاب اسلامي و حركت عظيم ملت ايران است. حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به پايبندي ملت به «استقلال، عزت و سرافرازي حاصل از انقلاب اسلامي» افزودند: بنده از گرفتاري ها، گراني ها و ديگر مشكلات مطلع هستم اما به كشور نگاه خوشبينانه دارم چراكه مشاهده مي كنم ملت همچون يك قهرمان و يك شخصيت قوي در مقابل جبهه دشمن ايستاده است و مي داند چه مسير و اهدافي را بايد دنبال كند. ايشان تأكيد كردند: مردم گله مندي، ناراحتي و توقعاتي دارند اما هيچ مسئله اي هرگز موجب نشده و نمي شود كه ملت از پشتيباني همه جانبه از آرمان ها و اهداف امام و انقلاب و نظام رويگردان شود.
نااميد كردن كار دشمن و عناصر نفوذي است
رهبر انقلاب اسلامي ملت ايران را به كوهنوردي تشبيه كردند كه در ۴۰سال اخير بخش مهمي از راه و گردنه هاي پرپيچ و خم و خطرناك را رد كرده اما براي دستيابي به اهداف و بي اثر كردن تهديدها و توطئه ها، بايد بقيه راه را نيز طي كند و به قله برسد. رهبر انقلاب اسلامي همه مسئولان و آحاد مردم را به همت و كار و تلاش بي وقفه فراخواندند و افزودند: هركس در هر جا كه هست به وظايف خود عمل كند تا همه خانه هاي جدول عمومي وظايف ملت و مسئولان پر شود و شتاب حركت ايران عزيز به سمت اهداف بيشتر شود. ايشان دلهره افكندن و نااميد كردن را كار اصلي دشمن و عناصر نفوذي برشمردند و با استناد به آيات متعدد قرآني و رويدادهاي درس آموز صدر اسلام افزودند: منطق اسلام اين است كه از دشمن نهراسيد بلكه از انحراف از صراط مستقيم بترسيد و اگر درست عمل كنيد به ياري پروردگار حتماً پيروز خواهيد شد.
حضرت آيت الله خامنه اي، انحراف از راه خدا و تسليم در مقابل دشمنان را موجب ذلت و بي پناهي ملت خواندند و خاطرنشان كردند: در آن صورت سرنوشت ايرانِ ما همچون دوران رژيم پهلوي يا كشورهايي همچون عربستان مي شود كه امريكا بر سرنوشت و منابع و منافعشان مسلط شده است. ايشان همچنين در توصيه اي درباره راهپيمايي ۲۲بهمن افزودند: ممكن است كساني به هر دليل و منطق و مبنايي، از فلان مسئول يا فلان آقا خوششان نيايد اما نبايد با شعار دادن بر ضد او، راهپيمايي را به مظهر اختلاف و درگيري تبديل كنند چراكه اين حركت پرشور ملي بايد همچنان با عظمت و وحدت ادامه يابد.
رهبر انقلاب اسلامي، فرداي كشور و جوانان و ملت را به مراتب بهتر از امروز خواندند و تأكيد كردند: در سايه توكل، احساس مسئوليت و عمل مردم و مسئولان به وظايف خود، پروردگار با لطف و عنايت خويش، راه را براي ملت ايران باز خواهد كرد. پيش از سخنان فرمانده كل قوا، امير سرتيپ نصيرزاده فرمانده نيروي هوايي ارتش با بيان گزارشي از دستاوردها و توانمندي هاي اين نيرو در حوزه هاي مختلف، گفت: كاركنان غيرتمند نيروی هوايي و قرارگاه پدافند هوايي با تمسك به سيره شهيدان و مدافعان حرم براي دفاع از عزت و مرزهاي ايران اسلامي آمادگي كامل دارند.


اروپا هم مثل امریکاست به آن‌ها نیز اعتماد نکنید
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارش وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور بررسی شد

گزارش وضعیت آلودگی هوا در مناطق مختلف کشور بررسی شد

دسترسی به ۷۹ گزارش مرتبط با پیوستن به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت

دسترسی به ۷۹ گزارش مرتبط با پیوستن به کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت

واکنش سازمان هواپیمایی به گزارش‌ها از گرانی بلیت

واکنش سازمان هواپیمایی به گزارش‌ها از گرانی بلیت

خوشبینی به سودده شدن «فنورد» / گزارش ۳ ماهه، تاییدی بر این خوشبینی

خوشبینی به سودده شدن «فنورد» / گزارش ۳ ماهه، تاییدی بر این خوشبینی

چرا لبنانی ها نگران اوج گیری طوفان تنش ها بین ایران و امریکا هستند؟ / گزارش المانیتور در این رابطه را بخوانید

چرا لبنانی ها نگران اوج گیری طوفان تنش ها بین ایران و امریکا هستند؟ / گزارش المانیتور در این رابطه را بخوانید

گزارش شکایت مردم از خودروسازان تا هفته آینده به مجلس ارسال می‌شود

گزارش شکایت مردم از خودروسازان تا هفته آینده به مجلس ارسال می‌شود

گزارش

گزارش "بی‌بی‌سی" از تهران؛ مردم درباره رویارویی ایران و امریکا و تحریم‌ها چگونه فکر می‌کنند؟

گزارش موسسه آمریکایی

گزارش موسسه آمریکایی "پیو": اسراییل یکی از محدودترین کشورها نسبت به آزادی مذهبی است