بازدید: 8

برگزاري سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سفارت ایران در کره شمالی

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1606784
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاری صدا وسیما از پکن؛ مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دوشنبه ۲۲ بهمن با حضور مسئولان بلندپایه کره شمالی، سفرا و دیپلمات های مقیم توسط سفارت کشورمان در پیونگ یانگ برگزار شد.
در این مراسم که کیم هیونگ چول وزیر آموزش عالی کره شمالی به عنوان مهمان ویژه حضور داشت، سفیر کشورمان در کره شمالی طی سخنانی گفت: در چهل سال گذشته، جمهوری اسلامی ایران علیرغم وجود چالش های متعدد از جنگ تحمیلی و تحریم های ظالمانه اقتصادی گرفته تا هرج ومرج و بی ثباتی در منطقه، در دستیابی به اهداف و آرمان های بلند خود با تکیه بر حمایت های قاطع مردم که همواره در مقابل زورگویی و اجبار خارجی استوار ایستاده اند، موفق و سربلند بوده است.
عمادی افزود: انقلاب اسلامی که در ۲۲ بهمن۱۳۵۷ با مشارکت مردم ایران و رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی رسید؛ اکنون با گذشت چهل سال به یک نظام سیاسی پایدار تبدیل و موفق شده فصل جدیدی را در تاریخ کشورمان بگشاید که در آن استقلال، آزادی و مشارکت و اراده مردم ایران مهمترین اصول حاکم بر آنست.
عمادی خاطر نشان کرد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر توسعه هر چه بیشتر روابط دوستانه و برادرانه با کشورهای همسایه و سایر کشورها بر اساس احترام متقابل و برابری است و نقش خود را به عنوان مهمترین سد در برابر هر گونه تجاوز و تروریسم در منطقه اثبات نموده است. مبارزه با افراطی گری و تروریسم نقش مهمی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران ایفا می کند و ایران نقش محوری و مهمی در شکست این پدیده شوم در منطقه خاور میانه ایفا کرده است زیرا حمایت از صلح ،ثبات و امنیت منطقه ای، بخشی از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران است.
در ادامه این مراسم کیم هیونگ چول وزیر آموزش عالی کره شمالی نیز فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و پیشرفت های کشورمان در زمینه های مختلف را ستود.

برگزاري سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سفارت ایران در کره شمالی
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها