بازدید: 28

اپل به نوجوانی که ایراد امنیتی‌اش را پیدا کرد جایزه داد

منبع : فرارو کد خبر: 1606647
لینوس هنز به مجله رجیستر گفته "من تلاش دارم تا شرکت اپل را قانع کنم تا جایزه مخصوص ایراد‌ها (باگ) را برای همه محصولاتش ایجاد کند. این مسئله هم برای اپل مفید است و هم برای پژوهشگرها".
اپل به نوجوانی که ایراد امنیتی اش را پیدا کرد جایزه داد
 
گرنت تامپسون، نوجوان آمریکایی، موفق شد یک ایراد امنیتی را در اپلیکیشن فیس تایم شرکت اپل پیدا کند و از این شرکت جایزه بگیرد.

به گزارش بی بی سی، شرکت اپل مبلغ این جایزه به این نوجوان ۱۴ ساله را اعلام نکرده، اما گفته می شود که این جایزه شامل هزینه تحصیلات وی نیز می شود.

این ایراد امنیتی (باگ)، می توانسته منجر به استراق سمع تماس گیرنده در تماس های گروهی اپلیکشین فیس تایم شود.

این جایزه در حالی به این نوجوان داده شده که پیش از او یک پژوهشگر آلمانی ایراد های نرم افزاری موفق شده بود یک ایراد امنیتی دیگر را در محصولات اپل پیدا کند، اما به دلیل اینکه شرکت اپل از دادن جایزه به او خودداری کرده، جزئیات آن را به اپل نداده.

تماس برای جایزه
اولین خبر ها در خصوص این ایراد در اواخر ژانویه منتشر شد، ایرادی که گفته می شد براساس آن برخی کابران اپل می توانند به طور مخفیانه به صحبت های کسی که در فیس تایم با او تماس گرفته اند حتی اگر آن شخص موقع تماس، تماس شان را قبول نکرده باشد گوش کنند.

مسئله تا حدی برای شرکت اپل جدی شد که این شرکت اقدام به مسدود کردن امکان تماس گروهی در فیس تایم کرد تا بتواند در خصوص این ایراد امنیتی تحقیق کرده و آن را رفع کند.

خبر مربوط به این مسئله تنها در شبکه های اجتماعی طرح شد و در ابتدا هیچ صحبتی از جایزه برای کسی که آن را پیدا کرده نبود.

پس از آن خبری در این مورد منتشر شد که گرنت و مادرش بابت این ایراد امنیتی به اپل اطلاع و هشدار داده بودند.

بازی فورتنایت
گرنت هنگامی متوجه این ایراد شده بود که می خواست از طریق فیس تایم در مورد استراتژی اش در بازی "فورتنایت" با دوستانش صحبت کند.

مادر گرنت، چندین ایمیل و پیغام برای شرکت اپل فرستاد و نسبت به آسیب پذیری فیس تایم هشدار داد، اما ابتدا هیچ پاسخی دریافت نکرد.

شرکت اپل، اما اکنون به گرنت جایزه داده است. خبر این جایزه در روزی منتشر شد که شرکت اپل نسخه به روز رسانی شده اپلیکیشن فیس تایم را که این ایراد در آن رفع شده بود، به صورت عمومی منتشر کرد.

بدون جزییات
جایزه مخصوص پیدا کردن ایراد های امنیتی و نرم افزاری شرکت اپل فقط محدود به سیستم عامل گوشی های آیفون (IOS) می شود.

لینوس هنز محقق آلمانی، که شغلش پیدا کردن ایراد های امنیتی است، توانسته یک باگ در خصوص سرقت رمز های سیستم عامل کامپیوتر اپل (MacOS) پیدا کند، اما به دلیل اینکه مشمول جایزه شرکت اپل نمی شود، تاکنون از ارائه آن به این شرکت خودداری کرده است.

شرکت اپل در حال حاضر گاهی از متخصصان امنیتی دعوت می کند تا در برنامه ویژه ای که برای ایراد های اساسی در محصولاتش است، مشارکت کرده و برخی اوقات تا ۲۰۰ هزار دلار به آنان پرداخت می کند.

لینوس هنز به مجله رجیستر گفته "من تلاش دارم تا شرکت اپل را قانع کنم تا جایزه مخصوص ایراد ها (باگ) را برای همه محصولاتش ایجاد کند. این مسئله هم برای اپل مفید است و هم برای پژوهشگرها".

اپل به نوجوانی که ایراد امنیتی‌اش را پیدا کرد جایزه داد
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

انتشار گزارشی از تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

انتشار گزارشی از تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها