بازدید: 6

آثار پیشرفت 40 ىساله در ارتقای زندگی مردم عملی شود/ تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان انقلاب در بوشهر

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1606639
کانون خبرنگاران نبأ ــ پیشرفت‌های خوبی در عرصه‌های علمی، هسته‌ای، صنایع دفاعی و زیرساختی در این مدت 40 ساله در کشور داشته‌ایم و در این خصوص تنها نکته‌ای که هست اینکه باید آثار این پیشرفت‌ها را طوری عملی کنیم که در ارتقای زندگی مردم دیده شود زیرا ملت ایران عزتمندانه و فارق از گرایش‌های سیاسی بر روی آرمان‌های خود مانده است که از این گردنه سخت عبور کند.

به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ؛ راهپیمایی با شکوه 22 بهمن با نقش بندی پرچم 3 رنگ ایران و با حضور نمایندگان جامعه قرآنی، بانیان مساجد و آستان امامزادگان مقدس، تشکل های دانشجویی و ایثارگران، کارکنان یگان های نظامی نیروهای مسلح و مردم دریادل و ولایتمدار بوشهر همزمان با سراسر کشور با شعار «چلچراغ ما نور قرآن است، اسلام مکتب ما است – رهبر ما امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله العالی) است» به خیابان مقابل سپاه مالک اشتر آمده بود و در سالروز چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی ایران آمده بودند که این پیام را به جهانیان ندا دهند که به زودی قبله اول مسلمانان را آزاد خواهیم کرد و خط شکنی مبتنی بر آموزه های آیات الهی قرآن کریم کار زنان و مردان بصیر و شجاع خلیج فارس ایران متمدن است.

مردم شیعه و سنی استان دارالحماسه بوشهر با پلاکادرهای «مرگ بر آمریکا خبیث، مرگ بر اسرائیل کودک کش و مرگ بر وهابیٌت کثیف» به صحنه راهپیمایی بعثت انقلاب اسلامی ایران آمدند که بگویند با استمداد از پروردگار سبحان به مانند معجزه الهی رود نیل؛ شما در قعر امواج حضور میلیونی مردم کرانه نشین آبهای نیلگون خلیج فارس غرق می کنیم.

ملت عزتمند ایران امروز با هوشیاری بالا و اطاعت از فرامین رهبری به راهپیمایی 22 بهمن چهل سالگی بعثت انقلاب آمده اند که به مستکبرین جهان سلطه و فرعونیان ظالم زمان بگویند که همچنان شعار مردم کشور ما «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی»، «استقلال خواهی، قرآن محوری، مسجد محوری، روحانی محوری» است و بر این اعتقادیم که خداوند بالاتر و والاتر هر کسی است و وعده الهی حق است و به زودی محقق می شود.

محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم سخنرانی آئین راهپیمایی شکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران که با حضور مردم و مسئولان لشکری و کشوری استانی در محل مصلای جمعه شهر بوشهر برگزار شد، با ابراز اینکه حضور در این مراسم توفیق عظیم الهی است، اظهار کرد: مردم دلاور خطه بوشهر همیشه برای اسلام و ایران عزت آفریدند و همچنین در مبارزه با استعمار و استبداد خوش درخشیده و پیشگام این عرصه بوده اند.

وی با اشاره به اینکه هر چه در بُعد معنوی و مادی داریم مدیون خون شهدا و خانواده های آنان هستیم، افزود: امام خمینی (رحمت الله علیه) کلامش برای خدا بود و در راه خدا گام بر می داشت و با همین روحیه معنوی با پیروزی رساندن این انقلاب توانست روح عزت و استقلال را در زندگی مردم ایران و حتی منطقه زنده و احیاء کند.

قالیباف ادامه داد: تاریخ 40 ساله انقلاب نشانگر این است که مردم مستمر چه در صحنه های دفاع مقدس و چه در تجاوز ناآگاهانه سربازان آمریکایی در خلیج فارس پشتیبان و مدافع انقلابشان هستند و در این رابطه مردم بر سر عهد و پیمان خودشان هستند و در جشن 40 سالگی نظام با انقلاب خود بیعت مجدد کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام مردم ایران را مردمی بصیر، باشعور، زمان شناس، با مروت و جوانمرد برشمرد و عنوان کرد: مردم بزرگترین سرمایه این کشور هستند و مسئولان نظام باید روی این سرمایه ها که توفیق الهی است تا پای جان خدمت کنند و همه مسئولان بدانند  همانطور که امام راحل و رهبر معظم انقلاب فرمودند که این انقلاب متعلق به محرومین و مستضعفین است زیرا مردم با فرمان امام خمینی (ره) برای تحقق و پیروزی این انقلاب اسلامی به صحنه آمدند.

وی با اشاره به اینکه حضور مردم در صحنه یکی از رموز پیروزی انقلاب اسلامی ایران است، تصریح کرد: امام راحل به جوانان انقلاب اعتماد کرد و به همه جوانان ارزش داد و به همه جوانان که مبتنی بر آرمان ها و سنت های الهی بودند ایمان داشت.

دولت پهلوی متکی به آمریکا و بیگانگان بود

قالیباف از دولت پهلوی به عنوان دولتی متکی بر آمریکا و بیگانگان یاد کرد و گفت: دشمن تلاشش این است که بین مردم و مسئولان نظام و آرمان های کشور با جوسازی، شایعه و فشارهای اقتصادی فاصله بیندازد و جامعه را به سمت فروپاشی به پیش ببرد.

وی با تاکید کرد: مسئولان سه قوه نظام باید به اخلاص، ایثار و بصیرت مردم توجه و انجام وظیفه کنند و لذا با ضعف مدیریت و ناکارآمدی فشار مضاعفی را بر مردم وارد نکنیم.

پیشرفت زیرساخت ها در ارتقای زندگی مردم عملی شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز سلایق سیاسی نمی تواند مانع حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم شود، اظهار کرد: پیشرفت های خوبی در عرصه های علمی، هسته ای، صنایع دفاعی و زیرساختی در این مدت 40 ساله در کشور داشته ایم و در این خصوص تنها نکته ای که هست آن است که ما باید آثار این پیشرفت ها را طوری عملی کنیم که در ارتقاء زندگی مردم دیده شود زیرا ملت ایران عزتمندانه و فارق از گرایش های سیاسی بر روی آرمان های خود مانده است که از این گردنه سخت عبور کند و لذا کمک به دولت در اصل کمک به کشور و خدمت به مردم است و در این رابطه دولتمردان وظیفه دارند که گام اول را بردارند.

تهاجم دشمن از طریق جنگ رسانه ای و تحریم های اقتصادی

قالیباف تصریح کرد: دشمن جنگ خود را در جبهه رسانه ای و تحریم های اقتصادی به راه انداخته است و همه ما وظیفه داریم که بر روی این دو اصل با دشمن اقدام به مبارزه و مقاومت کنیم تا لحظه ای که دشمن شکست بخورد.

راهپیمایی 22 بهمن و بیداری اسلامی؛ دستاورد 40 سالگی بعثت انقلاب

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، رئیس شورای فرهنگ عمومی و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت: راهپیمایی 22 بهمن، بیداری اسلامی مردم منطقه و جهان و حضور میلیونی مردم ایران در صحنه ها یکی از مهم ترین دستاوردهای 40 سالگی بعثت انقلاب اسلامی کشورمان است.

امام جمعه بوشهر افزود: خداوند منٌان مالک مفاتیح الغیب است؛ قتل و خونریزی و خیانت خبیثانه به مردم مسلمانان و مظلوم در صفحه به صفحه سالنامه عملکرد حکومت های ظالم آمریکایی و اروپایی ها نقش بسته است.

حکومت بر قلب ها و دل های مردم امنیت آفرین است

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به اینکه امیرالمومنین امام علی (ع) فرمود «رحمت؛ مرتبه نخستین دوستی و خوش رفتاری است و محبت؛ درجه بالاتر و لطف؛ آخرین است»، بیان کرد: استمرار و موفقیت های یک نظام اسلامی نیاز به مروت و بهره گیری از راهبردهای الهی است و بی شک پایه حکومت صحیح، مقتدر و عادلانه، بر قلب ها و دل های مردم است، نه بر شمشیرها و نیزها. آنها که بر دل ها حکومت دارند، کشورشان دارای امنیٌت است و آنها که بر شمشیر تکیه می کنند، دائما در خطرند.

نویسنده کتاب قرآن «پایان دنیا در کلام خدا» اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران با بانگ «لا اله الا الله محمد رسول الله» بر تمام جهان طنین افکن شد و مجاهدت در راه خدا، دفاع از مظلوع و دفاع از حق در این کشور اسلامی همواره پا بر جا است.

تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان انقلاب در بوشهر

گفتنی است، از خانواده شهدای انقلاب «حجت الاسلام ابوتراب عاشوری، عبدالرسول زاهدی، صادق میگلی، محمدصادق درختیان» و از خانواده جانبازان انقلاب « فقید سعید حجت الاسلام محمد صداقت، مرحوم محمدجواد حمیدی، مرحوم عبدالنبی سیمرونی» و از مبارزین انقلاب «عبدالله فاتحی، حجت الاسلام عبدالکریم بحرینی، سید حسن شجاع، غلامحسین عابدی» از سوی ستاد چهلمین فجر انقلاب اسلامی تجلیل به عمل آمد.

یادآور می شود، قرائت مجلسی محمد جماله، قاری بین المللی، اجرای مشترک گروه های سرود 1357 نفری بچه های مسجد و دانش آموزان و اجرای سرود «برخیزید» به سرایندگی قاسم صرافان و به خوانندگی حسن بحرانی از دیگربرنامه های این مراسم جشن بود.

گزارش: حامد فکوری

عکاس: محمد عبیدی

انتهای پیام


آثار پیشرفت 40 ىساله در ارتقای زندگی مردم عملی شود/ تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان انقلاب در بوشهر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

انتشار گزارشی از تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

انتشار گزارشی از تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها