بازدید: 20

نخستین‌ روز از جشنواره‌ی سی و هفتم با اجرای ۲۳ اثر نمایشی

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1606615
نخستین روز از سی و هفتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر با اجرای ۱۲ نمایش صحنه‌ای، 5 نمایش در بخش به‌ علاوه‌ی فجر و 6 نمایش خیابانی کار خود را آغاز می‌کند.

نخستین  روز از جشنواره ی سی و هفتم با اجرای ۲۳ اثر نمایشیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر، در بخش صحنه ای، تالار وحدت کار خود را با اجرای نمایش «خانه برناردا آلبا» به کارگردانی علی رفیعی آغاز می کند. این نمایش ساعت 19 و 30 دقیقه روی صحنه می رود.
تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر نیز میزبان نمایش «دام» به کارگردانی اسماعیل موحدی خواهد بود. این نمایش در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ اجرا می شود.
نوبت های اجرای ۱۸ و 30 دقیقه و ۲۰ و 30 دقیقه تالار چهارسوی مجموعه ی تئاتر شهر به اجرای نمایش «پرومته-طاعون» به کارگردانی شهاب آگاهی اختصاص دارد و «اهالی هوا» به کارگردانی دیانا فتحی در دو نوبت ۱۷و ۱۹ در تالار سایه اجرا می شود. تالار قشقایی نیز نمایش «افرا» به کارگردانی احسان جانمی را در دو نوبت ۱۷ و 30 دقیقه و ۱۹ و 30 دقیقه میزبانی می کند.
تماشاخانه سنگلج در این روز اجرای نمایش «حال همه ما خوب است» به کارگردانی مشترک فرزاد حسن میرزایی و سامان مهران را در دو نوبت ۱۷ و ۲۰ خواهد داشت.
در تئاتر مولوی نیز نمایش «مرد شده» به کارگردانی آسو بهاری در نوبت های ۱۷ و ۱۹ اجرا می شود.
تالار حافظ هم اجرای نمایش «موی سیاه خرس زخمی» را به کارگردانی جابر رمضانی در نوبت های ۱۸ و ۲۰ و 30 دقیقه میزبانی می کند.
تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر در نخستین روز از جشنواره شاهد اجرای نمایش «تبرئه» به کارگردانی منیژه محامدی است که در نوبت های ۱۸ و 20 و 30 دقیقه روی صحنه می رود.
نمایش «سقوط اضطراری» به کارگردانی سیدعلی موسویان در روزهای ۲۲ تا ۲۴ بهمن ساعت ۱۸ در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه خواهد رفت. نمایش «دل آرام ناآرام» به کارگردانی نرگس صابری نیز از ۲۲ تا ۲۶ بهمن در تماشاخانه ماه حوزه هنری روی صحنه است. این نمایش در ساعت ۱۸ اجرا می شود.
نمایش «چیدمان (گذرگاه)» به کارگردانی پیر بودلوسکی از کشور فرانسه، از نخستین روز جشنواره در تماشاخانه عباس جوانمرد خانه تئاتر روی صحنه می رود. ساعت اجرای این اثر نمایشی ۱۱ تا ۲۰ اعلام شده است.
در بخش خیابانی سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر نیز شش نمایش در محوطه ی مجموعه ی تئاتر شهر و محوطه ی خانه ی هنرمندان ایران به اجرا در می آیند.
نمایش خیابانی«شدن» به کارگردانی محمدعلی رادمنش ساعت ۱۶، نمایش خیابانی «داول کشی» به کارگردانی مرتضی اسدی مرام ساعت ۱۶ و 30 دقیقه، نمایش «مشترک مورد نظر» به کارگردانی سمیه مهری ساعت ۱۷ و نمایش خیابانی «نامیرا» به کارگردانی امیرحسین شفیعی ساعت ۱۸ و 15 دقیقه در محوطه ی مجموعه ی تئاتر شهر اجرا می شوند. در محوطه ی خانه ی هنرمندان ایران نیز نمایش های «کالبدشکافی یک اتفاق» به کارگردانی مهدی حبیبی و «هشتک لاکچری» به کارگردانی میثم سرآبادانی در نوبت های ۱۶ و 30 دقیقه و ۱۷ اجرا می شوند.
در بخش به علاوه ی فجر نیز پنج نمایش میزبان تماشاگران اولین روز از جشنواره ی سی و هفتم هستند. در مکتب تهران نمایش «جشن تولد» به کارگردانی مرتضی نوری در دو نوبت ۱۸ و ۲۰ روی صحنه می رود. تماشاخانه ی سه نقطه نیز در ساعت ۱۹ و 30 دقیقه میزبان نمایش «اگر از نو شروع کنیم» به کارگردانی المیرا آزاد خواهد بود. تماشاخانه ی ایران تماشا نیز در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ به اجرای نمایش «تکرار» به کارگردانی علی مردانی اختصاص دارد. تماشاخانه ی دیوار چهارم در ساعت ۱۷ و 15 دقیقه شاهد اجرای نمایش «پابرهنه، لخت، قلبی در مشت» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و در ساعت ۱۹ و 30 دقیقه نیز میزبان «مرگ فیدل» به کارگردانی آرش سنجابی است.
سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر از امروز تا 4 اسفند ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد.


نخستین‌ روز از جشنواره‌ی سی و هفتم با اجرای ۲۳ اثر نمایشی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

گزارشگر و مستندساز آمریکایی به شبکه ۴ می‌آید

انتشار گزارشی از تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

انتشار گزارشی از تحقیر کارکنان وزارت خارجه آمریکا در دوره ترامپ

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

تعیین نحوه رسیدگی به گزارش‌های مجلس در قوه قضائیه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

مس سونگون ۰ - ناگویا اوشنز ژاپن ۰/ گزارش لحظه به لحظه

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها

گزارش تمرین پرسپولیس در خیریه عمل/ برنامه ویژه سیدی برای گلرها