بازدید: 3

بورس کالا از عوامل کلیدی رونق کسب و کار بوده است

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1606241
یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: این روز‌ها به دلیل چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، دستاورد‌های این سال‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که در بررسی‌ها نشان می‌دهد راه اندازی بورس فلزات و کشاورزی و در ادامه شکل گیری بورس کالای ایران از عواملی کلیدی در بهبود و رونق فضای کسب و کار در سال‌های اخیر بوده است.
بورس کالا از عوامل کلیدی رونق کسب و کار بوده استاسلامى بیدگلی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان بیان کرد: اگر روز های قبل از راه اندازى یک بستر شفاف به نام بورس کالا را به خاطر بیاوریم، تصویری از معاملات بدون آمار و شفافیت، عدم رعایت انصاف در قیمت گذاری کالاها، معاملات با نرخ های دستوری و استفاده عده ای امتیازات ویژه و رانت به نمایش در می آید که با راه اندازی بورس کالا عمده این مشکلات تا حد زیادی برطرف شد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: واقعی شدن قیمت ها در بستر بورس کالا بود که باعث شد، تولید صنایع جان تازه ای بگیرد و با حذف فاصله های عجیب قیمت کالا ها از درب کارخانه تا بازار، سود اصلی حاصل از تولید نیز به چرخه تولید برسد. براین اساس نقش بورس کالا در احیای صنایع و رونق کسب و کار طی این سال ها غیر قابل انکار است.

وی اظهار کرد: از دیگر مزایای بورس کالا می توان به ایفای تعهدات خریداران و فروشندگان کالا ها در سررسید، کاهش ریسک معاملات به ویژه در زمینه تسویه وجوه و استانداردسازی و کیفیت کالاها، خروج مبادلات از تشریفات زمانبر و از همه مهم تر شفافیت بالای آماری اشاره کرد.

به گفته اسلامى بیدگلی، علاوه بر این مزایا، استاندارد کردن کالاها، بهبود کیفیت کالا، افزایش اعتماد میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، افزایش سرعت دسترسى بازیگران به کالا ها از اثرات راه اندازى بورس کالا در اقتصاد محسوب مى شود.

این کارشناس بازار سرمایه معتقد است که تمام این اتفاقات به عنوان گامى براى بهبود فضای کسب و کار در کشور و حرکتى به سوى افزایش بهره ورى در کشور به شمار مى رود.

اسلامی بیدگلی در توضیح چشم انداز بورس کالا در فضای اقتصادی کشور تصریح کرد: که به طور طبیعی با توجه به اینکه بورس ها به عنوان یکی از محور های اصلی توسعه اقتصادی تلقی می شوند، بنابراین می توان انتظار داشت که باتوسعه بازار مالی کشور به ویژه بورس کالا، شاهد ارتقای جایگاه این بورس در اقتصاد کشاور باشیم.

وی خاطر نشان کرد: با وجود مسیر پرفراز و نشیب اقتصاد کشور طی سال های اخیر، شاهد توسعه ابزار های مالی در بازار سرمایه به خصوص بورس کالا هستیم که افزایش خدمات به فعالان صنایع از طریق توسعه بیشتر بازار مشتقه و روند تامین مالی صنایع می تواند بر جذابیت های این بورس در سال های آینده بیفزاید.
 
انتهای پیام/

بورس کالا از عوامل کلیدی رونق کسب و کار بوده است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13
 • بورس کالا از عوامل کلیدی رونق کسب و کار بوده است


  یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: این روز‌ها به دلیل چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، دستاورد‌های این سال‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که در بررسی‌ها نشان می‌دهد راه اندازی بورس فلزات و کشاورزی و در ادامه شکل گیری بورس کالای ایران از عواملی کلیدی در
 • بورس کالا، از عوامل کلیدی رونق کسب‌وکار


  علی اسلامی بیدگلی، کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت: این روزها به دلیل چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، دستاوردهای این سال ها مورد ارزیابی قرار می گیرد که در بررسی ها نشان می دهد راه اندازی بورس فلزات و کشاورزی و در ادامه شکل گیری بورس کالای ایران از عو
 • صادرات با مدل بورس کالا رونق می‌گیرد


  در همایش «توسعه صادرات قانون محور و بدون رانت» به توسعه بازار صادراتی با وجود نوسانات قیمتی اشاره کرد و گفت: چاره مقابله با این نوسانات، پوشش نوسانات قیمتی و اطمینان از تأمین مواد اولیه از طریق خرید مواد اولیه و فروش محصول به روش «کشف پریمیوم» است.
 • هفته پر رونق سنگ آهنی ها در بورس کالا


  در هفته ای که گذشت، 900 تن روغن پالم، 95 تن ضایعات فولادی، 638 تن نخ پلی استر گرید A و همچنین 54 تن نخ پلی استر گرید B در بازار فرعی بورس کالا داد و ستد شد.
 • هفته پر رونق سنگ آهنی ها در بورس کالا


  در هفته ای که گذشت ، 900 تن روغن پالم، 95 تن ضایعات فولادی، 638 تن نخ پلی استر گرید A و همچنین 54 تن نخ پلی استر گرید B در بازار فرعی بورس کالا داد و ستد شد.
 • هفته پر رونق سنگ آهنی ها در بورس کالا


  در هفته ای که گذشت ، 900 تن روغن پالم، 95 تن ضایعات فولادی، 638 تن نخ پلی استر گرید A و همچنین 54 تن نخ پلی استر گرید B در بازار فرعی بورس کالا داد و ستد شد.
 • نقش بورس کالا در رونق بخشی صنایع معدنی


  معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، بورس کالای ایران را یکی از بخش های اثرگذار در رونق صنایع معدنی و به ویژه صنعت فولاد ایران دانست.
 • رونق صادرات پسته با عرضه در بورس کالا


  عرضه پسته در بورس کالای ایران باعث سرازیر شدن نقدینگی به سمت بازار پسته، جلوگیری از نوسان قیمت و افزایش تعداد خریداران می‌شود.
 • بورس کالا؛ افزایش شفافیت ، تسهیل تامین مالی و رونق اقتصادی


  آغاز معاملات ثانویه اولین صندوق طلا ، مرجع قیمت زعفران و پسته و مزایای عرضه جوجه یک روزه از مهم ترین خبرهای هفته پیش بورس کالای ایران است.
 • بورس کالا، از عوامل توسعه صنعت پتروشیمی


  علی محمد بساق زاده، عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی معتقد است که ایجاد شفافیت در معاملات محصولات پتروشیمی، کشف قیمت براساس مکانیسم عرضه و تقاضا، وجود تضامین خریدار و فروشنده برای پایبندی به تعهدات و انجام معاملات در حداقل زمان از جمله مزایایی
 • بورس کالا، از عوامل توسعه صنعت فولاد پس از انقلاب


  رییس هیات عامل ایمیدرو در حاشیه نهمین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنعت فولاد و معدن ایران گفت: بورس کالای ایران در سال های گذشته توانسته با ایجاد بستری شفاف برای معامله انواع محصولات از جمله فولاد در راستای رسیدن سود واقعی به تولید اثرات ویژه ای داشته
 • رفع دغدغه تامین مسکن مردم با رونق معاملات مسکن متری در بورس کالا


  رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک گفت: در بورس فروش هر پروژه ای می تواند به خریداران مسکن تعریف شود و فرد برمبنای میزان سرمایه و مکان موردنظر خود جهت تهیه مسکن می تواند اقدام به خرید به صورت متری ملک نماید.
 • آزمون خطای جدید دولت در بورس‌کالا/ نباید بورس‌کالا با سندیکاها در تضاد قرار گیرند


  کارشناس بورس کالا گفت: تصمیم جدیدی که از سوی دولت در خصوص تنظیم بازار پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها اتخاذ شده تاکنون تجربه اجرایی شدن را نداشته و متاسفانه باردیگر دولت روند آزمون و خطا را برای تنظیم بازار در پیش گرفت.
 • ابزارهای موفقیت بورس کالا در توسعه اقتصادی کشور/ بورس کالا، بازار سرمایه ایران را به قواعد جهانی نزدیک‌تر کرد


  مدیرعامل کارگزاری بانک دی و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره کانون کارگزاران، بورس کالا را بازاری موفق دانست و با برشمردن مهم‌ترین ویژگی‌های این بازار تاکید کرد: وجود بورس کالا، بازار سرمایه ایران را یک پله به چارچوب‌های بین‌المللی نزدیک‌تر کرده است.
 • عرضه ۲۰ درصدی جوجه یک‌روزه در بورس کالا/ گران فروشی در بورس کالا نیست


  بسیاری از دست اندرکاران امر معتقدند که عرضه جوجه یک‌روزه در بورس کالا شفاف سازی بازار محصول، حذف واسطه‌ها و متعادل شدن قیمت را به همراه دارد.

گزارش ها

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!