بازدید: 77

گزارش المیادین از تقویت نقش زنان در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1605629
شبکه خبری المیادین در گزارشی به تقویت جایگاه و نقش زنان در جامعه ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

گزارش المیادین از تقویت نقش زنان در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامیبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی المیادین در گزارشی اعلام کرد زنان ایرانی در جامعه ایران از امکانات ویژه ای برخوردار هستند چرا که دارای تاثیر بسزایی در جریان انقلاب اسلامی و پیروزی آن بودند و برای همین در دهه های اخیر بسیار مورد توجه دولت قرار داشته اند.

احمد البحرانی -خبرنگار این شبکه- گزارش داد اکرم مهدوی، دبیر انجمن صنعتگران جوان در تهران، در این نشست داوطلبانه در مورد نقش زنان و ضرورت بهبود مشارکت اقتصادی آن ها در جریان تحریم ها صحبت می کند. او می گوید هدف از این نشست، رقابت با مردان در همه چیز است و حضور زنان در بازار کار، به آن ها جایگاه اجتماعی ویژه می دهد.

اکرم مهدوی گفت: «حضور زنان در حوزه های اقتصادی و بازرگانی پس از تحریم ها بسیار بیشتر شده است. ما در این مرکز از تجربیات کارشناسان استفاده می کنیم و از آن برای حمایت و تشویق جوانان و زنان به منظور افزایش فعالیت اقتصادی آن ها بهره می بریم.»

این گزارشگر افزود: حضور زنان در عرصه های اقتصادی، ضرورتا به معنای حضور نداشتن آن ها در زمینه های دیگر نیست. زنان در عرصه سیاسی به عنوان نماینده مردم، معاون رئیس جمهور، وزیر در دولت و سفیر در خارج از کشور حضور دارند.

کبری خزعلی، رئیس کمیته فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران، گفت: «بانوان از زمان پیروزی انقلاب پیشگام و در خط مقدم حضور داشته اند و آن ها بودند که انقلاب را ساختند و پس از پیروزی آن را حمایت کردند.»

بنا بر این گزارش، 55 درصد دانشجویان دانشگاه ها در ایران را دختران تشکیل می دهند که کاهش بی سابقه ای را در شکاف جنسیتی بین زنان و مردان و تغییر آن را به نفع زنان نشان می دهد و در قوانین مدنی نیز همین طور است.

خبرنگار این شبکه افزود: اگر شما بخواهید در ایران ازدواج کنید باید بدانید که قانون در اینجا به شما اجازه نمی دهد زن دوم داشته باشید مگر اینکه همسر اول شما اجازه دهد و بر اساس همین قانون، همسر (زن) شما حق طلاق، سفر و کار دارد. تنها این نیست بلکه زنان ایرانی می توانند از نظر سیاسی و اقتصادی کشور را اداره کنند.

انتهای پیام/

گزارش المیادین از جایگاه زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب

گزارش المیادین از تقویت نقش زنان در ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها