بازدید: 8

برگزاری رزمایش نظامی پنج روزه در ونزوئلا

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1603796
نیرو‌های نظامی ونزوئلا به منظور نشان دادن آمادگی خود در برابر حملات احتمالی علیه این کشور، از امروز به مدت پنج روز رزمایش نظامی برگزار می‌کنند.

برگزاری ررزمایش نظامی ۵ روزه در ونزوئلابه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت یونایتد نیوز آو ایندیا، نیرو های مسلح ونزوئلا قرار است از امروز (یکشنبه) برای نشان دادن قدرت نظامی کشور خود و محافظت از کاراکاس در مقابل هرگونه حمله احتمالی، یک رزمایش نظامی برگزار کنند.

بنابر اعلام «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا، این رزمایش نظامی از امروز (۱۰ فوریه) تا ۱۵ فوریه به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت و یکی از مهم ترین و اصلی ترین رزمایش های نظامی است که کاراکاس در طول ۲۰۰ سال برگزار کرده است.

هدف از برگزاری این رزمایش نظامی این است که ونزوئلا را کشوری «غیرقابل دسترسی» نشان دهد؛ زیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که به گزینه نظامی علیه ونزوئلا هم فکر می کند.

در پی گسترش ناآرامی ها در ونزوئلا، «خوان گوایدو» ماه گذشته میلادی خود را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور معرفی کرد. وی از ارتش این کشور درخواست کرد که از او حمایت کند. این درحالی است که ارتش ونزوئلا حامی نیکلاس مادورو است.

هم اکنون تعدادی از کشور های اروپایی در اقدامی مداخله جویانه و همسو با آمریکا اعلام کردند گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت می شناسند. روسیه، ترکیه، چین و ایران از «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور قانونی ونزوئلا حمایت می کنند.

انتهای پیام/


برگزاری رزمایش نظامی پنج روزه در ونزوئلا
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها