بازدید: 22

پیشرفت علمی زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1596169
قرار گرفتن ایران در صدر جدول جهانی نرخ رشد علمی، از واقعیت دیگری نیز حکایت دارد؛ افزایش سهم زنان و دختران ایرانی در عرصه‌های مختلف علمی و پژوهشی.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، پیشرفت علمی زنان ایرانی در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار چشمگیر بوده است.

در جدیدترین آمار ارائه شده مربوط به نرخ رشد علمی در جهان، ایران در صدر قرار داشته و نرخ رشدش ۱۱ برابر سریعتر از میانگین جهانی اعلام شده است. نکته قابل تامل در این مورد سهم زنان ایرانی در حوزه تولید علم و نقش آنان در عرصه های مختلف شغلی و علمی است.
 
 
پیشرفت علمی زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

این رشد و پیشرفت چنان چشمگیر بوده که مورد توجه جهانی واقع شده است.
 
در این رابطه: پیشرفت های خیره کننده علمی و پژوهشی ایران
 
پایگاه فوربس با اعلام آمار ۷۰ درصدی دانشجویان زن رشته های علمی و مهندسی، از فرصت بیشتر زنان ایرانی برای شکوفایی و ایفای نقش در کشور گزارش داد.
 
 
پیشرفت علمی زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی
 

فوربس می‎نویسد: در پی پیروزی انقلاب اسلامی و افزایش مخالفت ها و دشمنی ها با ایران این کشور به منظور افزایش توانایی خود برای رقابت در عرصه های مختلف و تامین نیاز های کشور که به کرات مورد تحریم های مختلفی قرار می گرفت، اقدام به رایگان کردن سیستم آموزشی نمود. این امر خود منجر به ایجاد دانشگاه های متعدد دولتی در شهر ها و روستا ها شده و آموزش در سطوح بالاتر را برای زنان و دختران ایرانی قابل دسترس تر نمود که در نهایت به صورت کمک زنان به تحولات عمده در زمینه های گوناگون به ثمر نشست.
 
در این رابطه: ناکامی سیاست های آمریکا در غرب آسیا و بسط نفوذ و قدرت ایران 

فارغ التحصیلان زن دانشگاه های ایرانی با کارآفرینی در عرصه های مختلف موفق شدند تا ضمن بهره گیری از دانش خود، زنان بسیاری را وارد چرخه تولید و کار کنند.
 
 
 
پیشرفت علمی زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی

فوربس با اشاره به جنگ عراق علیه ایران نوشت: این اتفاق ناخوشایند سبب شد تا زنان ایرانی وارد چرخه کار شده و به عنوان نیروی کار موقعیت خود را در جامعه تعریف و تثبیت کنند. حضور زنان در مشاغل مدیریتی، پزشکی، قضایی، فناوری و ... نشان دهنده بهبود شرایط برای ایفای نقش زنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.
 
انتهای پیام/
 

پیشرفت علمی زنان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها