بازدید: 18

هنرمندان تجسمی و انقلابی تقدیر شدند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1595439
مراسم تقدیر از سه چهره تجسمی و انقلابی کشور در فرهنگسرای خاوران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه ای دیگر از ویژه برنامه فصل رویش که به تقدیر از نخبگان انقلاب می پردازد، امروز با گرامیداشت سیدمسعود شجاعی طباطبایی، عباس گودرزی و علی حیاتی در فرهنگسرای خاوران برگزار شد.

سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این مراسم در سخنانی اظهار کرد: امید داریم در ایام باشکوه فجر که با ایام فاطمیه مقارن شده است، انقلاب اسلامی، مردم و خانواده های ایرانی از ارزش های وجودی این بانوی والامقام بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه جشن ۴۰ سالگی انقلاب را باید باشکوه تر از سال های گذشته و آینده برگزار کنیم، افزود: دشمنان گفتند که انقلاب ایران ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید، در فضای مجازی به صورت گسترده به این ادعای خام دامن زدند و تمام ظرفیت های خود را برای تحقق این ادعا به کار گرفتند، اما به لطف خدا، شهدا و همت مردم همه نقشه های آنها نقش برآب شد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به نورافشانی که هرساله سازمان فرهنگی هنری در شب ۲۲ بهمن در ۲۲ منطقه تهران انجام می دهد، ادامه داد: در جلسه ای که صبح امروز با سازمان زیباسازی شهرداری تهران داشتیم من پیشنهاد دادم که امسال به جای ۲۲ منطقه، در ۴۰ مرکز شهر نورافشانی داشته باشیم.

وی در ادامه درباره جایگاه علم و هنر در سال های قبل از انقلاب گفت: در آن سال ها نخبگان را به جرم آگاهی و اختراع ها به زندان می بردند، در حوزه تجسمی آثار پوچ تولید می شد، حوزه شعر و ادبیات هم آلوده به یاس، نا امیدی و مباحث مبتذل بود.

اوحدی افزود: امروز از کسانی تقدیر می کنیم که حاصل تحولات هنر بعد از انقلاب هستند، به گفته سید مسعود شجاعی تعداد کل کاریکاتوریست ها در سال های طاغوت از ۲۰ نفر تجاوز نکرده بود، اما امروزه بعد از ۴ دهه تلاش، بیش از ۱۰۰۰۰ کاریکاتوریست در کشور داریم که این سیرصعودی در سایر حوزه ها نیز مشهود است.

در ادامه با حضور خانواده معظم شهدا و مسئولان از سید مسعود شجاعی طباطبایی، عباس گودرزی و علی حیاتی به عنوان چهره های هنر انقلاب تجلیل شد.

سید مسعود شجاعی طباطبایی که در سال ۹۶ به عنوان چهره سال انقلاب انتخاب شد، تندیس و جایزه فصل رویش خود را به خانواده شهید سیاح طاهری تقدیم کرد.

علی حیاتی هم گفت: چهره شهیدانی که خانواده آن ها در مراسم حضور داشتند را طراحی و به آن ها تقدیم خواهد کرد.

گفتنی است در این مراسم، نمایشگاه آثار این هنرمندان در گالری خاوران افتتاح شد.

انتهای پیام/


هنرمندان تجسمی و انقلابی تقدیر شدند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها