بازدید: 6

بعیدی‌نژاد: اروپا حق تعیین شرط برای اجرای کانال مالی ندارد

منبع : فرارو کد خبر: 1592588
سفیر ایران در انگلیس با بیان اینکه اروپا حق تعیین شرط برای اجرای کانال مالی ندارد تصریح کرد که این اقدام در اجرای تعهدات آن‌ها در برجام بوده که با تاخیر هم همراه است.

بعیدی نژاد: اروپا حق تعیین شرط برای اجرای کانال مالی ندارد

سفیر ایران در انگلیس با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: البته در بیانیه مشترک EU۳ پیوستن ایران به ترتیبات FATF به عنوان شرط نیامده بلکه به عنوان «انتظار» از ایران آمده، که آن ها به علت دخالت سیستم بانکی در پرداخت ها است.

به گزارش ایرنا، وزیران خارجه آلمان، فرانسه و انگلیس یازدهم بهمن ماه جاری در حاشیه نشست اتحادیه اروپا اعلام کردند سازوکار حمایت از تبادلات تجاری اروپا و ایران تحت عنوان INSTEX به ثبت رسمی رسیده است.

در بخشی از بیانیه سه کشور اروپایی در رابطه با مقابله با پول شویی آمده است: مبارزه با تأمین مالی تروریسم (AML/CFT) و انطباق با تحریم های اتحادیه اروپا و سازمان ملل، INSTEX تحت بالاترین معیار های بین المللی عمل خواهد کرد و در این راستا، سه کشور اروپایی از ایران انتظار دارند همه عناصر برنامه اقدام اف. ای. تی. اف خود را سریعاً اجرا کند.

این بیانیه می افزاید که سه کشور اروپایی تاکید می کنند که بهره مندی های اقتصادی برجام مشروط بر پایبندی کامل ایران به تعهدات هسته ای خود شامل همکاری کامل و به موقع با آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

بیانیه یادشده با یادآوری اینکه اینستکس گام ابتدایی مهمی است که از سوی سه کشور اروپایی برداشته شده می افزاید: عملیاتی شدن این سازوکار با رویکردی گام به گام دنبال می شود: سه کشور اروپایی به همراه INSTEX به کار بر روی جزئیات عینی و عملیاتی ادامه می دهند تا روش کار این شرکت را مشخص کنند، سه کشور اروپایی در راستای ایجاد یک نهاد همکاری اثرگذار و شفاف که برای عملیاتی کردن INSTEX لازم است با ایران همکاری می کنند.

بعیدی نژاد پیشتر با اشاره به تاخیر اتحادیه اروپا در راه اندازی اینستکس، ابراز امیدواری کرد که در گام بعدی سرعت بیشتری به عملیاتی شدن این سازوکار اختصاص یابد تا مردم کشورمان بتوانند آثار لغو تحریم ها را بر اساس برجام لمس کنند.


بعیدی‌نژاد: اروپا حق تعیین شرط برای اجرای کانال مالی ندارد
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها