بازدید: 5

افزایش تعرفه طرح ترافیک ۹۸ حداکثر ۱۵ درصد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: پیش‌بینی می‌شود تعرفه بررسی طرح ترافیک ۹۸ نسبت به ۹۷، ۱۵ درصد افزایش داشته باشد.

به گزارش بولتن نیوز، محسن پورسیدآقایی در حاشیه یکصدوبیست ویکمین جلسه شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد بر اساس مصوبه شورای شهر تهران است اظهار کرد: این عوارض قانونی است و اعمال می شود.

وی افزود: شهروندانی که در روزهای اخیر اخباری مبنی بر ابهامات این موضوع شنیده اند بدانند که عوارض قانونی است و باید براساس مهلت قانونی به حساب شهرداری تهران واریز کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: رانندگانی که در روزهای مخالف پلاکشان وارد محدوده زوج و فرد شده اند باید عوارض را پرداخت کنند و عوارض کماکان برقرار است مگر اینکه شورای شهر تهران مصوبه جدید و اصلاحیه ای را در این زمینه داشته باشد و به شهرداری  ابلاغ کند اما تا این لحظه خبری از مصوبه جدید و اصلاح محدوده زوج و فرد وجود ندارد.

پورسیدآقایی با اشاره به تصمیمی که در شورای حمل و نقل و ترافیک شهر تهران گرفته شده است گفت: برای سال 98، تمهیداتی برای ورود به محدوده زوج و فرد و در واقع محدوده کاهش آلودگی هوا پیش بینی شده است و این طرح از تابستان 98 اجرا خواهد شد.

وی گفت: شهروندان تهرانی می توانند در سال آینده برای ورود به محدوده زوج و فرد اقدام به ثبت نام کنند و بر اساس ثبت نام اقدام به ورود به محدوده زوج و فرد داشته باشند که این محدوده تحت عنوان محدوده کنترل آلودگی در نظر گرفته شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: بر اساس تصمیمی که اتخاذ شده هر خودرو در سال آینده 80 روز می تواند به محدوده زوج و فرد ورود پیدا کند و در واقع هر فرد در هر فصل 20 روز می تواند به این محدوده وارد شود.

پورسیدآقایی با بیان اینکه ما در ابتدا از شهروندان تهرانی درخواست می کنیم برای ورود به محدوده های زوج و فرد و طرح ترافیک از حمل و نقل عمومی استفاده کنند اما در غیر این صورت و با توجه به شرایطی که دارند باید بر اساس سهمیه ای که به آنها داده می شود وارد محدوده ها شوند و در غیر این صورت جریمه خواهند شد  گفت: البته تمهیداتی که برای کسانی که در محدوده زوج و فرد مستقر هستند پیش بینی شده است و در واقع این افراد نصفی از بهای قیمت محدوده طرح زوج و فرد را پرداخت خواهند کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه تخفیفاتی برای کسانی که اقدام به اخذ معاینه فنی برتر بکنند پیش بینی شده است گفت: امسال کسانی که دارای معاینه فنی برتر بودند از تخفیف 20 درصدی برخوردار بودند که این رقم برای سال آینده به 25 درصد افزایش خواهد یافت و در همین زمینه از همه شهروندانی که حتی اقدام به خرید خودروی صفر کرده اند درخواست می کنیم نسبت به اخذ معاینه فنی برتر و استفاده از تخفیف 25 درصدی اقدام کنند.

پورسیدآقایی با تاکید بر اینکه ابهامات در خصوص اخذ عوارض زوج و فرد و همچنین جریمه در مصوبه 98 برطرف شده است گفت: در مصوبه سال 98، به طور دقیق اعلام شده است کسانی که وارد محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی می شوند باید هم عوراض پرداخت کنند و هم جریمه و در این زمینه نیز ما با پلیس به توافق رسیده ام. البته با توافقی که با پلیس انجام شده است کسانی که عوارض خود را کمتر از 30 روز پرداخت کنند مشمول جریمه پلیس نخواهند شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین در خصوص تعرفه طرح ترافیک در سال 98، نیز گفت: در این زمینه به شهرداری تهران اجازه داده شده تا پایان سال تصمیم گیری کند و ما در واقع حداکثر بر اساس کمتر از نرخ تورم تعرفه طرح ترافیک محاسبه خواهیم کرد.

پورسیدآقایی گفت: پیش بینی می شود حداکثر افزایش طرح ترافیک نسبت به سال گذشته 15 درصد باشد ضمن اینکه تغییری در سهمیه گروه های جانبازان، معلولان و همچنین خبرنگاران در سال 98 نخواهد بود.

 

واکنش میرلوحی به فرآیند تحقیق و تفحص در واگذاری املاک به اشخاص حقیقی و حقوقی

محمود میرلوحی در جریان صد و بیست و یکمین جلسه شورای شهر تهران ضمن تبریک چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار کرد: 3 فقره تحقیق و تفحصی که برای هیئت رئیسه شورای شهر تهران ارسال شده اما تاکنون نشانه ای از بررسی این تحقیق و تفحص ها ندیده ایم.

وی افزود: 3 فقره تحقیق و تفحص در واگذاری املاک به اشخاص حقیقی و حقوقی، موضوع هولوگرام و مسئله بدهی شهرداری را به شورای شهر تهران تقدیم کرده ایم اما هنوز هیچ اتفاقی از فرایند بررسی این موضوعات نشده است.

عضو شورای شهر تهران خطاب به رئیس شورای شهر تهران گفت» خواهش می کنم فرآیند بررسی این موضوعات در صحن شورای شهر تهران تسریع شود.


افزایش تعرفه طرح ترافیک ۹۸ حداکثر ۱۵ درصد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها