بازدید: 6

تکذیب استقرار نظامیان آمریکایی در موصل

منبع : عصر ایران کد خبر: 1587430

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق اخبار منتشر شده در خصوص استقرار نیروهای آمریکایی در مرکز استان نینوی را تکذیب کرد.

به گزارش فارس، دولت عراق استقرار نیروهای آمریکایی در شهر موصل را تکذیب کرد.

شبکه سومریه عراق به نقل از مرکز اطلاع رسانی امنیتی این کشور شنبه (۱۳ بهمن) در واکنش به اخبار منتشر شده در خصوص استقرار نیروهای آمریکایی، این گونه اخبار را جعلی خواند.

در بیانیه این مرکز آمده است: «هر از گاهی از سوی برخی سایت های به ظاهر رسانه ای مواضع و اخباری منتشر می شود. این سایت ها فرسنگ ها با کار حرفه ای رسانه فاصله دارند. از این رو، عمدا دست به انتشار اطلاعاتی اشتباه و غیر صحیح می زنند که آخرین آن، این بود که "نیروهای آمریکایی در مقر نیروهای مسلح عراق در موصل مستقر شده و نیروهای الحشد الشعبی و امنیت داخلی را از این مقرها طرد کرده اند"».

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق از رسانه ها و شهروندان عراقی خواست اخباری را که بدون منبع رسمی منتشر می شود، باور نکنند؛ چرا که چنین اخباری با هدف کسب شهرت آن هم به طریق غیرحرفه ای و به دور از مشی رسانه ای و برای جذب مخاطب منتشر می شود.

امروز برخی رسانه های عراقی اخباری مبنی بر استقرار نیروهای آمریکایی در شهر موصل، مرکز استان نینوی منتشر کردند و در شبکه های اجتماعی نیز این اخبار بازتاب داشت.

حضور نیروهای آمریکایی حتی در زمان اشغال بخش هایی از خاک عراق از سوی گروه تروریستی داعش منتقدانی داشت و با پایان خلافت خودخوانده این گروه تروریستی در شهر موصل، احزاب و جریان های سیاسی عراق مخالف این حضور بوده و خواهان خروج این نیروها هستند.


تکذیب استقرار نظامیان آمریکایی در موصل
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها