بازدید: 13

سفیر عمان: افزایش ‌مبادلات تجاری ایران و عمان به 1.2 میلیارد دلار در سال جاری

منبع : عصر ایران کد خبر: 1582980

سفیر عمان در ایران گفت: میزان مبادلات اقتصادی میان دو کشور ایران و عمان در ۵ سال گذشته حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده و در سال جاری به ۱.۲ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا ، "سعود بن احمد البروانی" امروز ۱۱ بهمن ماه در همایش بزرگداشت روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمان اظهار کرد: روابط دیرینه ایران و عمان به قرن های پیش برمی گردد و این روابط بر پایه اسلام، حسن همجواری، سرمایه گذاری مشترک، روابط تجاری و اشتراکات اجتماعی استوار است.

وی افزود: میزان مبادلات اقتصادی میان دو کشور ایران و عمان در ۵ سال گذشته حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده و در سال جاری به ۱.۲ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

البروانی تصریح کرد: زیرساخت های بسیاری میان دو کشور در ۵ سال گذشته ایجاد شده که ۶ خط مستقیم هوایی در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان و به زودی اصفهان ایجاد شده و چهار خط مستقیم کشتیرانی نیز بین دو کشور برقرار شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای سال ۲۰۱۸ کشور عمان نسبت به حذف ویزای ورودی شهروندان ایرانی به عمان اقدام کرد و دولت جمهوری اسلامی نیز نسبت به حذف ویزای ورودی به خاک ایران اقدام کرده است.

سفیر عمان در ایران گفت: از سفیران دعوت می کنم از سرمایه گذاری بخش خصوصی عمان در کرمان بازدید داشته باشند که نمونه ای از همکاری اقتصادی دو کشور است.

وی افزود: امیدوارم در سال جاری شاهد افزایش قابل توجه حجم مبادلات تجاری کشورهای ایران و عمان تحت چتر حمایت اتاق های بازرگانی دو کشور باشیم.


سفیر عمان: افزایش ‌مبادلات تجاری ایران و عمان به 1.2 میلیارد دلار در سال جاری
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها