بازدید: 19

مکمل‌های ورزشی قاچاق جان ورزشکاران را می‌گیرد/ تولید مکمل‌های غذایی تقلبی در کارگاه‌های زیرزمینی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1581777
کبریایی زاده گفت: مصرف مکمل های تقلبی عوارض شدید و حتی مرگ را به دنبال دارد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، عباس کبریایی زاده رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل های رژیمی غذایی ایران گفت: در سال های گذشته به علت مصرف نادرست مکمل یا مکمل های تقلبی افرادی دچار عوارض شدید و حتی مرگ های ناگهانی شده بودند که جلوگیری از این موضوع عزم جدی و وضع قوانین درست می خواهد.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات مهمی که در حوزه مکمل وجود دارد، بحث تقلب در روند ساخت مکمل است، عنوان کرد: از آنجایی که سلامت تولید و مصرف مکمل ها به ویژه مکمل هایی که در گروه ورزشی قرار می گیرند، بسیار مهم است، در این دوره از همایش برنامه ریزی صورت گرفته است تا به آن بیشتر پرداخته شود.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان مکمل های رژیمی غذایی ایران ضمن دعوت از کارشناسان و متخصصانی که در حوزه مکمل در شهرهای مختلف ایران فعالیت می کنند، گفت: با همکاری جامع است که می تواند از تقلب های رخ داده در حوزه مکمل مطلع شد و با برنامه ریزی از آنها جلوگیری کرد.

کبریایی زاده حوزه مکمل های ورزشی را دارای چالش های بسیاری دانست و گفت: برای برون رفت از مشکلاتی که سلامت جامعه و خصوصا جوانان را تهدید می کند، نیازمند نظام و انضباط و قوانین تولید درست هستیم.

تولید و بسته بندی مکمل ها در کارگاه های زیرزمینی

وی با اشاره به اینکه هنوز شاهد آن هستیم بسیاری از مکمل ها در کارگاه های زیرزمین تولید و در بسته بندی مکمل های شناخته شده عرضه می شوند، گفت: یکی از اهداف مهم همایش در این سال ها تضمین کیفیت فرآورده هایی است چرا که اگر این فرآورده ها درست تهیه و مصرف شوند، باعث ارتقای شاخص های سلامت ورزشکار می شود اما در غیر این صورت مصرف مکمل تقلبی یا قاچاق آسیب جدی و غیر قابل جبرانی  به ورزشکاران وارد می کند و حتی خطر مرگ را برای آنها به دنبال دارد.

لازم به ذکر است؛ هفتمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی، یازده تا سیزدهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.

انتهای پیام/


مکمل‌های ورزشی قاچاق جان ورزشکاران را می‌گیرد/ تولید مکمل‌های غذایی تقلبی در کارگاه‌های زیرزمینی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها