بازدید: 24

بی ثباتی چندین دهه‌ای در انتظار انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا؛ احتمال استقلال اسکاتلند و ایرلند شمالی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1576421
بررسی‌های محرمانه سازمان اطلاعات اتحادیه اروپا از ناآرامی و بی ثباتی چندین دهه‌ای انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا خبر می‌دهد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، برگزیت تا دهه ها انگلیس را با خشونت های خیابانی و همه پرسی استقلال در اسکاتلند و ایرلند شمالی بی ثبات خواهد کرد.

به گزارش دیلی میل، مقامات اطلاعاتی اتحادیه اروپا در گزارشی محرمانه اعلام کردند که انگلیس در صورت خروج از اتحادیه اروپا با بی ثباتی مواجه خواهد شد که تا چند دهه به طول خواهد انجامید. این بی ثباتی ناشی از افزایش خشونت های خیابانی، ناآرامی ها و اعتراضات مردمی گسترده و روزانه در این کشور خواهد بود.
 
 
بی ثباتی چندین دهه ای در انتظار انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا
سران اروپایی نیز در این گزارش درباره احتمال برگزاری همه پرسی استقلال در اسکاتلند و ایرلند شمالی هشدار دادند.

براساس این گزارش که بی ثباتی طولانی مدت چندین دهه ای را در آینده انگلیس پیش بینی می کند، برگزاری همه پرسی در اسکاتلند و ایرلند شمالی ۲ سال پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا صورت خواهد پذیرفت.

این ارزیابی در حالی انجام شد که راست گرایی افراطی و نافرمانی مدنی در اروپا رشد چشمگیری داشته است.
 
بی ثباتی چندین دهه ای در انتظار انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا

یک مقام دولت انگلیس می‎گوید:"هر رویدادی که وضع موجود را تغییر دهد مانند برگزیت، به این افراد فرصتی برای گروه بندی و تفرقه را می دهد."

در همین راستا تدابیر امنیتی شدیدی برای مقابله با بحران احتمالی ناشی از خروج از اتحادیه اروپا در پایان ماه مارس در نظر گرفته شده است. استفاده از اختیارات گسترده در چارچوب قانون ۲۰۰۴ شامل ممنوعیت سفر و استقرار نیرو های ارتش از جمله مواردی است که در ادارات مختلف دولتی مورد بحث قرار گرفته است.

انتهای پیام/

بی ثباتی چندین دهه‌ای در انتظار انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا؛ احتمال استقلال اسکاتلند و ایرلند شمالی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها