بازدید: 9

سردار سلامی: امکان گزینه نظامی را از دشمن سلب کرده‌ایم

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 1575025
سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه گفت: ما دارای یک فلسفه دفاعی نیرومند هستیم که ماهیت و چیستی و هویت و شخصیت زنده نظام دفاعی ما را توصیف می‌کند. فلسفه دفاعی ما دقیقا منبعث از قرآن است. قلمرو دفاع و جهاد و قتال ما رفع فتنه از روی زمین است و فنته هر آن چیزی است که با فطرت متعالی انسان در تضاد است؛ بنابراین در منطق اعتقادی اسلام، دفاع فاقد مرز یا محدوده جغرافیایی مشخصی است.
به گزارش نامه نیوز، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح دوشنبه در همایش ملی معماری دفاعی امنیتی نظام اسلامی در افق چشم انداز ۱۴۰۴ که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، اظهار کرد: معماری همواره یک هویت و مفهوم هویت بخش به ارکان جامعه است و در موضوع دفاعی و امنیتی معماری چگونگی پیکره بندی و کالبدسازی نیروهای دفاعی بر اساس ارزش های اسلامی و فرهنگ و روح جهاد در اسلام تعریف می شود.
 
وی با تاکید بر اینکه ما دارای یک فلسفه دفاعی نیرومند هستیم که ماهیت و چیستی و هویت و شخصیت زنده نظام دفاعی ما را توصیف می کند، گفت: فلسفه دفاعی ما دقیقا منبعث از قرآن است. قلمرو دفاع و جهاد و قتال ما رفع فتنه از روی زمین است و فنته هر آن چیزی است که با فطرت متعالی انسان در تضاد است؛ بنابراین در منطق اعتقادی اسلام، دفاع فاقد مرز یا محدوده جغرافیایی مشخصی است.
 
جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه دایره دفاع ما دایره مستضعفین را در برمی گیرد افزود: همه اصول و مبانی و دکترین دفاعی ما مبتنی بر آموزه های دینی ماست و منطق اعتقادی و منطق راهبردی دو پیکره در دکترین دفاعی ما هستند. در منطق اعتقادی باید برای دفاع از مظلومان و مستضعفان و برای احیای عدل و از بین بردن استکبار بجنگیم و این فاقد محدوده جغرافیایی است. وقتی با چنین منطقی وارد میدان تولید قدرت دفاعی می شویم، این قدرت سیال و پایان ناپذیر است.
 
سردار سلامی با تاکید بر اینکه باید با منطق اعتقادی به سوی تولید قدرت دفاعی برویم، گفت: در این منطق انسان ها از تاکتیک تا راهبرد همه دارای افق های بلند تفکر هستند؛ یعنی سربازی که در سنگر می جنگد همان آرمانی را دارد که فرمانده عالی رتبه او دنبال می کند. در حالی که در منطق غیر اعتقادی هر کسی فقط فهم و درک و نگرش در سطح خود را دارد. در معماری نیروهای مسلح به ویژه در نظام دفاعی ما اینست که جوهر اعتقاد را در کالبد نظام دفاعی خود تعریف کنیم. وقتی با این منطق عمل می کنیم، قدرت ما خود به خود با فطرت انسان ها ارتباط بر قرار می کند و دوستان و هواداران زیادی در سراسر عالم پیدا می کند و این همان چیزی است که به ایجاد یک جبهه دفاعی بزرگ می انجامد.

سردار سلامی: امکان گزینه نظامی را از دشمن سلب کرده‌ایم
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها