بازدید: 13

افزایش فشار‌های آمریکا به بروکسل برای لغو پروژه روسی نورد استریم ۲

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1573359
یک نشریه آلمانی اعلام کرد آمریکا برای لغو پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲، فشار‌ها بر کشورهای اروپایی را افزایش داده است.

افزایش فشار های آمریکا به بروکسل برای لغو پروژه روسی نورد استریم ۲به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آلمانی «هندلزبلات» اعلام کرد آمریکا در حال افزایش فشار های خود به کشور های اتحادیه اروپا، به ویژه آلمان، است تا پروژه ساخت خط لوله گاز «نورد استریم ۲» را متوقف کند.

یک مقام ارشد کاخ سفید که نخواسته نامش فاش شود به این روزنامه گفته است «همین حالا زمان اقدام است» و کشور های اروپایی باید پیش از این که روسیه نفوذ خود در اروپا را گسترش دهد، مداخله کنند و پروژه نورد استریم ۲ را متوقف کنند.

به نوشته خبرگزاری روسی اسپوتنیک، پس از اینکه آمریکا اخیراً شرکت های آلمانی دخیل در ساخت خط لوله نورد استریم ۲ را تهدید به اعمال تحریم کرد، این پروژه بیش از هر زمانی در معرض خطر لغو قرار گرفته است. روسیه بار ها اعلام کرده این پروژه کاملا  اقتصادی  است و آمریکا تلاش دارد با تهدید، کشور های اروپایی را مجبور به خرید گاز طبیعی مابع (LNG) آمریکا کند.

نورد استریم ۲ یک پروژه بین المللی برای ساخت خط لوله گاز است که در سراسر دریای بالتیک از سواحل روسیه تا آلمان امتداد دارد و از کشور هایی مانند اوکراین، بلاروس، لهستان و دیگر کشور های اروپای شرقی و حوزه دریای بالتیک عبور می کند.

خط لوله ۱۲۰۰ کیلومتری که در امتداد مسیر نورد استریم است از مناطق اقتصادی و آب های پنج کشور از جمله روسیه، فنلاند، سوئد، دانمارک و آلمان عبور می کند. ظرفیت این خط لوله ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز در سال خواهد بود. پروژه نورد استریم ۲ قرار است تا پایان سال ۲۰۱۹ افتتاح گردد.

انتهای پیام/


افزایش فشار‌های آمریکا به بروکسل برای لغو پروژه روسی نورد استریم ۲
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها