بازدید: 38

آخرین آمار سرطان در کشور/ شایع‌ترین سرطان‌ها در زنان و مردان ایرانی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1571805
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: از ۱۰۸ هزار و ۷۹۸ نفر در کشور به سرطان ۵۴ درصد مبتلایان مرد و ۴۶ درصد مبتلایان زن بودند.

آخرین آمار سرطان در کشور/ شایع ترین سرطان ها در زنان و مردان ایرانیبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در مراسم افتتاح همزمان ۷۵ مرکز تشخیص زودهنگام سرطان که صبح امروز در وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه هدف ما ثبت سرطان نیست بلکه هدف ثبت برای برنامه ریزی است.

وی ادامه داد: برنامه اصلی ما در پیشگیری، تشخیص زودهنگام، تشخیص و درمان و مراقبت های حمایتی و تسکینی است.

رییسی اظهار کرد: هیچ کار ملی به درستی انجام نمی شود مگر اینکه سازمان های مردم نهاد و مردم پای کار بیایند و در برنامه سرطان این موضوع پر رنگ دیده شده است.

وی افزود: در سال ۶۰ و ۶۳ قانون ثبت و گزارش سرطان در مجلس تصویب شد و به جایی رسیدیم که اکنون ما آمار سال ۹۴ را گزارش کرده ایم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سال قبل بر اساس برنامه ملی ثبت سرطان گزارش سال ۹۳ و امسال اطلاعات سال ۹۴ را اعلام و اطلاعات معادل ۹۴.۸ درصد جمعیت کشور را ثبت و گزارش کردیم که بر این اساس از ۱۰۸ هزار و ۷۹۸ نفر در کشور به سرطان ۵۴ درصد مبتلایان مرد و ۴۶ درصد مبتلایان زن بودند.

رییسی اظهار کرد: برنامه اصلی ما که در سیستم شبکه به آن توجه داریم این است که افراد مشکوک یا پرخطر سرطان دهانه رحم، روده بزرگ و پستان را شناسایی کنیم و در صورت نیاز به سطوح بالاتر ارجاع دهیم.

در حال تکمیل...


آخرین آمار سرطان در کشور/ شایع‌ترین سرطان‌ها در زنان و مردان ایرانی
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها