بازدید: 14

درخواست آمریکا برای مذاکره تسلیحاتی با روسیه / واشنگتن: مذاکره هفته آینده در پکن انجام می‌شود

منبع : انتخاب کد خبر: 1567316
یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت: واشنگتن درخواست کرده است هفته آینده در حاشیه یک نشست سازمان ملل در پکن، درخصوص مسائل تسلیحاتی با روسیه مذاکره کند. «آندریا تامپسون» معاون وزیر خارجه آمریکا گفت که اختلاف بر سر «پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد» (INF) از جمله محور‌های موردبحث در این مذاکرات خواهد بود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت: واشنگتن درخواست کرده است هفته آینده در حاشیه یک نشست سازمان ملل در پکن، درخصوص مسائل تسلیحاتی با روسیه مذاکره کند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، «آندریا تامپسون» معاون وزیر خارجه آمریکا گفت که اختلاف بر سر «پیمان منع موشک های هسته ای میان برد» (INF) از جمله محور های موردبحث در این مذاکرات خواهد بود.
آمریکا مدعی است که روسیه با آزمایش یک موشک کروز این پیمان را نقض کرده است. واشنگتن تهدید کرده است درصورتی که روسیه تا دوم فوریه (۱۳ بهمن) این موشک را نابود نکند از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد خارج خواهد شد. مسکو اتهامات آمریکا را رد کرده است.
تامپسون اظهار داشت که انتظار نمی رود روسیه تا موعد مقرر موشک موردنظر را نابود کند. بنابراین، آمریکا در نهایت از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد خارج می شود. این پیمان که سال ۱۹۸۷ میان مسکو و واشنگتن به امضا رسید، همه موشک های زمین پایه را که دارای برد ۳۱۰ تا سه هزار و ۱۰۶ مایل هستند، منع می کند.
تامپسون گفته که مذاکرات وی با «سرگئی لاوروف» معاون وزیر خارجه روسیه «حرفه ای» بوده، اما نتیجه ای در برنداشته است. بنا به اعلام وی، هنوز تصمیمی درخصوص خروج کامل آمریکا از پیمان INF اتخاذ نشده است، اما اگر واشنگتن تعهدات خود را در این پیمان تعلیق کند می توان ظرف ۶ ماه به آن بازگشت.
آمریکا همچنین تهدید کرده است که اگر روسیه تا دوم فوریه موشک کروز خود را نابود نکند واشنگتن نیز موشک های دارای برد بیش از ۳۱۰ مایل را توسعه خواهد داد.


درخواست آمریکا برای مذاکره تسلیحاتی با روسیه / واشنگتن: مذاکره هفته آینده در پکن انجام می‌شود
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها