بازدید: 12

ریابکوف: واشنگتن تصمیم خود برای خروج از پیمان هسته‌ای ۱۹۸۷ را غیر قابل مذاکره می‌داند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1564151
معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد واشنگتن از طریق کانال‌های دیپلماتیک اطلاع داده است که تصمیم آمریکا درباره پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میانبرد قابل مذاکره نیست.

ریابکوف: واشنگتن تصمیم خود برای خروج از پیمان هسته ای ۱۹۸۷ را غیر قابل مذاکره می داندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد واشنگتن از طریق کانال های دیپلماتیک به مسکو اطلاع داده است که تصمیم این کشور برای خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد قابل مذاکره نیست.

معاون وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد: واشنگتن هنوز توضیحی درباره اینکه چرا موشک کروز «اس اس سی-۸» را نقض پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد می داند، ارائه نکرده است. مسائل مورد اختلاف میان مسکو-واشنگتن ریشه در ادعا های دو طرف در خصوص پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد دارد. ما کاملا متقاعد شده ایم که وضعیت فعلی نتیجه سیاست در پیش گرفته شده از سوی واشنگتن و روش این کشور برای مدیریت مسائل است.

این دیپلمات روس بار دیگر تاکید کرد موشک کروز اس اس سی-۸ در تناقض با پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد نیست. ریابکوف همچنین درخواست آمریکا برای از بین بردن تمامی موشک های از این نوع را برای مسکو غیرقابل قبول خواند.

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد آمریکا تصمیم خود برای خروج از پیمان موشکی ۱۹۸۷ را غیر قابل بحث دانسته و اعلام کرده است که مجموعه شرایط در کنار هم منجر به این تصمیم شد و این تصمیم نهایی واشنگتن است.

بنابر گفته این مقام وزارت خارجه روسیه، تصمیم آمریکا در خصوص پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد قابل دفاع نبوده و از دیدگاه قانونی بی اعتبار است.

پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد در سال ۱۹۸۷ میان آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی منعقد شد و یکی از اقدامات اساسی در جهت تنش زدایی دوران جنگ سرد بود. این پیمان در ۸ دسامبر آن سال در واشنگتن به امضای رونالد ریگان، رئیس جمهور وقت آمریکا و میخائیل گورباچف، رئیس حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی رسید.

مسکو و واشنگتن بار ها یکدیگر را به نقض پیمان هسته ای ۱۹۸۷ متهم کرد ه اند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در اکتبر سال گذشته میلادی اعلام کرد به دلیل نقض پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد از سوی مسکو، واشنگتن از این پیمان خارج می شود.

انتهای پیام/


ریابکوف: واشنگتن تصمیم خود برای خروج از پیمان هسته‌ای ۱۹۸۷ را غیر قابل مذاکره می‌داند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها