بازدید: 12

فاکتور‌های برتری فوتبال ایران مقابل چین

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1562929
بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال گفت: تیم ملی با فاکتور‌های خوبی که در اختیار دارد، مقابل چین برتر است.
فاکتور های برتری فوتبال ایران مقابل چینحمید درخشان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های ۲۰۱۹ آسیا گفت: با توجه به شروع خوبی که داشتیم، فکر می کنم با گذشت هر مسابقه شرایط بهتری پیدا کرده ایم. به جز بازی با عراق که انتظار زیادی از تیم ملی داشتیم، اما مقابل عمان جبران کردیم.
بیرانوند تیم را احیا کرد
وی افزود: بازی خوب ایران مقابل عمان زمانی شروع شد که بیرانوند با مهار پنالتی تیم را به بازی برگرداند و تیم احیا شد، چون اگر ما در آن دقایق گلی دریافت می کردیم، خیلی از مسائل روحی و روانی در تیم رخنه می کرد.
این کارشناس فوتبال گفت: ممکن بود در همان دقایق اول بازی با عمان گل می خوردیم و شاید هم می توانستیم بعد از دریافت گل به سختی بازی برگردیم، اما بیرانوند اتفاق خوبی رقم زد و روحیه مضاعفی برای تیم ملی در زمین بدست آورد. بازیکنان تلاش بیشتری کردند و با توجه به ایجاد موقعیت ها و گلزنی بازی خوب کامل شد.
وی ادامه داد: اگر گل های بیشتری مقابل عمان می زدیم، بازی خوبمان به مراتب کامل تر می شد، اما برای صعود به همین ۲ گل اکتفا کردیم. هر مرحله که صعود می کنیم با تیم های سخت تری روبرو می شویم، بنابراین رسیدن به قهرمانی کار دشواری است، اما تیمی که می خواهد قهرمان شود باید همه موانع را پشت سر بگذارد.
لیپی آشنایی خوبی از فوتبال آسیا دارد
درخشان به بازی مقابل چین در مرحله یک چهارم نهایی اشاره کرد و گفت: یک مربی فکور کنار این تیم است که تجربه زیادی دارد. "مارچلو لیپی" سرمربی ایتالیایی چین سوابق خوبی در فوتبال اروپا و آسیا دارد. او با تیم های باشگاهی چین هم مقام قهرمانی کسب کرده و تقریبا با فوتبال آسیا آشنا است.
فاکتور های برتری در اختیار ایران است
وی افزود: بازی سختی مقابل تیم چین داریم، اما تیم ملی فاکتور هایی دارد که ما را مقابل چین برتر نشان می دهد با توجه به اینکه تاکنون گل نخورده ایم و هم بازیکنان خوب و باکیفیتی داریم، از همه مهمتر انگیزه زیاد داریم و امیدوارم بازی خوبی انجام بدهیم.
بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه هر اتفاقی ممکن است در بازی فوتبال رخ دهد، گفت: با فاکتور های خوبی که در اختیار داریم، می توانیم از آن به نحوه احسن استفاده کنیم و چین را هم پشت سر بگذاریم، ضمن آنکه نباید چینی ها را دست کم بگیریم، تیمی که تا این مرحله پیش رفته است، می تواند یک پله بالاتر برود و به فینال فکر کند.
مهاجمان دقت کنند
وی ادامه داد: در صورت برتری مقابل چین، تا فینال تنها یک بازی دیگر باقی است و معتقدم می توانیم از سد چین هم بگذریم. مهاجمان باید کمی بیشتر دقت کنند و علاوه بر سرعت عمل، دقت زیادی هم داشته باشند تا با گل های بیشتر، آرامش بهتری کسب کنیم و به حاشیه امنیت بازی برسیم.
درخشان به بازی های حساس و سخت مرحله یک چهارم نهایی اشاره کرد و گفت: ممکن است در یک مسابقه فرصت بیشتری داشته باشیم، اما در بازی حساس دیگر تنها ۲ فرصت نصیبمان شود و باید از استفاده کنیم. امیدواریم در بازی های بعدی فرصت سوزی نکنیم تا گل های بیشتری بزنیم و با خیال راحت تر بازی را ادامه دهیم.
وی افزود: تیم ما در جام جهانی بازی کرده است و بازیکنان با تجربه، مستعد و باکیفیتی دارد که این ها می تواند فاکتور های برتری برای هر تیمی باشد. از هم مهمتر هوادارانی داریم که نقطه عطفی است برای هر تیم. امیدوارم بتوانیم از همه داشته هایمان در روز بازی با چین استفاده کنیم و تیم چین را هم شکست دهیم.
نگران محرومیت امیری نیستیم
کارشناس و مربی فوتبال ایران در خصوص محرومیت وحید امیری در بازی مقابل چین گفت: وحید امیری بازیکن قابل احترام و باکیفتی است، اما خوشبختانه تیم ملی نیمکت قدرتمندی دارد که می توانند جای خالی امیری را به خوبی پر و به تیم کمک کنند؛ بنابراین غیبت امیری جای نگرانی ندارد.

فاکتور‌های برتری فوتبال ایران مقابل چین
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها