بازدید: 23

مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی اجرایی نمی‌شود/ تاکنون مجوزی برای هیچ مرکزی صادر نشده است

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1557075
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی با توافق سرپرست وزارت بهداشت اجرایی نخواهد شد.

 مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی اجرایی نمی شود/ تاکنون مجوزی برای هیچ مرکزی صادر نشده استحسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به جلسه ای که اعضای کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با سرپرست وزارت بهداشت درباره موضوع خصوصی سازی آموزش پزشکی داشتند، گفت: اکثریت اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی مخالف مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی هستند و وزارت بهداشت نیز اجرای این مصوبه را متوقف کرده است.

وی درباره راه اندازی یک موسسه بر اساس مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی در شیراز  شده است، گفت: سرپرست وزارت بهداشت این موضوع را رد کرد و تا به حال مجوزی برای مرکز آموزش پزشکی خصوصی صادر نشده است و قرار شد که اجرای این مصوبه متوقف شود.

تبعات منفی خصوصی سازی آموزش پزشکی

 رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به تبعات منفی خصوصی سازی آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت: ما نباید به سمتی برویم که جامعه را به دو قطب غنی و فقیر تقسیم کنیم و هر کس که توان مالی دارد بتواند تحصیل کند و کسانی که در مناطق محروم زندگی می کنند از تحصیل باز بمانند.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز بسیاری با کلاس های تقویتی، تست زنی و پول های کلانی که برای کلاس های کنکور هزینه می کنند وارد دانشگاه می شوند و فاصله طبقاتی بین شرکت کنندگان در آزمون وجود دارد و ما از این مسئله ناراضی هستیم.

 رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: کسانی که در مناطق محروم درس می خوانند نمی توانند رقابت عادلانه ای با ساکنان کلان شهرها که هزینه های آن چنانی برای کنکور می کنند، داشته باشند و به همین دلیل نباید آموزش پزشکی خصوصی سازی شود چرا که در این صورت اجحاف در حق کسانی است که توان مالی مناسبی ندارند.

انتهای پیام/


مصوبه خصوصی سازی آموزش پزشکی اجرایی نمی‌شود/ تاکنون مجوزی برای هیچ مرکزی صادر نشده است
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها