بازدید: 4

بررسی لایحه الزامی شدن استفاده از صندلی کودک در خودرو‌ها

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1556966
سخنگوی کمیسیون شورا‌های مجلس از بررسی لایحه اصلاح ماده ۱۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در این کمیسیون خبر داد.

خبرگزاری تسنیم: اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت:در این جلسه لایحه اصلاح ماده ۱۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی بررسی و قرار بر این شد تا کمیته ای این لایحه را بررسی و گزارشی در این زمینه به کمیسیون ارائه کند.

وی درباره این جزئیات این لایحه، افزود: بر اساس این لایحه بستن کمربند ایمنی برای رانندگان و کلیه سرنشینان در انواع خودرو های در حال حرکت و در کلیه راه ها الزامی است. از سوی دیگر استفاده از صندلی کودک در خودرو های سواری و استفاده از کلاه ایمنی برای رانندگان و ترک نشینان هر نوع موتور سیکلت الزامی است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با اعلام اینکه با متخلفان برابر جریمه پیش بینی شده در جدول جرائم رانندگی برخورد خواهد شد، اضافه کرد: در تبصره دو این لایحه آمده است، آئین نامه اجرایی استفاده از انواع صندلی کودک بر حسب سن، قد و وزن ظرف مدت سه ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون توسط کمیسیون ایمنی راه های کشور تهیه شده و به تصویب هییت وزیران خواهد رسید.

سخنگوی کمیسیون شورا ها و امور داخلی مجلس اظهار داشت:، اما مسئله ای که مطرح است در گام اول ما از وسیله و خودرو های ایمن و استانداری برخوردار نیستیم و از سوی دیگر قیمت این صندلی ها بالا بوده و فشار اقتصادی بر مردم وارد می کند. نظر کمیسیون بر این بود که ما باید ابتدا در این زمینه فرهنگ سازی کرده و زیرساخت های لازم را فراهم کنیم و بحث جریمه و الزام به استفاده از صندلی کودک در گام دوم مطرح شود.


بررسی لایحه الزامی شدن استفاده از صندلی کودک در خودرو‌ها
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها