بازدید: 16

مادر پارمیدا درخواست گذشت کرد

درباره انگیزه‌هایی که منجر به شکل‌گیری پرونده‌های جنایی می‌شود در بسیاری از موارد تحقیقات کامل صورت نمی‌گیرد با این توجیه که بسیاری از افراد در شکل‌گیری پرونده سمت ندارند. در یکی از پرونده‌هایی که روز گذشته در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی شد، زنی جوان به علت ابتلا به اختلال خلقی و نداشتن کنترل روی رفتارش، پارمیدا نوزاد ۱۸‌ماهه‌اش را به خاطر رفتار‌های پرخطر شوهر معتادش خفه کرده و سپس اقدام به خودکشی کرده بود. او بعد از محاکمه و با استناد به نظریه اولیه پزشکی قانونی از مرگ فاصله گرفت، اما با ارائه گزارش ثانویه بار دیگر بازداشت و از یک‌سال قبل به زندان منتقل شده است. زن جوان در جلسه دومین محاکمه‌اش که روز گذشته برگزار شد به هیئت قضات گفت که از ازدواج دومش صاحب طفلی شده که حالا یکساله است و از دادگاه درخواست گذشت کرد.
به گزارش خبرنگار ما، دوم اردیبهشت سال ۹۰، مأموران پلیس تهران از خودکشی زن ۳۰ ساله به نام نازنین و انتقال وی به یکی از بیمارستان های شهر باخبر و راهی محل شدند. شوهر آن زن که در محل حاضر بود، گفت: «صبح از خانه بیرون رفتم و نزدیک ظهر وقتی به خانه برگشتم، دیدم بچه ام کبود شده و روی زمین افتاده است. سراغ همسرم رفتم، دیدم او هم بیهوش است. بلافاصله با اورژانس تماس گرفتم که بعد از معاینه فهمیدم دختر ۱۸ ماهه ام خفه شده است و همسرم نیز خودکشی کرده است.» با این توضیحات زن جوان بعد از بهبودی مورد تحقیق قرار گرفت و مدعی شد به خاطر اذیت های شوهرش فرزندش را خفه کرده و با خوردن قرص قصد خودکشی داشته است.
با اقرار های زن جوان، مأموران بعد از ترخیص از بیمارستان وی را بازداشت و به پلیس آگاهی منتقل کردند. آن زن در مراحل بازجویی ماجرا را شرح داد و گفت: «شوهرم به کراک اعتیاد داشت و مرد بداخلاقی بود. چند سالی گذشت تا اینکه متوجه شدم باردار هستم. با خودم گفتم شاید پاقدم بچه خوب باشد و کنار هم زندگی خوبی داشته باشیم. بعد از به دنیا آمدن فرزندم نه تنها اوضاع فرقی نکرد بلکه اذیت و آزار های شوهرم شدیدتر هم شد. او مرا کتک می زد و حتی چندین بار مرا با چاقو زخمی کرد.» متهم ادامه داد: «این شرایط مرا خیلی اذیت می کرد از طرفی مجبور بودم به خاطر شیردادن به دخترم تغذیه خوبی داشته باشم، اما آنقدر غذا نخورده بودم که شیرم خشک شد و مجبور شدم به دخترم شیرخشک بدهم. شیرخشک را هم قسطی می خریدم و این اواخر داروخانه ای که مرا می شناخت شیرخشک هم نمی داد.» متهم در خصوص قتل گفت: «روز حادثه بچه ام خیلی گرسنه بود و بی تابی می کرد. کاری از دستم بر نمی آمد و گریه های او مرا عذاب می داد به همین دلیل تصمیم گرفتم ۱۰۰ قرص ترامادول بخورم تا خودکشی کنم، اما قبل از آن بچه ام را خفه کردم، چون می دانستم اگر او زنده بماند و من بمیرم شوهرم او را عذاب می دهد. متأسفانه او فوت شد و من زنده ماندم.»
بعد اعترافات تکان دهند زن جوان این زن به پزشکی قانونی معرفی شد و کارشناسان پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کردند وی به اختلال خلقی مبتلاست و مسئول اعمال خود نبوده است. با اعلام این نظریه متهم بعد از اعلام گذشت شوهرش با قرار وثیقه آزاد شد. پرونده به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد، اما قضات آن شعبه با رد این نظریه این بار زن جوان را به کمیسیون پنج نفره پزشکی قانونی معرفی کردند. با اعلام نظریه کمیسیون پزشکی قانونی مبنی بر اینکه متهم دچار اختلال خلقی است، اما مسئول اعمال خود بوده است، صبح دیروز پرونده روی میز هیئت قضایی همان شعبه به ریاست قاضی قربان زاده قرار گرفت. ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد. سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و بعد از شرح حادثه گفت: «همسرم به خاطر مصرف مواد توهم داشت و می گفت: پارمیدا شباهتی به او ندارد و فرزند او نیست. بار ها سر این موضوع با هم درگیر شده بودیم. حتی یکبار از او خواستم با هم آزمایش دی ان ای بدهیم تا حقیقت روشن شود، اما قبول نمی کرد. شوهرم می گفت: اگر پارمیدا فرزند او است باید به او شباهت داشته باشد.»
زن جوان در آخرین دفاعش گفت: «بعد از رضایت شوهرم با قرار وثیقه آزاد شدم و بعد از درمان با مردی که بوکسور است ازدواج کردم. حالا یک فرزند یکسال و چهار ماهه دارم که بعد از اعلام نظریه کمیسیون پزشکی قانونی بار دیگر به زندان رفتم و حالا یکسال و سه ماه است که در زندانم. از قضات دادگاه تقاضا دارم به خاطر فرزندم در مجازاتم تخفیف قائل شوند. داغ پارمیدا برای همیشه مرا عذاب می دهد حالا می خواهم هر چه زودتر آزاد شوم تا این فرزندم نیز بدون مادر بزرگ نشود.»
در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

مادر پارمیدا درخواست گذشت کرد
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9
 • مادر پارمیدا درخواست گذشت کرد


  درباره انگیزه‌هایی که منجر به شکل‌گیری پرونده‌های جنایی می‌شود در بسیاری از موارد تحقیقات کامل صورت نمی‌گیرد با این توجیه که بسیاری از افراد در شکل‌گیری پرونده سمت ندارند. در یکی از پرونده‌هایی که روز گذشته در دادگاه کیفری یک استان تهران بررسی شد، زن
 • بانک سرمایه در دام مبینا و پارمیدا


  سی‌امین جلسه دادرسی متهمان پرونده بانک سرمایه با رسیدگی به اتهام هفت نفر از متهمان این پرونده دیروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدین اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام به طور علنی برگزار شد.
 • همه جا کربلا/ پیام سانتریفیوژهای جدید/ غنیمت تولید از جهش ارزی/ بانک سرمایه در دام مبینا و پارمیدا


  تصاویر صفحه نخست روزنامه‌های سیاسی امروز را اینجا مشاهده کنید.
 • مادر نیکوکار از خون پسرش گذشت


  سلامت نیوز: زن میانسال قاتل پسرش را در مقابل دریافت 213 میلیون تومان بخشید. مادر داغدیده می خواهد تمام این پول را صرف امور خیریه کند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایران برای چندمین بار بود که قاتل فرزندش را می دید. جلسات صلح و سازش زیادی در داد
 • اعلام گذشت از مادر خطاكار


  زني ميانسال كه از هفت‌سال قبل به اتهام قتل شوهرش در بازداشت به سر مي‌برد با رضايت فرزندانش از قصاص فاصله گرفت.
 • درخواست گذشت از قتل نوعروس


  تازه دامادی که در جریان درگیری نوعروسش را به قتل رسانده‌بود، روز گذشته محاکمه شد.
 • درخواست گذشت از قتل پدر سالخورده


  زن میانسالی که از سه سال قبل به اتهام قتل پدر سالخورده‌اش بازداشت شده، مدعی است وارد شدن زن صیغه‌ای به زندگی پدرش باعث بروز تنش و سرانجام قتل شده است.
 • زن سیاه بخت درخواست گذشت کرد


  زنی که با استفاده از قرص‌های بیهوشی اقدام به سرقت طلای زنان خانه‌دار می‌کرد، برای دادگاه توضیح داد که چگونه اعتیاد زندگی آرام او را به کابوس تبدیل کرده‌است.
 • لاریحانی در گذشت مادر نماینده دشتستان را تسلیت گفت


  رییس مجلس درپی درگذشت مادر نماینده دشتستان پیام تسلیتی ارسال کرد.
 • نگرفتن پستان مادر، نمیشود سرسری گذشت


  اگر نوزاد از روز اول پستان مادر را نگیرد باید از نظر تمام مشکلات پزشکی و بیماریها معاینه شود.
 • دختر نوجوان درخواست گذشت كرد


  دختر 17‌ساله كه از سه‌سال قبل به اتهام همدستي در قتل شوهر خواهرش به زندان و پرداخت ديه محكوم شده است از قضات دادگاه درخواست گذشت كرد. قضات دادگاه خواهر وي را به اتهام مباشرت در قتل به مرگ محكوم كرده‌اند.
 • درخواست گذشت به خاطر دختران دم‌بخت


  دو دختر دم‌بخت دارم و لازم است که کنار آنها باشم. از دادگاه می‌خواهم به خاطر آینده دو دخترم در مجازاتم تخفیف دهند.
 • درخواست گذشت به خاطر دختران دم‌بخت


 • نخستین دیدار مادر با پیکر فرزند بعد از گذشت ۳۶ سال+تصاویر


  مادر دو شهید تازه تفحص شده تهرانی ساعتی پیش با پیکر مطهر شهید خود بعد از گذشت ۳۶ سال برای نخستین بار دیدار کردند.
 • قاتل مهندس نخبه درخواست گذشت کرد


  مرد محکوم به مرگ که از دو سال قبل به اتهام قتل مهندس نخبه در بازداشت به سر می‌برد در جلسه محاکمه درخواست گذشت کرد.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها