بازدید: 18

نیم نگاه بازار سرمایه به گزارش‌های میان‌دوره‌ای 9 ماهه شرکت‌ها

شاخص کل بورس تهران اولین روز هفته با رشد ۵۳۶ واحدی به کار خود پایان داد و همزمان با انتشار گزارش‌های میان‌دوره‌ای ۹ ماهه شرکت‌ها توجه بازار به صورت‌های مالی نیز معطوف بود.
به گزارش «جوان»، شاخص کل روز گذشته به سطح ۱۶۶ هزار و ۱۳۱ واحد رسید، این در حالی بود که بنگاه های کوچک روز گذشته نیز مورد استقبال بازار قرار داشت. ارزش کل معاملات بورس تهران در حالی به بیش از ۵۳۰ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۹۲۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۶۱ هزار و ۶۳۱ نوبت داد و ستد بود.
تغییر مالکیت روزانه بورس نیز همچنان به نفع حقیقی ها باقی ماند. به این ترتیب خالص تغییر مالکیت روزانه بورس تهران به حدود ۳۰ میلیارد تومان رسید. بیشترین خرید بازیگران خرد در گروه فرآورده های نفتی بود و در مقابل حقوقی ها بیشترین حمایت را از بانک ها داشتند.
بورس تهران پس از آنکه در هفته گذشته ۵/۰ درصد بازدهی مثبت شاخص کل بر جای گذاشت، اولین روز هفته را نیز با روندی مثبت به پایان رساند. بر همین اساس شاخص کل بورس تهران با رشد ۵۳۶ واحدی به کار خود پایان داد تا وارد کانال۱۶۶ هزار واحدی شود. شاخص هم وزن نیز امروز صعودی شد و حدود ۱۶۰ واحد ارتقا یافت.
پایان هفته طلایی برای بازار های جهانی یکی از مهم ترین دلایل روی خوش سهامداران به نماد های کالامحور در اولین روز هفته بود. بر همین اساس امیدواری به بهبود روابط تجاری امریکا و چین بار دیگر اهرم قدرتمندی برای رشد بازار های جهانی شد.
با وجود اینکه در روز های پایانی هفته شاخص دلار امریکا روند مثبتی را پشت سر گذاشت، اما کامودیتی ها و نفت نیز در مسیر رشد قرار گرفتند. بر همین اساس نفت برنت طی این مدت توانست از مرز ۶۰ دلار عبور کند و در کانال ۶۲ دلاری قرار گرفت. کامودیتی ها نیز در روز جمعه با بازدهی مثبت به کار خود پایان دادند.
همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۱۹ واحدی روی رقم ۲ هزار و ۳ واحد نشست.
معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های با پالایش نفت بندر عباس با ۲۰۳ واحد و پالایش نفت اصفهان با ۱۶۲ واحد و پتروشیمی پارس با ۱۰۹ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۳۲۶ واحد، بانک ملت با ۵۰ واحد و بانک تجارت با ۴۳ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

نیم نگاه بازار سرمایه به گزارش‌های میان‌دوره‌ای 9 ماهه شرکت‌ها
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها