بازدید: 20

ذخایر کالا‌های اساسی بهتر از هر زمان دیگری است

روحانی با تأکید بر اینکه باید ذخایر کالا‌های اساسی کشور، همیشه در حد مطمئن باشد، گفت: امروز ذخایر کالا‌های اساسی کشور بهتر و بیشتر از هر زمان دیگری است و این یکی از اقدامات ارزشمند دولت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی دیروز در نشست مشترک هیئت وزیران با استانداران سراسر کشور، اظهار داشت: مردم مطمئن باشند تمام مسئولان برای تأمین کالا های اساسی اعم از تأمین ارز، با همه توان در تلاشند و نباید هیچ گونه نگرانی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه ۲۶ دی ماه یادآور حوادث بسیار خوشحال کننده برای ملت ایران با فرار شاه است، گفت: آنچه موجب این فرار غیراختیاری شد، رسیدن فاصله حاکمیت و نظرات مردم به جایی بود که دیگر برای آن ها قابل جبران نبود. روحانی تصریح کرد: در یک حکومت مردمی و مردم سالار که یکی از افتخارات انقلاب اسلامی ایجاد چنین حکومتی است، باید همواره افکار عمومی و نظرات جامعه و آنچه مورد نظر مردم است، حتی برای اصلاح امور و تحولات، مد نظر باشد.

واقعیت جامعه با آنچه دشمن القا می کند متفاوت است
روحانی با اشاره به سفر های اخیر خود به استان های کشور و حضور پرشور مردم، اظهار داشت: آنچه در این سفر ها کاملاً مشهود است، تفاوت کامل واقعیت جامعه با آن چیزی است که در تبلیغات رسانه های خارجی راجع به مردم ایران وجود دارد. رئیس جمهوری افزود: متأسفانه صفحه تبلیغات چه در فضای مجازی و چه در دیگر فضا ها تحت تأثیر القائات و تبلیغات دشمنان نظام است و نسخه ای که از غرب در صفحه تبلیغات پیچیده می شود در فضای مجازی، تلویزیون ها و رسانه ها منتشر می شود و عده ای هم آن را دنبال و تکرار می کنند و همان کسانی که می دانند این تبلیغات از اول دروغ است، کاسه در دست گرفته و در صف می ایستند. روحانی ادامه داد: هنگامی که در استان های کشور و در بین مردم حضور پیدا می کنیم، می بینیم که مردم بسیار هوشیارتر از تصورات دشمنان ما هستند و البته این بدان معنا نیست که مردم مشکلات ندارند. رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز در شرایط ویژه ای قرار داریم، اظهار داشت: مردم در زندگی، کسب و کار، فعالیت، واردات و صادرات، تولید، بازار و معیشت خود، مشکلاتی دارند، اما، چون می دانند ریشه این مشکلات عمدتاً از سوی دشمنان طراحی شده و آن ها آغازگر این صحنه برای ما و منطقه هستند، کاملاً در محاسبات خود سهم دولت، دیگر دستگاه ها و داخل و خارج را می سنجند.

فناوری ماهواره را دنبال خواهیم کرد
روحانی با اشاره به پرتاب ماهواره پیام که اولین ماهواره عملیاتی کشور بود، گفت: در این پرتاب موفقیت های خوبی داشتیم و البته ناکامی هایی جزئی هم به وجود آمد، اما در مجموع دستاورد مثبت و بسیار خوبی بود. در زمینه پرتاب کننده و در زمینه ساخت ماهواره به موفقیت های بالایی دست پیدا کردیم و این بدان معنا است که ایران امروز در این مسیر قرار گرفته و اشکالاتی جزئی که وجود دارد، ظرف چند ماه آینده برطرف خواهد شد. رئیس جمهوری ادامه داد: مردم بدانند که کشور ما در این فناوری موفق بوده و توانستیم وارد فضا شویم و این برای کشاورزی، محیط زیست، کسب اطلاعات مورد نظر و حفظ جنگل ها و مراتع بسیار حائز اهمیت بوده و آن را دنبال خواهیم کرد.

مردم هوشیارتر از تصورات دشمن هستند
روحانی با بیان اینکه امروز امریکایی ها برخلاف تعهدات خود و با همراهی چند کشور در منطقه به فکر اعمال فشار حداکثری به ملت ایران افتاده اند، گفت: چشمان مقام های امریکایی، به جمهوری اسلامی ایران و نگرانی آن ها از توانمندی ملت ایران است و با همه توان به دنبال اعمال فشار در زمینه درآمد های ارزی، حمل و نقل و ارتباطات بانکی ما هستند که باید با هر سه مورد مقابله و در برابر آن ها ایستاده و راه حل مناسب را پیدا کنیم. رئیس جمهوری با بیان اینکه مردم ما بسیار هوشیارتر از تصورات دشمنان هستند، وزرا و استانداران را به تلاش بیشتر برای رفع مشکلات و عبور از تحریم های ضد ایرانی امریکا فرا خواند و تأکید کرد که امریکایی های نگران از توانمندی ملت ایران، به دنبال اعمال فشارحداکثری هستند، اما این فشار ها بی نتیجه خواهد بود.
روحانی تأکید کرد: مردم عزیز ایران مطمئن باشند که دولت لحظه ای در این راستا آرام ننشسته و همه توان خود را به کار گرفته است و این توان می تواند ما را از مشکلات عبور دهد. وی با بیان اینکه در بخش حمل و نقل اقدامات خوبی به انجام رسیده و اخیراً ناوگان حمل و نقل دریایی کشور افزایش خوبی یافته است، گفت: در حال حاضر ۱۰ فروند به کشتی های حمل و نقل قاره پیمای کشور افزوده شده و این خبر خوشحال کننده ای است که می تواند اتکای ما به دیگران را در این حوزه کاهش دهد.

شرایط بانکی بهتر از ۲ ماه گذشته است
روحانی با بیان اینکه تلاش خوبی در زمینه مسائل بانکی انجام شده است، خاطرنشان کرد: در زمینه مسائل ارزی، تبادلات بانکی نسبت به دو ماه گذشته در شرایط بهتری قرار گرفته، اما هنوز باید اقدامات بیشتری انجام دهیم. رئیس جمهوری با بیان اینکه امریکایی ها می خواهند روابط ایران را با دیگر کشور ها به بهانه های مختلف قطع کنند، گفت: ما باید از طرق مختلف این روابط را گسترش دهیم و بنابراین تا جایی که می توانیم با کشور های همسایه و دیگر کشور ها با پول ملی خودمان کار می کنیم. روحانی افزود: با تبادل با پول ملی، شرایط بهتر شده و نقل و انتقال مالی و صادرات و واردات را تسهیل خواهد کرد.
رئیس جمهوری مسائل بانکی در کشور را از دیگر مشکلات دانست و گفت: بانک ها هم نعمت هستند که می توان از آن ها برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی استفاده کرد و هم نیاز به اصلاحات دارند که در این راستا بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی، دولت، مجلس، قوای سه گانه و به ویژه خود بانک ها باید کمک کنند. رئیس جمهوری ادامه داد: تمام مشکلاتی که امروز وجود دارد به واسطه آن است که نقدینگی به اندازه کافی در کشور وجود ندارد و بانک ها نقدینگی های خود را در اموالی که در اختیار دارند، حبس کردند که باید آزاد شوند تا بتوانیم فعالیت کنیم. روحانی از گسترش فساد به عنوان دیگر مشکلی که با آن مواجه هستیم نام برد و اظهار داشت: تحریم به ظاهر به رشد و توسعه کشور و زندگی مردم فشار وارد می کند، اما اثر بسیار بد آن گسترش فساد است. رئیس جمهوری با بیان اینکه تحریم، انحصار و چند نرخی بودن فسادآور است، گفت: به دلیل آنکه ارز به صورت چند نرخی در اختیار قرار می گیرد، فساد ایجاد می کند و این نیاز به مراقبت و دقت بالا دارد.
روحانی با بیان اینکه درست است که برای مبارزه با فساد نیاز به دستگاه نظارتی و دادگاه داریم، اما اساس در این راه شفافیت است، خاطرنشان کرد: این فضای مجازی است که می تواند این شفافیت را به وجود بیاورد. رئیس جمهوری افزود: امکانات فضای مجازی روزانه گسترش پیدا می کند و فیلتر و فیلترینگ هم به تدریج به تاریخ خواهد پیوست و اثر آن تا زمانی محدود مؤثر است.

شبانه دام از مرز غربی قاچاق می شود
رئیس جمهوری با بیان اینکه اگر مسیر گردش پولی که از بانک مرکزی برای تهیه مواد اولیه خارج می شود را به درستی نظارت نکنیم، دچار مشکل خواهیم شد، گفت: امروز یکی از مسائل مهمی که باید برای جلوگیری از قاچاق کالا مورد توجه قرار گیرد، مرز های کشور است. امروز بخشی از کالا های اساسی مورد نیاز از کشور قاچاق می شود به طوری که شبانه تعداد زیادی دام و گوسفند از مرز غربی کشور خارج می شوند و از سوی دیگر باید برای تهیه گوشت مورد نیاز مردم از کشوری دیگر با هواپیما گوشت وارد کنیم. روحانی خاطرنشان کرد: همه باید در این زمینه کمک کنیم و اگر نیرو های مرزبانی، سپاه، ارتش و بسیج به صحنه نیایند، نمی توانیم با این مشکل مقابله کنیم و یکی از مسئولیت های مهم استانداران حراست از منافع ملی و کالا های اساسی است.

ذخایر کالا‌های اساسی بهتر از هر زمان دیگری است
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها