بازدید: 14

کیسه کشیدن در حمام خوب است یا بد؟/ توصیه‌های طب سنتی برای حمام کردن

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1537780
یک متخصص طب سنتی گفت: دوش گرفتن منظم به صورت ایستاده به مرور باعث ایجاد ریزش مو می‌شود و یکی از عوامل مهم در ایجاد آسیب‌های کبدی است.

حسن اکبری متخصص آسیب شناسی و محقق طب سنتی در گفت وگو با خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، درباره عوارض ناشی از حمام بعد از غذا گفت: برای داشتن حمامی مناسب و دوری از عوارض ناشی از آن  پیشنهاد می کنیم زمانی را برای رفتن به حمام انتخاب کنید که نه گرسنه باشید و نه در شرایط سیری کامل؛ چرا که حمام کردن در هر کدام از این شرایط می تواند عوارضی را برای شما به همراه داشته باشد.

//
وی درباره ساعت مناسب ای برای حمام کردن بیان کرد: بنابر گفته متخصصین طب سنتی  بهترین حالت برای حمام کردن ۲ ساعت بعد از غذا است چرا که در این زمان هضم اول روی غذا انجام شده و غذا از معده عبور کرده است اما هنوز گرسنه نیستید و دچار ضعف نمی شوید.

اکبری تشریح کرد: برای بهره گیری بیشتر از فواید حمام کردن پیشنهاد می کنیم عادت به دوش گرفتن صرف را کنار بگذارید و سعی کنید حمام را نشسته انجام دهید؛ دوش گرفتن منظم به صورت ایستاده به مرور باعث ایجاد ریزش مو می شود و یکی از عوامل مهم در ایجاد آسیب های کبدی است.

بیشتر بخوانید: همه نکاتی که مادران هنگام حمام کردن نوزاد باید بدانند

این متخصص طب سنتی تصریح کرد: توصیه می شود برای حمام کردن فون تمیزی کف حمام پهن کنید تا برای نشستن از آن بهره بگیرید؛ همچنین بهتر است محیط حمام را قبل از استفاده با وسیله ای مناسب کمی گرم کنید. روغن مالی کردن بدن پیش از استحمام و با استفاده از روغن گیاهی کمک بسیاری به بهبود سلامت بدنی شما خواهد کرد.

//
اکبری گفت: بهتر است حدود نیم ساعت الی۲۰ دقیقه در حمام وقت بگذارید تا بدن شروع به عرق کردن کرده و برای کیسه کشی آماده شود؛ بهتر است حداقل یک بار در ماه بدن خود را کیسه کشی کنیم تا به سلامت پوستی و جسمی شما کمک کند؛ بعد از کیسه کشی بدن خود را  با صابون های سنتی مثل صابون مراغه و صابون آشتیان شست و شو دهید تا بر حفظ سلامت شما سلامت شما تاثیر گذار باشد.

کیسه کشیدن در حمام خوب است یا بد؟/ توصیه های طب سنتی برای حمام کردن

وی یادآوری کرد: سعی کنید حتی المقدور تشت یا وان حمام کنید تا علاوه بر هدر نرفتن اب از فواید آن هم بهره مند شوید.

انتهای پیام/


کیسه کشیدن در حمام خوب است یا بد؟/ توصیه‌های طب سنتی برای حمام کردن
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها