بازدید: 10

شکست بزرگ واشنگتن

منبع : صدا و سیما کد خبر: 1536188
مقاله نويس سي ان ان: طولانی ترین دوره تعطیلی دولت، دستاورد تاریخی دیگری برای ترامپ به شمار می رود، بن بستی که سوء عملکرد  واشنگتن را نشان می دهد.
شکست بزرگ واشنگتنبه گزارش سرويس بين  الملل خبرگزاري صدا و سيما؛ پایگاه اینترنتی سی ان ان نوشت تعطیلی بی سابقه دولت آمریکا شکستی بزرگ برای واشنگتن است.
طولاني ترين دوره تعطيلي دولت آمريکا
این پایگاه اینترنتی در گزارشی به قلم استیفن کالینسون Stephen Collinson نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همواره ادعا می کند دوره ریاست جمهوری وی بی سابقه است. اکنون طولانی ترین دوره تعطیلی دولت، دستاورد تاریخی دیگری برای وی به شمار می رود، بن بستی که سوء عملکرد  واشنگتن را نشان می دهد. این مناقشه به دنبال تقاضای چند میلیارد دلاری ترامپ برای ساخت یک دیوار مرزی مدتی قبل، زمانی که جمهوریخواهان قدرتی انحصاری در واشنگتن در اختیار داشتند، آغاز شد. کنترل دموکرات ها بر مجلس نمایندگان این شکاف را گسترش داد. هیچ یک از طرفین تمایلی به شکست ندارند و به نظر می رسد حدود 22 روز تعطیلی همچنان پایانی ندارد.
 
عواقب خودخواهي هاي سياسي ترامپ براي آمريکا
زمانی که ترامپ اعلام کرد به تعطیلی دولت بر سر دیوار مرزی افتخار می کند، میزان زیادی از بار این بحران را بر دوش خود گذاشت. ترامپ رئیس جمهور میلیاردر آمریکا مشکلات کارکنان فدرال را که حقوق دریافت می کنند کم اهمیت جلوه می دهد و در سه هفته گذشته احساس همدردی با آنان نشان نداده است. وی به وضوح به مسائل سیاسی مورد علاقه خود بیشتر از نقش فرماندهی بر مردم آمریکا اهمیت می دهد. اما وی در کوتاهی در وظایفش تنها نیست. سنا که در کنترل جمهوریخواهان قرار دارد هیچ پیشنهادی برای خروج ترامپ از این شرایط نداشته است. دموکرات ها در مجلس نمایندگان نیز در حال بررسی لایحه ای برای بازگشایی دولت هستند اما به نظر نمی رسد در حال انجام دادن فعالیت چندانی برای خروج از این بحران باشند.ترامپ روز جمعه از اعضای حزب خواست به واشنگتن بازگردند و به دیوار، حصار و یا هر اسمی که تمایل دارند آن را بنامند رای دهند. این اظهارات نشان دهنده نخستین درگیری اساسی بین ترامپ و دشمنان دموکرات در دولت دچار اختلاف واشنگتن است. اما هر درگیری قربانیانی دارد، اکنون 800 هزار کارمند دولت نگران اجاره خانه، هزینه های خودرو و هزینه های درمانی هستند. در حالی که آنان نگرانند، هیچ اتفاقی در روزهای اخیر در واشنگتن صورت نگرفته است. در واقع اعضای کنگره که حقوق دریافت می کنند تا روز دوشنبه تعطیل هستند.
یکی از کارکنان فدرال که حقوق دریافت نکرده است به سی ان ان اعلام کرد:« از سنا و مجلس نمایندگان و مردم آمریکا خواهش می کنم لطفا به اطراف نگاه کنید، کارکنان فدرال ممکن است همسایه یا دوست شما باشند. ما همه جا هستیم.»
اما از نظر ترامپ تعطیلی وجود نداشته است. رئیس جمهور آمریکا ظاهرا از واکنش رسانه های محافظه کار هراس دارد و از بازگشایی دولت قبل از سال نو امتناع کرد، مگر در صورتی که بودجه ساخت دیوار مرزی را دریافت می کرد.
ترامپ به علت اولویت دادن به خودخواهی سیاسی خود بر منافع مردم مقصر است. به نظر می رسد وی نمی داند در دولتی دچار اختلاف، رئیس جمهور نمی تواند آنچه را خود تمایل دارد درخواست کند.در حقیقت، دیوار مرزی به مرکز احساساتی روابط ترامپ با پایه سیاسی خود و نماد مخالفت با ترامپ برای افرادی که مخالف وی هستند تبدیل شده است. این موضوع به مسئله ای غیر قابل حل تبدیل شده است و کارکنان دولت بهای آن را پرداخت می کنند.

شکست بزرگ واشنگتن
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

اسناد و گزارش‌های انجام شده در خصوص قوه قضاییه را بررسی کردیم

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

به خاطر گزارش تخلف شرکت نفت مدیرکل گمرک البرز برکنار شد

تدوین ۲ گزارش برجامی در مجلس

تدوین ۲ گزارش برجامی در مجلس

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارش سازمان ملل درباره افزایش چشمگیر رفتار‌های غیراخلاقی کارکنان این سازمان

گزارشی از وصول مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی نداریم/ تولید کننده‌ها مخالف پرداخت بدهی با اوراق بهادار هستند

گزارشی از وصول مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی نداریم/ تولید کننده‌ها مخالف پرداخت بدهی با اوراق بهادار هستند