بازدید: 5

درد بی‌درمان ورزش

اینکه قهرمان کشتی از شرایط حاکم بر این رشته به سبب کمبود‌ها و پیشرفت نکردن نسبت به سال‌های گذشته گلایه داشته باشد و اینکه مدال‌آور شمشیربازی از بلاتکلیفی و دیده‌نشدن بنالد، فقط و فقط به بی‌توجهی مسئولان ورزش به زیرساخت‌ها و رشته‌های مدال‌آور برمی‌گردد.
اینکه قهرمان کشتی از شرایط حاکم بر این رشته به سبب کمبود ها و پیشرفت نکردن نسبت به سال های گذشته گلایه داشته باشد و اینکه مدال آور شمشیربازی از بلاتکلیفی و دیده نشدن بنالد، فقط و فقط به بی توجهی مسئولان ورزش به زیرساخت ها و رشته های مدال آور برمی گردد.
درد دل های حسن رحیمی و مجتبی عابدینی را باید چندبار خواند و تأسف خورد به حال ورزشی که اینگونه صدای مدال آورانش را درمی آورد؛ ورزشی که به لحاظ زیرساخت با مشکل روبه روست و مسئولان آن فقط به فکر رنگ و لعاب آن هستند. امروز فریاد کشتی گیر ایران از تفاوت نکردن امکانات، مکان و شرایط تمرینات با چندسال گذشته در حالی بلند می شود که همین چند سال پیش محمدبنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در اظهار نظری جنجالی گفت: نمی توان با عدس پلو قهرمان جهان شد. چند سال از حرف محمدبنا می گذرد و در این سال ها به وضوح دیدیم که آقای خاص کشتی درست می گفت، اما دریغ از یک قدم پیشرفت و حالا حسن رحیمی همان حرف ها را چند سال بعد تکرار می کند و از تفاوت های شرایط ملی پوشان ایران با رقبای جهانی شان می گوید. بنا گفت: رحیمی امروز فریاد می زند، اما گوش شنوایی نیست.
امروز با شنیدن حرف های قهرمانی، چون عابدینی باید تأسف خورد؛ تأسف خورد به حال ورزشی که یکی از برترین های المپیکش از نداشتن تیم، حریف و البته کمی درآمد گلایه می کند. باید این سؤال را پرسید که آیا می توان از عابدینی توقع درخشش دوباره در المپیک و مسابقات جهانی را داشت، وقتی بدیهی ترین امکانات و امور را از او دریغ کرده ایم؟
به طور حتم پاسخ منفی است، چه درخصوص عابدینی و چه در مورد رحیمی و البته در مورد تمام ورزشکارانی که این روز ها فریاد می زنند و صدایشان را کسی نمی شنود. اصلاً مقایسه شرایط این مدال آوران با رقبای جهانی شان کاری اشتباه است؛ چراکه جز سرخوردگی برای بچه های ما چیزی به ارمغان نمی آورد. ورزشکار روس یا امریکایی در بهترین شرایط و امکانات آماده می شود، رشته هم اصلاً مهم نیست همان امکاناتی که در اختیار کشتی قرار می گیرد به شمشیربازی هم داده می شود و به بقیه هم همین طور. شاید آنچه باعث شدت و ضعف این امکانات می شود تلاش و کسب موفقیت توسط ورزشکاران یک رشته باشد که البته این هم به دلیل حذف یا دیده نشدن بقیه نمی شود، اما اینجا ما کاملاً مسیر را برعکس طی می کنیم. سال هاست که توجه، امکانات و پول ورزش به یک سو سرازیر می شود و بقیه نادیده گرفته می شوند و جالب اینجاست که آن ها جورکش آن اقلیت مغرور و بیت المال خور هستند.
حرف های عابدینی و رحیمی درد بزرگ ورزش کشور است؛ ورزشی که از قهرمانانش فقط مدال و عکس یادگاری می خواهد؛ ورزشی که بعد از هربار موفقیت به خوابی عمیق فرو می رود و همه چیز را فراموش می کند؛ ورزشی که مدیرانش پیروزی می خواهند آن هم طوری که به نام خودشان ثبت شود، ولی دریغ از یک کار زیربنایی. رحیمی درست می گوید دیگر گذشت زمانی که کشتی گیر را در خانه کشتی نگه می داشتند و شبانه روز او را می گرفتند، باید برای او برنامه های به روز تری را تدارک دید. عابدینی حقیقت را می گوید وقتی عنوان می کند که باید در خانه بنشینم و کاری نکنم، مدیران ورزش باید برای امثال او برنامه داشته باشند، باید کسی که با تلاش خود و بقیه شمشیربازی ایران را زنده کرد، همواره در اوج باشد نه اینکه بابت مخارج زندگی اش دغدغه داشته باشد.
این درد بی درمان ورزش ماست؛ دردی که نه امروز که سال هاست فریاد زده می شود و گوشی آن را نمی شنود. دردی که باید درمان شود، اما عادت رشد گلخانه ای ورزش تا آنجا پیش رفته که بعید به نظر می رسد حتی فریاد هایی بلندتر از آنچه امروز مدال آوران شمشیربازی و کشتی می زنند آن را درمان کند. هرچند که این فریاد ها حداقل برای آرام گرفتن خود این ورزشکاران به کار می آید، اما درد بی درمان ورزش را علاج نمی کند.

درد بی‌درمان ورزش
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
 • درد بی‌درمان ورزش


  اینکه قهرمان کشتی از شرایط حاکم بر این رشته به سبب کمبود‌ها و پیشرفت نکردن نسبت به سال‌های گذشته گلایه داشته باشد و اینکه مدال‌آور شمشیربازی از بلاتکلیفی و دیده‌نشدن بنالد، فقط و فقط به بی‌توجهی مسئولان ورزش به زیرساخت‌ها و رشته‌های مدال‌آور برمی‌گرد
 • ورزش به درمان اعتیاد کمک می‌کند


 • درمان افسردگی با این ورزش ها


  همیشه دارو تنها راه درمان بیماری نیست. برای بعضی از بیماری ها مثل افسردگی، استرس و دردهای عضلانی، ورزش کردن بسیار مفید و کارسازه. یکی از بیماری هایی که انجام فعالیت های ورزشی برای درمانش بسیار مؤثره، افسردگیه.
 • آیا ورزش به درمان افسردگی کمک می‌کند؟


  اگر افسرده هستید، احتمالا پزشکتان نسخه‌هایی برایتان تجویز کرده است، که معمولا هم درمان‌های دارویی و روانی خواهد بود. شاید درمان‌های دارویی علائم افسردگی را موقتا بهبود ببخشند، اما هیچ راه درمانی دارویی دائمی برای افسردگی وجود ندارد. همچنین درمان‌های
 • ورزش به درمان یبوست کمک می‌کند


 • درمان ناباروری با ورزش


  استرس زیاد باعث ایجاد اختلال در عادت ماهانه می‌شود و توانایی باروری را در خانم‌ها به شکل چشمگیری کاهش می‌دهد.
 • این ورزش به درمان افسردگی کمک می‌کند


  بیش از ۱۵ میلیون نفر در کشور آمریکا به بیماری افسردگی دچار هستند. افسردگی یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است و پزشکان تلاش زیادی برای درمان این بیماری انجام می‌دهند. ورزش یکی از روش‌های رفع علائم افسردگی است.
 • درمان افسردگی با ورزش


 • درمان افسردگی با ورزش


 • درمان افسردگی با ورزش


 • درمان افسردگی با ورزش


 • درمان افسردگی با ورزش


  یک عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور لرستان گفت: امکان درمان افسردگی با کمک ورزش وجود دارد‌.
 • درمان اختلالات قاعدگی، ورزش بده یا خوب؟


  ورزشکاران زن مستعد اختلالات قاعدگی از جمله تأخیر در شروع آن،فقدان اولیه و ثانویه ،افزایش فاصله بین دو سیکل قاعدگی و فقدان تخمک گذاری می باشند
 • درمان نازایی در زنان، اثر ورزش


  یکی از اصول قابل توجه در پیشگیری و درمان ناباروری در زنان ورزش است.
 • 5 ورزش برای درمان افسردگی


  برای بعضی از بیماری ها مثل افسردگی، استرس و دردهای عضلانی، ورزش کردن بسیار مفید و کارساز است.

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارشی از فرود هواپیمای ۷۰۷ در باند مرگ

گزارشی از فرود هواپیمای ۷۰۷ در باند مرگ