بازدید: 7

بروز اختلاف میان عربستان سعودی و منصور هادی

منابع خبری از بروز اختلاف میان عربستان و رئیس جمهور مستعفی و فراری تحت حمایت سعودی‌ها خبر دادند.

به گزارش بولتن نیوز، به نقل از پایگاه اینترنتی الخلیج آنلاین, منابع خبری از بروز اختلاف میان عربستان سعودی و منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن که تحت حمایت سعودی هاست، خبر دادند.

یک منبع بلند پایه یمنی فاش کرد بحران و اختلافی که اکنون در روابط عربستان با عبدربه منصور هادی به وجود آمده است در پی پرونده برگزاری نشست های پارلمان یمن بوده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود در مصاحبه ای با این پایگاه گفت:منصور هادی با نمایندگان پارلمان نشست برگزار کرد، اما با وجود تکمیل شدن حد نصاب قانونی برای برگزاری نشست هایی که عربستان از آن حمایت می کرد او آنرا به مدت شش ماه به تعویق انداخت.

این منبع افزود: سران یمنی به منصور هادی اعلام کردند برگزاری نشست های پارلمان، بخشی عظیمی از اختیارات او را سلب می کند از همین رو منصور هادی به دنبال تداوم قدرت و یکه تازی خود در تصمیماتش است. تاکنون منصور هادی اجازه نداده است فردی برای ریاست پارلمان این کشور به جای «یحیی الراعی» که مورد حمایت حوثی ها است، انتخاب شود بلکه تلاش می کند تا بین سه نامزد مطرح برای تصدی این پست یعنی سلطان البرکانی از رهبران حزب کنگره، محمد الشدادی شخصیت نزدیک به منصور هادی و عبدالعزیز جباری که از رهبران حزب عدالت و سازندگی است، اختلاف بیندازد.

در ادامه این مطلب آمده است: مشخص است که منصور هادی از بیم آینده خود تصمیمات مربوط به پارلمان را متوقف و تعطیل می کند.

عربستان سعودی از برگزار شدن نشست های پارلمان حمایت می کند. این کشور مدتی است که اعضای پارلمان یمن را جمع و آن ها را سازماندهی کرده است و شاید فشار های عربستان برای برگزاری نشست های پارلمان جواب دهد، زیرا اجازه نمی دهد اعضای پارلمان یمن خاک این کشور را ترک کنند.


بروز اختلاف میان عربستان سعودی و منصور هادی
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها