بازدید: 19

کلیساهای مصر بار دیگر هدف حمله تروریستی/ کشته شدن یک افسر و زخمی شدن ۲ پلیس

منبع : انتخاب کد خبر: 1519110
یک منبع امنیتی مصر از انفجار بمبی در کنار یک کلیسا در منطقه "مدینه‌ نصر" و خنثی شدن شش بمب دیگر در پشت بام مسجد مجاور این کلیسا خبر داد.انفجار بمب پس از شناسایی آن توسط نیروهای امنیتی در کنار کلیسای العذرا و ابوسفیان به کشته شدن یک کارشناس پلیس در زمینه خنثی سازی مواد منفجره و زخمی شدن دو نیروی پلیس دیگر انجامید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 

یک منبع امنیتی مصر از انفجار بمبی در کنار یک کلیسا در منطقه "مدینه نصر" و خنثی شدن شش بمب دیگر در پشت بام مسجد مجاور این کلیسا خبر داد.

به گزارش ایسنا، این منبع امنیتی به شبکه خبری ارم نیوز گفت، کارشناسان مواد منفجره موفق شدند بمب ها را خنثی کرده در حالی که به کار خود برای خنثی کردن دیگر بمب های موجود در این مکان ادامه می دهند.

انفجار بمب پس از شناسایی آن توسط نیروهای امنیتی در کنار کلیسای العذرا و ابوسفیان به کشته شدن یک کارشناس پلیس در زمینه خنثی سازی مواد منفجره و زخمی شدن دو نیروی پلیس دیگر انجامید.

گفتنی است این حادثه در پی انفجار اخیر بمبی در کنار اتوبوس حامل توریست های ویتنامی در منطقه المریوطیه رخ داد که در اثر آن تعدادی از گردشگران و راهنمای مصری همراه آنها کشته شدند.

سخنگوی رسمی کلیسای ارتدوکس مصر گفت، در درجه اول هدف از انفجاری که مقابل کلیسا در مدینه نصر روی داد قبطی ها بودند. وی افزود، کلیسا هنوز بیانیه ای درباره این حادثه صادر نکرده است.

در این راستا، کشیش کلیسای العذرا و ابوسفیان گفت، نیروهای پلیس چهار بمب کار گذاشته شده بالای پشت بام مسجد مجاور این کلیسا را پیدا کردند.

قبطی ها که حدود ۱۰ درصد از ساکنان مصر را تشکیل می دهند بارها مورد حملات شدیدی قرار گرفته اند.

از زمان براندازی محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنار شده مصر، درگیری های خشونت آمیزی میان نیروهای امنیتی و گروه های تندرو از جمله داعش وجود دارد و صدها تن در حملات علیه مسیحیان از سال ۲۰۱۶ کشته شده اند.

آخرین این حملات در ماه نوامبر ۲۰۱۸ رخ داد هنگامی که شورشی ها به اتوبوس حامل مسیحیان تیراندازی کردند و در اثر آن چندین تن کشته و زخمی شدند، حمله ای که داعش مسؤولیت آن را بر عهده گرفت.


کلیساهای مصر بار دیگر هدف حمله تروریستی/ کشته شدن یک افسر و زخمی شدن ۲ پلیس
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها