بازدید: 7

سردار سلامی: آمریکا در آستانه فروپاشی قدرت است

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1513996
جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: ملت ایران آنقدر سر آمریکا را به چکش و سِندان زده که نه تنها قدرت نظامی آن‌ها بلکه عقل سیاسی آن‌ها به زوال رفته و در آستانه فروپاشی قدرت است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از روابط عمومی سپاه فجر استان فارس، سردار حسین سلامی در یادواره سرداران و ۱۳۰۰ شهید شهرستان کازرون با ابراز خرسندی از حضور در این شهرستان اظهار داشت: قرآن به حق می گوید که شهیدان ما زنده اند و نزد خداوند روزی خوارند، آن ها را مرده نپندارید. این یک افتخار است که در آن عملیات های سخت دوران دفاع مقدس در سخت ترین نبرد ها و در نزدیک ترین مواضع دشمن و در شدیدترین و خطرناک ترین موقعیت های جنگ فرزندان شما درخشیدند و افتخار آفریدند.

وی ضمن یاد و خاطره شهدان گفت: ما هرچه عزت، افتخار، شرافت، کرامت و منزلت داریم و به هرچه در این سرزمین افتخارمی کنیم از شهیدانمان به ما رسیده است. آن ها نقشی جاودانه در شکل دهی به سیمای منور ایران اسلامی در این ۴ دهه سخت نبرد با مستکبران ایفا کردند. شهدا سبب شدند این ملت در محاصره و فشار سیاسی همه قدرت های جهان نشکند و این سرزمین مستقل و آزاد از اراده قدرت ها باقی بماند. آن ها حجت های آشکار برما و علامات راه برای ما بودند، شهدا مظاهر و منابع قدرت ما هستند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: انسان های عادی می میرند، اما شهدا پس از شهادت بیش از قبل به جامعه قوت و نور می بخشند ما بدون شهیدان نمی توانستیم ادامه حیات دهیم آن ها قاعده جنگ را برای ما تغییر دادند.

سردار سلامی عنوان کرد: هرقدرتی ساز و قدرت پیشروی داشته و از قدرت سیاسی و اقتصاد قوی تری برخوردار باشد یا هرکسی که قدرت نظامی و عملیات روانی بیشتری دارد، پیروزی او وسیع تر است، اما شهدا این محاسبات را تغییر دادند. ما براساس این محاسبات بسیار از دشمنانمان ضعیف تر بودیم.

وی گفت: دشمن ما از هر مانعی می گذشت، اما وقتی به جسم مستحکم سرشار از ایمان این ملت می رسید، می شکست. قدرتی وجود داشت که ماورای مسائل مادی بود. آن قدرت ایمان حقیقی بود. شهیدان ما با قلب های پر از ایمانشان می جنگیدند و با تکبیر، لحظات کبریایی را ایجاد می کردند.

سردار سلامی تاکید کرد: این قدرت الهام یافته از روح عاشورا بود که در قامت این ملت تجسم یافته بود، این ها آرزوی یک ملت بود که همیشه آرزو داشت در عاشورا می بود و اهل بیت را در حلقه فداکاری خویش حفظ می کرد. هر که می جنگید فکر نمی کرد باز می گردد، ضعیف ترین احتمال برگشت بود. خدا خریدار جان آنان بود آن ها به طمع بهشت جان نمی باختند بلکه رضوان الهی را هدف خود داشتند.

وی گفت: شهدا می گفتند برای رضای خدا می رویم، کسی نمی گفت: برای بهشت؛ هرچند بهشت ماوای دائمی آنان بود، اما آنان فقط رضوان الهی را طلب می کردند. آن ها در جست وجوی خدا بودند. مملکتی که چنین ملتی دارد هرگز شکست نمی خورد.

سردار سلامی ضمن برشمردن شرایط کشور گفت: امروز در کشوری هستیم که رهبرش در عصر پیچیده ترین توطئه های بشر یک تنه با یک امت وفادار در مقابل یک جهان ایستاده است. رهبری که مثل امام با همان شجاعت و تدبیر و نزدیک به ۳ دهه بیرق دار این امت است. او سفینه نجات است و رهبری نورانی است.

وی ضمن بر شمردن تلاش های آمریکا برای بازگشت به منطقه و ایران گفت: پس از شکست دادن طاغوت و بیرون کردن آمریکا از جاسوس خانه اش، همواره دنبال راهی برای غلبه بر این ملت بود. همه تجربیات سنگین خود را در شکست دادن نظام های سیاسی به میدان آورد از تمام قدرت خود استفاده کرد تا انتقام سختی از این ملت بگیرد. این ملت را در تحریم سخت ِ. جهانی قرار داد. تهاجم فرهنگی سنگین برای پشیمان کردن مردم از انقلابشان انجام داد. برای ایجاد این تصور که باید با آمریکا ساخت، تمام نیروی خود را به صحنه آورد و از هیچ چیزی دریغ نکرد.

سلامی در ادامه گفت: جوانان دانشمند ما را در خیابان ترور کردند. تلاش کرد همه راه های پیشرفت این ملت را مسدود کنند همه متحدان خود را به صحنه آورد. یک میدان جنگ همه جانبه ای ایجاد کردند که در سده های اخیر هیچگاه به مدت ۴۰ سال وجود نداشته است، اما آن ها خوب آموخته اند که فرار کنند.

جانشین فرمانده سپاه بیان کرد: ایران امروز ایمن، امن و آزاد و سربلند و نیرومند است و این به برکت اسلام و تجلی نور ولایت بر این سرزمین است. اینکه امام فرمود: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به این کشور آسیبی نرسد، امروز عملی، مجسم و باورپذیر تحقق یافته است ما نه فقط توانسته ایم دشمن را از قلب کشورمان دور کنیم، بلکه او را در جبهه های پراکنده ای درگیر کرده ایم که آن ها تضعیف شده اند.

وی در تحلیل این مسائل گفت: این ملت آنقدر سر آمریکا را به چکش و سِندان زده که نه تنها قدرت نظامی آن ها بلکه عقل سیاسی آن ها به زوال رفته است. آمریکا در آستانه فروپاشی قدرت است و این برگرفته از سنت الهی است. ۷ تریلیون دلار خرج کرده اند، جز متحد شدن ملت های مسلمان بر محور امام و ولایت نتیجه ای برای آن ها نداشته است، جز ضعف اقتصادی و سیاسی برای آن ها دستاوردی نداشته است. چرا ۴۰ میلیون آمریکایی زیر خط فقر شب ها روی کارتون در خیابان می خوابند؟ چرا قدرت نظامی او عمل نمی کند، عاجز است و بیمار است؟ چرا از سوریه عقب می نشیند؟

سردار سلامی گفت: ما سختی ها را پشت سر می گذاریم؛ اما اگر شرایط برای ما سخت است، برای آن ها سخت تر است. ما به خدا امید داریم، ولی آن ها خدا را ندارند یعنی امیدی ندارند در جنگ هم همینطور بود، آن ها همه چیز داشتند جز خدا و ما هیچ چیز نداشتیم جز خدا، ولی ما پیروز شدیم ما روزی آمریکا را شکست دادیم که قدرت فراوانی داشت، اما امروز ما قدرتمندیم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: امروز نام ایران را هرجا ببریم، با افتخار از آن یاد می شود اگر دنیای اسلام امروز مقابل آمریکا می ایستد به خاطر ایستادگی شماست، چون شما یک الگوی جاودانه مقاومت ساختید.


سردار سلامی: آمریکا در آستانه فروپاشی قدرت است
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها