بازدید: 156

بهترین نوع کاشت ناخن؛ چه روشی برای شما مناسب است؟

منبع : ستاره کد خبر: 1511934
کاشت ناخن انواع گوناگونی دارد که اگر به دنبال بهترین نوع کاشت ناخن هستید باید اول آن‌ها را بشناسید و سپس از بین آن‌ها مانند مدل پودری، ژلی یا قالبی یکی را که برای شما گزینه‌ی مناسبی است انتخاب کنید.
بهترین نوع کاشت ناخن؛ چه روشی برای شما مناسب است؟
کاشت ناخن انواع گوناگونی دارد که اگر به دنبال بهترین نوع کاشت ناخن هستید باید اول آن‌ها را بشناسید و سپس از بین آن‌ها مانند مدل پودری، ژلی یا قالبی یکی را که برای شما گزینه‌ی مناسبی است انتخاب کنید.
بهترین نوع کاشت ناخن
ستاره | سرویس آرایش و زیبایی - این روز ها کاشت ناخن یکی از متداول ترین خدمات زیبایی برای خانم هاست که از روش های رسیدگی به خود محسوب می شود. نارضایتی از ظاهر ناخن، عدم رشد ناخن ها، جلوگیری از جویدن ناخن، عدم داشتن وقت کافی برای رسیدگی شخصی به ناخن، نازک و شکننده بودن ناخن و … همه و همه می توانند دلایلی باشند که یک خانم برای کاشت ناخن اقدام می کند. مهم نیست با چه انگیزه ای کاشت ناخن را انتخاب می کنید، اما بهتر است قبل از اقدام عوارض کاشت ناخن را نیز بدانید.

بهترین نوع کاشت ناخن، کاشتی است که علاوه بر داشتن ظرافت و زیبایی دوام و استحکام بالایی نیز دارد. برای خیلی از خانم ها این سوال پیش می آید که کدام مدل کاشت ناخن بهترین نوع است! در اینجا قرار است علاوه بر توضیح مختصری راجع به انواع کاشت جواب همین سوال را بدهیم.

بهترین نوع کاشت ناخن و انواع آن ۱- کاشت قالب
در این روش ابتدا روی ناخن دست ضد قارچ ناخن می زنند. سپس کاشت مواد را داخل قالب ناخن مصنوعی می گذارند تا شکل آن را به خود بگیرد و بعد قالب به دست آمده را روی ناخن قرار داده و فشار می دهند تا مواد روی ناخن بچسند. در این روش دیگر سوهان کشی انجام نمی شود. بعد از مدت کوتاهی به اصطلاح ناخن هوا می گیرد و جمع شدن هوا زیر ناخن کاشت یکی از مهم ترین دلایل برای به وجود آمدن قارچ است. در این نوع کاشت باید مراقب بود تا ناخن ها کمترین تماس را با آب داشته باشند. در واقع این نوع کاشت راحت ترین نوع کاشت و در عین حال بی کیفیت ترین نوع آن است. در کل این نوع کاشت به شما توصیه نمی شود مگر اینکه خودتان ناخن های هم سایز، صاف و یکدستی دارید.
 
بهترین نوع کاشت ناخن - کاشت قالب

۲- کاشت ناخن ژل
مواد کاشت ناخن به روش ژلی به صورت آماده در بازار موجود و قابل خریداری است و به ژلیش معروف است. در این روش پس از قرار دادن تیپ و ضدقارچ روی ناخن، ناخن را در دستگاه یووی (UV) قرار می دهند تا خشک شود. در مرحله ی آخر سوهان کشی صورت می گیرد. این روش ایمن ترین کاشت از لحاظ سلامتی ناخن است. ناخن در کاشت ژل دچار کمترین آسیب خواهد شد. در واقع کاشت با ژل هم مانند کاشت پودری است، ولی در مواد مورد استفاده با هم متفاوت هستند و زمان کمتری هم نسبت به کاشت پودری می گیرد. به همین دلیل پرطرفدارترین روش محسوب می شود، اما از لحاظ کیفیت، مقاومت و ظرافت کمتری نسبت به کاشت پودری دارد. این روش نسبت به روش قالبی بهتر است. کاشت ناخن ژله ای برای کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند پیشنهاد می شود، زیرا طعم بد مواد ژل و کنده نشدنش این عادت را از سر شما می اندازد.
بیشتر بدانید: ژلیش ناخن چیست؟ ۱۰ نکته درباره ژلیش ناخن
انواع کاشت ناخن و بهترین نوع آن

۳- کاشت ناخن پودری
در کاشت ناخن به روش پودری ابتدا از تیپ و ضد قارچ بر روی ناخن استفاده می شود. تیپ ناخنی مانند ناخن مصنوعی است که آن را از نیمه ی بالایی ناخن با چسب ناخن چسبانده سپس به اندازه قد دلخواه آن را کوتاه می کنید. بعد از آن در این روش مواد پودر را که همان مواد دندانپزشکی است روی ناخن و تیپ می زنند. پس از زدن مواد روی ناخن، چون ناخن یکنواخت نبوده و دارای پستی و بلندی می شود با یک سوهان برقی کاملا روی آن را صاف و هموار می کنند. همچنین به آن فرم می دهند. مطمئن ترین و باکیفیت ترین روش همین روش کاشت پودری بوده و امکان هوا رفتن زیر آن کم است. این روش به دلیل سوهان کشی ها و یک شکل کردن ها زمانبر بوده و بیش از یک ساعت و نیم هم ممکن است در هر بار ترمیم کردن از شما زمان بگیرد. 
 
انواع کاشت ناخن و بهترین نوع آن

۴- کاشت ناخن میکس
یکی از جدیدترین روش ها کاشت ناخن میکس است که یک ناخن ترکیبی است یعنی از دو نوع کاشت پودری و ژله ای تشکیل شده است. در این روش بعد از این که از ضد قارچ استفاده شد و مراحل کاشت پودری و سوهان کشی انجام شد یک لایه ژل روی ناخن کشیده می شود و سپس ناخن داخل دستگاه یووی قرار داده شده تا خشک شود. کاشت ناخن میکس همان دوام پودر را داراست با این تفاوت که حالت براق و شیشه ای دارد و نیازی به لاک نداشته و خودش دیزاین دارد. این نوع کاشت امروزه بهترین نوع کاشت ناخن محسوب می شود البته از دیگر کاشت ها کمی گران تر است.
 
بهترین نوع کاشت ناخن - کاشت میکس

روش های دیگر کاشت ناخن
 • کاشت اکرلیک همان کاشت پودر است که به وسیله قلم انجام می شود.
 • کاشت دوال هم نوع دیگری از کاشت است که ترکیب کاشت پودر و قالب است.
 • کاشت ناخن موقت هم اصطلاح دیگری است که شامل تیپ گذاری می شود و در حقیقت تنها طول ناخن را بلند می کند.
 • کاشت سیلک همانند روش پودر است که به جای استفاده از تیپ از ورقه نازکی به نام سیلک استفاه می شود.
 • نوع آخر کاشت گیاهی است که به جای استفاده از تیپ از فیبر و برای کاشت از مواد گیاهی مخصوص استفاده می کنند.
 
انواع کاشت ناخن و بهترین نوع آن

توصیه های پایانی
 • چسب های ناخن معمولا حساسیت زا نیست، اما ممکن است بعضی افراد به مواد کاشت حساسیت داشته باشند که در آن صورت پوست آن ها دچار اگزما می شود و باید هر چه سریع تر کاشت ناخن را بردارند.
 • بهتر است اگر از کاشت استفاده می کنید هر از چند گاهی به ناخن های خود استراحت داده و ناخن هایتان را تقویت کنید.
 • حتما برای انجام کاشت یک متخصص کار بلد را انتخاب کنید که دقت لازم را به خرج داده و کاشت درست برایتان انجام دهد. چون هر چقدر هم که این عمل بی ضرر باشد ممکن است باعث رشد قارچ ها شود.
 • اگر برای مدت کوتاهی مثل چند شب می خواهید کاشت را امتحان کنید بهتر است از روش هایی مانند کاور کردن ناخن و یا ناخن مصنوعی سولار استفاده کنید.
 
شما کدام روش بالا را امتحان کرده اید؟ اگر تجربه ای در این زمینه دارید آن را از طریق بخش "ارسال نظر" با ما و سایر کاربران ستاره در میان بگذارید.

بهترین نوع کاشت ناخن؛ چه روشی برای شما مناسب است؟
:
امتیاز : 0.0 تعداد رای : 0
 • بهترین نوع کاشت ناخن؛ چه روشی برای شما مناسب است؟


  کاشت ناخن انواع گوناگونی دارد که اگر به دنبال بهترین نوع کاشت ناخن هستید باید اول آن‌ها را بشناسید و سپس از بین آن‌ها مانند مدل پودری، ژلی یا قالبی یکی را که برای شما گزینه‌ی مناسبی است انتخاب کنید.
 • اقدام برای بچه، کاشت ناخن آسیب می‌رساند؟


  من قصد دارم کار کاشت ناخن را شروع کنم و در عین حال قصد بارداری دارم. آیا کار کاشت ناخن و کار با مواد کاشت به جنین آسیب میرسونه؟
 • روشی برای تشخیص سرطان ناخن


  پاها و مخصوصا ناخن ها بخش های بسیار مهمی از بدن می باشند که می توانید از طریق آن بیماری های مختلفی را تشخیص دهید. در این مقاله از دکتر سلام به هشدارهای بسیار مهمی که ناخن های پا درباره سلامتی به ما می دهند را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که این م
 • حداقل سن مناسب برای انجام اعمال کاشت حلزون/ انجام 420 مورد عمل کاشت در سال 96


  رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی با بیان اینکه سالانه 2000 تا 2500 كودك مبتلا به كم شنوايي شدید يا ناشنوايي مادرزادي ، در كشور متولد مي شوند، گفت: هزینه عمل کاشت حلزون شنوایی، 46 میلیون تومان است که از این میزان 40 میلیون توسط هیات امنا تامین شده و پرد
 • ناخن زنانه زیبا، روشی موثر برای رشد


  قصد دارید ناخن‌هایتان را مانیکور زیبایی کنید، ولی متوجه شده‌اید ناخن‌هایتان بسیار کوتاه است!
 • روشی برای تقویت ناخن، خانم‌ها مطالعه کنند


  4نوع ماده غذایی می‌توانند در داشتن ناخن‌هایی زیبا و سالم و محکم به شما کمک کنند.
 • انجام اولین عمل کاشت وَلو در ایران/ بومی سازی روشی برای درمان اختلالات ریوی


  رئیس بخش داخلی بیمارستان رسول اکرم گفت: عمل کاشت وَلو برای اولین بار و با استفاده از دانش بومی در کشور انجام شد.
 • کاشت ناخن در بارداری، آیا مضر است؟


  من در هفته چهارم بارداری ترمیم کاشت ناخن انجام دادم و در هفته ی نهم ریموو کردم الان بشدت نگرانم که آیا ممکنه کاشت و ترمیم بر روی جنین تاثیر منفی گذاشته باشه؟
 • مدل کاشت ناخن هلویی


  مدل کاشت ناخن هلویی یکی از انواع روش‌های کاشت ناخن است که زیبایی و جلوه‌ی خاصی به ناخن‌ها داده و جذابیت دست‌ها را چند برابر می‌کند.
 • آیا کاشت ناخن مانع غسل و وضو می‌شود؟


  در غسل و وضو، باید آب به اعضای بدن برسد و ایجاد مانعی در بدن که رفع آن مشکل یا غیر ممکن است، جایز نیست، مگر در صورتی که ضرورتی آن را اقتضا کند و یا غرض عقلائی مشروعی در این امر وجود داشته باشد.
 • از کاشت ناخن تا خطر سرطان!


  دکتر الیاس سلیمی ، با بیان اینکه کاشت ناخن صرفا جنبه زیبایی دارد، گفت: کاشت ناخن به هیچ وجه کاربرد پزشکی نداشته و بدلیل صدمات وارده به بافت ناخن و پوست اطراف آن توصیه نمی‌شود.
 • از کاشت ناخن تا خطر سرطان!


  یک متخصص پوست نسبت به فراگیر شدن کاشت ناخن و رابطه نزدیک آن با قارچ‌های پوستی و نیز وجود ترکیبات سرطانزا در مواد کاشت ناخن هشدار داد.
 • از کاشت ناخن تا خطر سرطان!


  سلامت نیوز:یک متخصص پوست نسبت به فراگیر شدن کاشت ناخن و رابطه نزدیک آن با قارچ های پوستی و نیز وجود ترکیبات سرطانزا در مواد کاشت ناخن هشدار داد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،دکتر الیاس سلیمی ، با بیان اینکه کاشت ناخن صرفا جنبه زیبایی دارد، گ
 • از کاشت ناخن تا خطر سرطان!


 • از کاشت ناخن تا خطر سرطان!


  یک متخصص پوست نسبت به فراگیر شدن کاشت ناخن و رابطه نزدیک آن با قارچ‌های پوستی و نیز وجود ترکیبات سرطانزا در مواد کاشت ناخن هشدار داد.

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها