بازدید: 8

تفاهمنامه همکاری دانشگاه مذاهب و دانشگاه «ابن‌سینا» افغانستان

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1508888
گروه بین‌الملل ــ تفاهمنامه همکاری علمی میان دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه «ابن سینا» مزارشریف به امضای رؤسای دو دانشگاه رسید.

به گزارش ایکنا؛ نشست بررسی زمینه همکاری های مشترک علمی و امضای تفاهم نامه همکاری میان دو دانشگاه مذاهب اسلامی و ابن سینا امروز«یکم دی ماه» با حضور رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی، وابسته فرهنگی ایران در مزار شریف، رئیس و اعضای هئیت رئیسه دانشگاه ابن سینا در مزار شریف برگزار شد.

باقری، رئیس دانشگاه ابن سینا در مزار شریف، طی این دیدار از گسترش تعاملات علمی و دانشگاهی ایران و افغانستان با پیشگامی دانشگاه مذاهب اسلامی ابراز خرسندی کرد و گفت: فارغ التحصیلان دانشگاه مذاهب اسلامی در افغانستان موفق هستند و امروز تعدادی از این افراد، اساتید دانشگاه ابن سینا هستند.

حجت الاسلام مختاری، رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی نیز در این دیدار با یادآوری این که رشته های جدید در دانشگاه ها، زمینه حضور حداکثری دانشجویان خارجی را فراهم می کند، گفت: امروز بسیاری از کشورها علاقه مند به استفاده از تجربه موفق علمی و عملی دانشگاه مذاهب اسلامی هستند و ما این آمادگی را داریم که این تجربیات را در اختیار آنها قرار دهیم.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی، دانشجویان و فارغ التحصیلان افغانستانی این دانشگاه را «سفیران تقریب» در کشورشان دانست و گفت: استقبال مطلوب دانشجویان افغانستانی برای تحصیل در دانشگاه مذاهب، نشانه کیفیت آموزشی و نیز روش آموزشی موفق این دانشگاه است.

در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه مذاهب اسلامی و دانشگاه ابن سینا در مزار شریف به امضای رؤسای دو دانشگاه رسید.

انتهای پیام


تفاهمنامه همکاری دانشگاه مذاهب و دانشگاه «ابن‌سینا» افغانستان
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها