بازدید: 4

تلاش سعودی‌ها برای ادغام بانک‌های خود با بانک‌های خارجی برای تقویت صنعت خدمات مالی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1508309
یک منبع آگاه از تلاش سعودی‌ها برای شناسایی فرصت‌های بالقوه ادغام بانکی به منظور تقویت صنعت خدمات مالی عربستان خبر داد.

سعودی ها به دنبال ادغام بانکی بیشتربه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از بلومبرگ، یک منبع آگاه می گوید عربستان سعودی پس از ادغام بانک سعودی انگلیسی و بانک سعودی-هلندی برای تقویت صنعت خدمات مالی خود به دنبال آن است که موقعیت های بالقوه ادغام های بیشتری را شناسایی کند.

یک منبع -که نخواست نامش فاش شود- در این باره گفت صندوق دارایی اصلی پادشاه که در برخی از بزرگ ترین بانک های وام دهنده دارای سهام است، در حال بررسی است که ادغام کدام بانک ها می تواند رقابت و سود بیشتری به دنبال داشته باشد. همچنین این مقامات به ادغام میان بانک های خارج از کنترل دولت نیز رویکردی مثبت دارند.

بلافاصله پس از گزارش بلومبرگ، بانک تجاری ملی -بزرگ ترین بانک پادشاهی عربستان سعودی- اعلام کرد مذاکره با بانک ریاض برای ادغام آغاز شده است. بر اساس اطلاعاتی که بلومبرگ جمع آوری کرده است، این معامله به ایجاد یک وام دهنده با دارایی 182 میلیارد دلار منجر خواهد شد.

این منبع آگاه گفت از دیگر بانک های وام دهنده که احتمال ادغام آن ها وجود دارد بانک سعودی فرانسوی، که بزرگ ترین سهامدار آن شرکت هلدینگ شاهزاده الولید بن طلال است، و همچنین بانک الراجحی و گروه مالی سامبا است. او در ادامه افزود این بررسی ها راجع به ادغام در فاز اولیه است و ممکن است به مرحله عملی شدن نرسد.

رشد کند اقتصادی، عمدتا به دلیل کاهش بهای نفت، و کاهش در کیفیت دارایی ها سیاست گذارانِ برخی از بانک ها در بزرگترین کشورهای صادرکننده نفت خام در جهان را وا داشته است به دنبال فرصت هایی برای ادغام باشند. بیش از 10 بانک در دیگر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نیز با توجه به شرایط فعلی به دنبال فرصت های ادغام هستند.

این منبع آگاه گفت صندوق سرمایه گذاری دولتی، صندوق دارایی پادشاهی که شاهزاده آن را اداره می کند بر روی معاملات بالقوه میان بانک های سهامدار خود تمرکز کرده اند.

انتهای پیام/


تلاش سعودی‌ها برای ادغام بانک‌های خود با بانک‌های خارجی برای تقویت صنعت خدمات مالی
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها