بازدید: 14

پیش از ظهور امام زمان (عج)، جهانیان باید امام حسین (ع) را بشناسند

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1506231
یک کارشناس مذهبی گفت: روایت است که امام زمان (عج) وقتی ظهور کنند، خود را با امام حسین (ع) معرفی می‌کنند.

به گزارش ایکنا، باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: حجت الاسلام و المسلمین مسعود عالیحجت الاسلام و المسلمین مسعود عالی کارشناس مذهبی در خصوص ارزیابی خود از راهپیمایی اربعین امسال گفت: با توجه به شیطنت های بیگانگان و مشکلات معیشتی مردم، برخی گمان می کردند راهپیمایی اربعین امسال چندان پر قدرت و پرشور نباشد. اما خدارا شکر، چیزی که ما تا به الان دیده ایم جز شور و شوق و اشتیاق نبود. معمولاً مردم در بحران ها با انگیزه بیشتری به میدان می آیند. ما با حضور در جلسه ها و موکب ها و مکان هایی که تجمع بود، دیدیم خداروشکر همان شور و شوق همیشه برپاست.

وی با تاکید بر لزوم گرامیداشت اربعین افزود: اربعین چیزی هست که بناست از طریق آن دین خدا تا ظهور حضرت حجت پیش برود؛ پس امام حسین (ع) باید قبل از ظهور معرفی شود. روایت است که امام زمان (عج) وقتی ظهور کنند، خود را با امام حسین (ع) معرفی می کنند. این یعنی قبل از آمدن امام زمان (عج)، امام حسین (ع) باید برای جهانیان شناخته شوند. الان هیچ چیز غیر از این راهپیمایی اربعین، امام حسین را به این گستردگی و جهانی معرفی نمی کند.  با همه تعمدی که دشمن دارد تا از لحاظ رسانه ای این حرکت عظیم را بپوشاند؛ اما این آیین همچنان ادامه دارد. گاهی رسانه های جهان جشن گوجه فرنگی در جایی و مسخره بازی و شوخی ها را پوشش می دهند؛ ولی این حرکت عظیم (راهپیمایی اربعین) را که در تاریخ بشر سابقه نداشته را پوشش نمی دهند. با همه اینها این تجمع عظیم برکات و تاثیرگذاری خود را در جهان دارد.

حجت الاسلام عالی در پایان گفت: امیدوارم که هر سال بیش از پیش بر این جمع عظیم اضافه شود. سال های گذشته که این چنین بود؛ امسال هم همین است. خدا را قسم می دهیم به حق امام حسین (ع) و عنایت خودشان این حرکت بزرگ را که در واقع قیام و نهضت اربعین است، به نهضت جهانی امام زمان (عج) متصل کند.

انتهای پیام


پیش از ظهور امام زمان (عج)، جهانیان باید امام حسین (ع) را بشناسند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها