بازدید: 25

متهم اخلال در نظام ارزی: پسرانم را محاکمه کنید، خودم صندلی اعدام را می‌کشم

منبع : فردا نیوز کد خبر: 1493860
تیمور عامری کارمند بازنشسته حراست بانک مرکزی که متهم به معاونت در اخلال ارزی است می‌گوید: اشتباه من این بود که به پسرانم اعتماد کردم؛ آن‌ها را محاکمه کنید، خودم صندلی اعدام را از زیر پای‌شان می‌کشم.

خبرگزاری تسنیم: جلسه محاکمه قربانعلی فرخزاد و تیمور عامری امروز به ریاست قاضی موحد در شعبه یک دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی برگزار شد؛ بنابراین گزارش تیمور عامری متهم است به معاونت در اخلال در نظام بانکی کشور از طریق اخلال در بازار ارز به صورت شبکه ای و سازماندهی شده در حد کلان.

عامری در دفاعیات خود پس از تفهیم اتهام گفت: ۱۰ سال است از بانک مرکزی بازنشست شده ام و از سال ۸۹ صرافی خود را در محل استیجاری متعلق به بانک انصار در مجاورت بانک مرکزی دایر کردم.

وی مدعی شد که با استفاده از اعتبار خود در دور زدن تحریم ها همکاری داشته است.

این متهم با انکار همکاری خود با قربانعلی فرخزاد گفت: نه پولی بین ما رد و بدل شده و نه او را به کسی معرفی کرده و یا برای راه افتادن کارش به کسی رشوه داده ام.

عامری با اشاره به اینکه یکی از همکارانش به نام صمد کریمی از کارکنان بانک مرکزی در سال ۹۴ فرخزاد را به او معرفی کرده گفت: کریمی به من گفت که فرخزاد همشهری من است دنبال صرافی می گردد و می خواهد کار کند.

وی در ادامه گفت: فرخزاد پیش من آمد و گفت که با صرافی بانک مسکن کار می کند، اما آن ها اذیتش می کنند. گفت که می خواهد جنس وارد کند و برای تخصیص ارز نیازمند ریال است. من به او گفتم که ریال را فقط برای اسکناس و حواله های صرافی می توانم استفاده کنم و ریال مورد نیاز خود را باید از کس دیگری تامین کند.

این متهم با اشاره به اینکه فرخزاد برای جلب اعتماد حمیدرضا عامری (پسر تیمور) به او وکالت داد تا حمیدرضا ریال مورد نیاز فرخزاد را تامین کند افزود: پسرم، چون اطمینانی به بازگشت پولش نداشت این کار را نکرد.

عامری سپس سلطانی را به عنوان فرد اصلی مرتبط با فرخزاد معرفی کرد و افزود: سلطانی در رابطه با تعیین ارز مورد نیاز بانک مرکزی در صرافی ما حضور داشت و کارش دور زدن تحریم ها در رابطه برای وارد کردن ارز حاصل از فروش نفت کشور بود.

قاضی از عامری پرسید چطور ممکن است که فاکتور های صوری در صرافی شما ضمیمه فرم های بانکی می شده و به بانک ملی ارائه می شده و شما از آن اطلاعی نداشتید که متهم در پاسخ گفت: اشتباه من این بود که به پسرانم اعتماد کردم و نظارت کافی بر روی عملکرد آن ها نداشتم. چیزی که شاهدان می گویند در صرافی من اتفاق افتاده بدون اطلاع من بوده و اگر پسر من علیرضا عامری و یا حمیدرضا عامری خلافی مرتکب شده اند شما آن ها را محاکمه کنید و صندلی اعدامشان را خودم از زیر پایشان می کشم.

قاضی موحد به متهم گفت: شما ۳۰ سال کارمند بانک مرکزی بودید حالا چطور می گویید از اقدامات فرزندانت خبر نداشتی؟ مسئولیت شما عدم نظارت منجر به وقوع جرم است و، چون زمینه را برای وقوع جرم فراهم کردید معاونت برای شما در نظر گرفته شده است که ما نیز آن را پذیرفته ایم.

وی سپس مجددا بر رابطه فرخزاد با مکی سلطانی که در صرافی او مستقر بوده است تاکید کرد و با اشاره به اینکه ارتباط آن ها ربطی به صرافی نداشته است گفت: معادل ریالی ارز های مورد نیاز فرخزاد را سلطانی تامین می کرد که متعلق به شرکت هایی بود که در امارات تحریم ها را دور می زدند.

در ادامه سیامک مدیر خراسان وکیل تعیینی تیمور عامری و وکیل تسخیر ۴ متهم فراری این پرونده با اذعان به این نکته که شکی نیست که عامری مرتکب سهل انگاری در مدیریت صرافی شده است، عامل آن را اعتماد به فرزندانش دانست و افزود: متهم اصلی پرونده گفته است که ارتباطی با عامری نداشته شاهد حاضر در دادگاه هم گفت که عامری اطلاعی از اقدامات بین سلطانی و فرخزاد نداشته است و به همین دلیل عامری با متهم اصلی پرونده وحدت قصد نداشته اند.


متهم اخلال در نظام ارزی: پسرانم را محاکمه کنید، خودم صندلی اعدام را می‌کشم
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 8

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها