بازدید: 21

ترامپ جدول زمانی خروج آمریکا از سوریه را تغییر داد؛ ضرب‌الاجل ۴ ماهه برای خروج / المیادین: نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه به عراق رفتند؛ این حضور موقتی است

منبع : انتخاب کد خبر: 1493221
روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مسؤولان دولت آمریکا نوشت: دونالد ترامپ به ارتش این کشور چهار ماه فرصت داده تا از سوریه خارج شوند. شاید آخرین توییت ترامپ مبنی بر اینکه "خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خروجی کند خواهد بود" بر این گزارش صحه بگذارد. از سوی دیگر، چند منبع مطلع به المیادین اعلام کردند، نیروهای آمریکایی که از سوریه عقب‌نشینی کردند، امروز (سه شنبه) وارد پایگاهی در نزدیکی اقلیم کردستان عراق شدند. طبق این گزارش، این کاروان شامل ۱۲۰ خودروی زرهی بزرگ به همراه کامیون و تجهیزات کامل است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ضرب الاجل ۴ ماهه ترامپ به ارتش آمریکا برای خروج از سوریه

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مسؤولان دولت آمریکا نوشت: دونالد ترامپ به ارتش این کشور چهار ماه فرصت داده تا از سوریه خارج شوند. شاید آخرین توییت ترامپ مبنی بر اینکه "خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خروجی کند خواهد بود" بر این گزارش صحه بگذارد.

سایت شبکه الجزیره با استناد به گزارش نیویورک تایمز اعلام کرد، تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره تعیین زمان خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و کند شدن فرایند خروج آنها در پی تماس هایی است که ترامپ با برخی طرف های بانفوذ در واشنگتن داشته است.

براساس اظهارات خبرنگار الجزیره در واشنگتن، ترامپ در جریان سفرش به عراق و در جریان نگرانی فرماندهان نظامی درباره بازتاب خروج شتابزده آنها از عراق بر روند مقابله با داعش قرار گرفت؛ چراکه رئیس جمهوری وقت آمریکا ضرب الاجل ۳۰ روزه را برای عقب نشینی نیروها تعیین کرده بود.

وی دلیل اصلی تصمیم ترامپ را اجرای وعده انتخاباتی اش در زمینه خارج کردن نیروها از سوریه دانست.

ترامپ در توییتی روز گذشته اعلام کرد، او تنها کسی است که می تواند از بازگشت نیروها بعد از دستیابی به پیروزی عظیم صحبت کند.

وی با ستودن نقش نیروهای آمریکایی در مقابله با داعش گفت: جنگ با داعش در آستانه پایان یافتن است. این در حالی است که او قبلا گفته بود، داعش در سوریه شکست خورده است.

ترامپ تاکید کرد، تصمیمش برای خروج از سوریه در راستای اجرای وعده انتخاباتی اش بوده است.

ترامپ خاطرنشان کرد: من درباره خروج از سوریه و دیگر جاها کمپین کردم. اکنون زمانی که خارج کردن نیروها را آغاز می کنم، رسانه های جعلی یا برخی ژنرال های شکست خورده که پیش از آمدن من قادر به انجام کار نبودند، می خواهند از من و تاکتیک هایم که موثر هستند، گله کنند.

رئیس جمهوری آمریکا نوشت: من کاری را انجام می دهم که گفته بودم انجام خواهم داد؛ جز اینکه نتایج آن بسیار بهتر از چیزی شده که گفته بودم به عمل خواهد آمد. به خاطر داشته باشید که من علیه جنگ های بی پایان کمپین کردم.

ترامپ اشاره کرد، داعش به طور عمده از بین رفته و نیروهای آمریکایی طی فرایندی کند به کشور بازمی گردند و به خانواده هایشان می پیوندند.

وی خاطرنشان کرد، مقابله با باقی مانده های داعش ادامه می یابد.

این در حالی است که ترامپ ۱۹ دسامبر در تصمیمی غیرمنتظره تصریح کرد که سربازان آمریکایی موجود در سوریه به کشور بازخواهند گشت چراکه داعش عملا شکست خورده است.

حضور نظامیان آمریکایی خارج شده از سوریه در عراق موقتی است

منابع مطلع اعلام کردند حضور نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه در عراق موقتی است.

چند منبع مطلع به المیادین اعلام کردند، نیروهای آمریکایی که از سوریه عقب نشینی کردند، امروز (سه شنبه) وارد پایگاهی در نزدیکی اقلیم کردستان عراق شدند.

طبق این گزارش، این کاروان شامل ۱۲۰ خودروی زرهی بزرگ به همراه کامیون و تجهیزات کامل است و از پایگاه مذکور به عنوان اقامتگاه مؤقت خود استفاده می کند.

این منابع افزودند: نیروهای خارج شده از سوریه که وارد عراق شده اند در این کشور باقی نخواهند ماند و اخبار منتشر شده درباره انتقال نیروهای آمریکایی از سوریه به غرب الانبار صحت ندارد.


ترامپ جدول زمانی خروج آمریکا از سوریه را تغییر داد؛ ضرب‌الاجل ۴ ماهه برای خروج / المیادین: نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه به عراق رفتند؛ این حضور موقتی است
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها