بازدید: 307

آموزش بافت ساده مو

منبع : ستاره کد خبر: 1491214
بافت ساده مو یکی از آن مدل‌هایی است که برای همه می‌تواند مناسب باشد و به راحتی به مو‌ها نظم داده و زیبایی را دو چندان می‌کند.
آموزش بافت ساده مو
بافت ساده مو یکی از آن مدل‌هایی است که برای همه می‌تواند مناسب باشد و به راحتی به مو‌ها نظم داده و زیبایی را دو چندان می‌کند.
بافت ساده مو
ستاره | سرویس آرایش و زیبایی - بافت مو امروزه در دنیای مد بسیار پر طرفدار است و همه ی خانم ها به دنبال بافت های ساده برای زیبایی موهایشان می گردند. انواع بافت مو وجود دارد، اما مانند هر چیز دیگری توصیه می شود بافت مویی را انتخاب کنید که برای فرم صورت شما مناسب باشد. البته مدل بافت موی ساده معمولا به همه می آید و کار بسیار ساده ای است. همه ی خانم ها مدل بافت مو سه رشته و کلاسیک را حداقل برای یک بار روی مو های خود امتحان کرده اند. البته به جز این مدل، مدل های ساده ی دیگری نیز وجود دارد که در زمان کم و توسط هر فردی قابل اجرا هستند. در ابتدا با مدل بافت کلاسیک که راحتترین روش است و سپس با چند مدل بافت ساده ی دیگر آشنا شوید.

بافت ساده مو؛ مدل کلاسیک
ابتدا مو های خود را به خوبی شانه کنید و سپس از جایی که می خواهید بافت را شروع کنید مو را به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. حالا شما یک رشته در سمت راست و یک رشته در سمت چپ و یک رشته در وسط دارید. رشته ی سمت راست را به حالت ضربدر بر روی رشته ی وسط بگذارید و رشته ی سمت چپ را بر روی این رشته که درواقع رشته ی سمت راست بوده و الان در وسط واقع شده است و شروع به بافتن کنید. حالا به دستتان تغییر جهت بدهید. بعد از آن رشته ی سمت چپ را بر روی رشته ی وسط (که درواقع در اصل رشته ی سمت راست بوده، ولی حالا وسط واقع شده است) بگذارید. این کار را مرتب ادامه دهید؛ بنابراین رشته ها از سمت چپ و راست بر روی رشته ی وسط (متغیر است) به حالت ضربدری بافته می شود. در نهایت انتهای بافت را با روبان یا کش مو یا انواع نگهدارنده های تزئینی ببندبد. بافت ساده از زیر و رو به تنهایی هیچ تفاوتی در شکل ندارد. همین مدل را اگر از بالای پشت سر شروع کنید و همه ی مو ها را جمع کنید بافت موی هلندی می شود.
 
بافت ساده و کلاسیک مو

انواع دیگر بافت ساده مو
۱. برای این بافت که با نام بافت طنابی معروف است و بسیار ساده و زیباست فقط به دو رشته مو احتیاج است. در ابتدا لازم است ابتدا مو های خود را به صورت دم اسبی ببندید. سپس با کمک انگشت مو ها را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. هر قسمت را به صورت جداگانه پیچ دهید (توجه داشته باشید هر دو را به یک جهت پیچ دهید) و سپس دو رشته موی پیچ داده شده را به یکدیگر بپیچانید تا حالت طنابی یا به اصطلاح مارپیچ به خود بگیریند. در آخر نیز انتهای مو را با کش مو ببندید تا مدل بافت مو طنابی حفظ شود.
 
انواع دیگر بافت های ساده ی مو

۲. اگر می خواهید مو های باز و رها داشته باشید که در عین حال بافتی ساده روی آن است می توانید از مدل بافت آبشاری استفاده کنید. از سمت چپ سر شروع کنید. به اندازه ی ده سانت از محل رویش مو به عقب بروید و یک دسته مو را جدا کنید. توجه داشته باشید زیاد از حد دسته بر ندارید. آن را به دو قسمت تقسیم کنسد. قسمتی که به صورتتان نزدیک است را از دیگری عبور دهید. قسمت دیگر را رها کنید و یک تکه موی جدید بردارید. حالا دوباره مثل مرحله ی قبل این تکه ی جدید را از تکه ی قبلی عبور دهید و تکه ی قبلی را رها کنید. همین کار را ادامه دهید تا به قسمت وسط سر برسید و آنجا مو ها را ببندید. بعد طرف دیگر سرتان را شروع کنید و مراحل بالا را دوباره تکرار کنید تا بافت متقارن داشته باشید. وقتی به وسط سرتان رسیدید با طرف دیگر یک دسته کرده و همه را با هم ببندید.
 
انواع دیگر بافت های ساده ی مو

۳. یکی از انواع بافت ساده مو که بسیار ساده است و در عین حال حالت شینیون مو دارد بافت جلوی مو است. در این مدل قسمتی از مو های جلو را جدا کرده و آن را به سه دسته تقسیم کنید. سپس با دسته ای که از همه جلوتر است شروع می کنید و مانند بافت کلاسیک آن را روی دسته ی وسط گذاشته و بعد دسته ی عقبی را از قسمت وسطی رد می کنید. حالا بعد از یک یا دو بار که این کار را انجام دادید با انگشت خود کمی مو از قسمت مو های پشتی گرفته و به دسته ی نزدیک آن اضافه می کنید (می توانید از مو های جلو هم به دسته ی جلوئی اضافه کنید) و سپس این دسته را از زیر دسته ی وسطی مو رد کنید. سعی کنید هر قسمت را محکم کنید تا مرتب و درست به نظر برسند. این پروسه ی اضافه کردن مو را تا زمانی که به گوش می رسید ادامه دهید. سپس با یک گیره یا کش انتهای آن را ببندید.
 
یک مدل بافت ساده مو

سخن آخر
البته بافت مو انواع زیادی مانند نردبانی، تیغ ماهی و ... دارد که هم خانم ها و دختران جوان می توانند برای زیبایی و مرتب بودن موهایشان از آن ها استفاده کنند. توجه داشته باشید اگر مو های خود را زیاد می بافید و می بندید حتما برای تقویت موهایتان اقدام کنید چرا که بستن زیاد از حد به مو ها لطمه وارد می کند.
برای دیدن قسمت عقب سر خود برای بافتن مو، یک آینه در جلو و یک آینه در پشت سر خود استفاده کنید تا موقع بافت مسلط باشید. همچنین لازم به یادآوری است که هر کدام از بافت ها نیاز به تمرین دارد پس صبور باشید و فقط یک بار امتحان نکنید.

آموزش بافت ساده مو
:
امتیاز : 0.0 تعداد رای : 0
 • آموزش بافت ساده مو


  بافت ساده مو یکی از آن مدل‌هایی است که برای همه می‌تواند مناسب باشد و به راحتی به مو‌ها نظم داده و زیبایی را دو چندان می‌کند.
 • خطوط مترو ظرفیت جابجایی ۵ میلیون مسافر را در روز دارد/ تغییر بافت سکونت کار ساده‌ای نیست


 • آموزش بافت مو: مدل تیغ ماهی


  مدل تیغ ماهی برای خانم هایی که می خواهند موهایشان را خیلی زود درست کنند و با آن راحت باشند مناسب است. این مدل مو را می توانید در فشن شوهای ژان پل گولتیه و فشن شوی پرادا و ... مشاهده کنید که تبدیل به ترند جدید بانوان شده است.
 • آموزش مدل‌های بافت مو به سبک تیغ ماهی


  گر هنوز یاد نگرفته اید که چگونه موهایتان را زیباتر سازید، حال زمانش است که دست به کار شوید. اگر چه همه ما دوست داریم که به مدل موهایمان تنوع دهیم و هر بار آنها را به شکلی جدید درست کنیم اما از این کار سر باز می زنیم زیرا تصورمان این است که بافتن آنها
 • آموزش بافت اسکاج در خانه به شکل مستطیل


  بافت اسکاج در خانه به راحتی با کمک قلاب و کاموا امکان پذیر است. با استفاده از این روش می‌توانید اسکاج‌های متنوعی را در اشکال مستطیلی یا میوه‌ای درست کنید.
 • آموزش تصویری کامل شینیون و بافت مو


  اگر موهای لخت و بی حالت ولی بلند دارید و موهایتان هیچ حالتی به خود نمیگیرد. نگران نباشید ما در این ویدیو بیش از 10 مورد مدل موی بافت و شینیون زیبا مخصوص موهای بلند را آموزش میدهیم که اگر چند بار تمرین کنید میتوانید موهای خودتان را هم برای جشن ها شینی
 • بافت عروسک برای کودکان، آموزش ببینید


  بافت عروسک از جالب ترین و پرطرفدارترین بافتنی ها در میان بافتنی های کودک است که البته به مهارت و تمرین نیاز دارد.
 • آموزش بافت پاپوش نوزاد، وسایل لازم


  بافت پاپوش نوزاد، کار لذت بخشی است که معمولا با قلاب انجام می شود.اما اینجا روش بافت پاپوش نوزاد مدل بندینک دار را با دو میل آموزش داده ایم.
 • آموزش بافت لباس دخترانه، پیراهن نوزادی زیبا


  این پیراهن زیبای دخترانه هم برای نوزادان و هم برای عروسک ها قابل استفاده است. در این مطلب آموزش بافت پیراهن دخترانه را پیگیری کنید.
 • آموزش رنگ به کودکان، روش‌های ساده


  کودکان معمولا علاقه بسیاری به کشف دنیای اطرافشان دارند. شاید دوست داشته باشید که رنگ‌های مختلف را به کودک آموزش دهید و او را با جهان جذاب رنگ‌ها آشنا کنید.
 • آموزش علم به کودکان، پنج راه ساده


  برای آموزش علم احتیاجی نیست کتاب به دست کودکتان دهید، کودکان از طریق بازی و فعالیت‌های روزمره خود یاد می‌گیرند و این علم واقعی است.
 • آموزش مهربانی به کودک، نه روش ساده


  ممکن است وقتی کودک نمره خوب کسب می‌کند او را تشویق کنید، اما اگر غذایش را با دوستش تقسیم کند یا لوازم‌ التحریرش را به کسی بدهد که نیاز دارد، باز هم او را تشویق می‌کنید؟
 • آموزش نظم به کودکان، چند تکنیک ساده


  با فرزندانتان گنگ و مبهم صحبت نکنید! شما فقط به آن‌ها می‌گویید: اتاقت را تمیز کن! یا اتاقت را مرتب نگهدار! اما او چطور باید این کار‌ها را انجام دهد؟
 • رشد مو در کودکان، آموزش روش های ساده و طبیعی


  ریزش مو در کودکان عارضه ای نادر و عجیب و غریب است. اما در واقع، برخی از کودکان رشد موی ضعیفی دارند و ریزش مو را تجربه می کنند.
 • آموزش نوع دوستی به کودکان، چند روش ساده


  چگونه می‌توانیم به کودکان‌مان کمک کنیم تا کمتر به فکر خود بوده و از امکاناتی که در اختیار دارند، راضی و شاد باشند؟

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها