بازدید: 11

پوری‌حسینی از سازمان خصوصی‌سازی رفتنی شد

منبع : تابناک کد خبر: 1490726
به گفته یک نماینده مجلس، پوری‌حسینی آخرین روزهای ریاست خود در سازمان خصوصی سازی را سپری می‌کند و ریاست این سازمان در حال تغییر است.

به گزارش تسنیم، از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، در حالی میر علی عبدالله پوری حسینی به عنوان رئیس سازمان خصوصی سازی انتخاب شده است که بدون شک یکی از پرحاشیه ترین دوران خصوصی سازی و واگذاری سهام دولتی را در کشور شاهد هستیم.

این در شرایطی است که پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی که در کارنامه خود واگذاری های پر حرف و حدیثی از جمله کشت و صنعت مغان، آومینیوم المهدی، نیشکر هفت تپه و هپکو را به ثبت رسانده است، در آزادسازی سهام عدالت نیز تاخیری دو ساله دارد. ضمن این که بر اساس قانون نیز باید واگذاری های دولت در سال 93 پایان می یافت.

به همین دلیل از سال 92 تا کنون که پوری حسینی بر صندلی ریاست سازمان خصوصی سازی تکیه زده است، بارها و بارها زمزمه تغییر وی به گوش رسیده و در این راستا نیز چند وقتی است که دوباره زمزمه هایی مبنی بر تغییر وی به گوش می رسد. ضمن این که عدم تشکیل جلسات هیات واگذاری نیز گمانه زنی ها در خصوص قصد وزیر اقتصاد برای بلند کردن پوری حسینی از صندلی ریاست سازمان خصوصی سازی و نشاندن فرد دیگری بجای وی، و پس از آن از سرگیری برپایی جلسات هیات واگذاری و در پی آن فروش شرکت های دولتی را جدی تر کرده است.

در این خصوص نیز به تازگی نماینده مردم سنقر در مجلس با انتقاد از عمکرد سازمان خصوصی سازی در واگذاری سهام پتروشیمی بیستون گفته، ما معتقدیم این شرکت نباید فعلا به مزایده گذاشته شود، چرا که واگذاری پتروشیمی بیستون در روزهای آخر ریاست آقای پوری حسینی به عنوان رییس سازمان خصوصی سازی صورت گرفته است و ایشان در حال تغییر هستند، بنابراین واگذاری در چنین شرایطی به صلاح نبوده و نیست.

حسینی کیا همچنین از تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی سازی خبر داده و اظهار داشت: عملکرد این سازمان از سال 92 تا 97 توسط مجلس مورد تحقیق و تفحص قرار گرفته و گزارش آن هم آماده شده است و به زودی به صحن علنی مجلس خواهد آمد تا مردم در جریان تخلفاتی که صورت گرفته قرار بگیرند.


پوری‌حسینی از سازمان خصوصی‌سازی رفتنی شد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها