بازدید: 6

شاخص کل بورس به پایان تابستان بازگشت/ فولاد بیشترین تاثیر منفی را داشت

منبع : تابناک کد خبر: 1490435
امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۹۵۸ واحد افت کرد و به رقم ۱۵۹ هزار و ۷۴۹ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۵۴ واحد کاهش تا رقم ۲۷ هزار و ۱۷۹ واحدی پایین رفت. شاخص آزاد شناور نیز ۲۲۵۴ واحد پایین رفت و در تراز ۱۷۱ هزار و ۲۰۲ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۱۹۲۴ و ۱۵۲۵ واحد کاهش یافت.

روز گذشته معدنی ها و فلزی ها به کاهش شاخص های بازار سهام دامن زدند و امروز نیز این روند ادامه پیدا کرد و این دو گروه بازهم از تاثیرگذارترین گروه ها در نوسانات دماسنج بازار بودند.

به گزارش ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۹۵۸ واحد افت کرد و به رقم ۱۵۹ هزار و ۷۴۹ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۵۴ واحد کاهش تا رقم ۲۷ هزار و ۱۷۹ واحدی پایین رفت.

شاخص آزاد شناور نیز ۲۲۵۴ واحد پایین رفت و در تراز ۱۷۱ هزار و ۲۰۲ واحدی قرار گرفت. همچنین شاخص بازار اول و دوم هر یک به ترتیب ۱۹۲۴ و ۱۵۲۵ واحد کاهش یافت.

شاخص کل بورس به پایان تابستان بازگشت/ فولاد بیشترین تاثیر منفی را داشت

فلزات اساسی، معدنی ها و برخی نمادهای بانکی و پتروشیمی امروز بیشترین تاثیر را روی نوسانات شاخص کل داشتند به طوری که فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید هر یک به ترتیب ۲۹۸، ۱۷۵ و ۱۷۴ واحد تاثیر کاهنده روی شاخص های بازار سرمایه داشتند. همچنین معدنی و صنعتی گلگهر، فولاد خوزستان، گروه مپنا و بانک ملت نیز در جهت کاهش نماگرهای بازار حرکت کردند.

اما امروز خودرویی ها تاثیرات مثبتی روی شاخص کل بورس داشتند به طوری که دو نماد سایپا و ایران خودرو هر یک به ترتیب ۵۵ و ۴۲ واحد به افزایش شاخص بازار سرمایه کمک کرد. همچنین سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین نیز تاثیر ۱۳۱ واحدی روی شاخص کل داشتند.

امروز فلزات اساسی همچون روز گذشته با کاهش قیمت روبه رو شدند و سهم های تاثیرگذار این گروه بیش از سه درصد در قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله افت را تجربه کردند.

معدنی ها نیز همراستا با فلزات اساسی با کاهش قیمت سهام مواجه شدند و بسیاری از سهم هایشان بیشتر از دو درصد کاهش قیمت را تجربه کردند.

در عین حال بانکی ها نیز با کاهش قیمت روبه رو شدند. البته این کاهش قیمت به اندازه دو گروه یاد شده نبود و تعدادی از نمادهای این گروه کمتر از یک درصد نوسان را تجربه کردند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۴۶۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۶ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار رقم ۱۲۷ هزار و ۷۸۷ را تجربه کردد.

آیفکس نیز با ۱۶ واحد کاهش مواجه شد و به رقم ۱۸۰۹ واحد رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۴۷۹ میلیارد را تجربه کرد و حجم معاملات به عدد ۹۹۵ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.


شاخص کل بورس به پایان تابستان بازگشت/ فولاد بیشترین تاثیر منفی را داشت
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها