بازدید: 9

گالری‌های پایتخت؛ میزبان آثار جدید هنرمندان

منبع : افکار نیوز کد خبر: 1475535
گالری‌های پایتخت از امروز میزبان آثار جدیدی هستند که بازدیدش استفاده از اوقات فراغت در روز پایانی هفته را می‌طلبد.
به گزارش افکارنیوز،

 بر همین اساس اگر اهل گالری گردی هستید پیشنهاد می کنیم که امروز از آثار تازه به نمایش درآمده دیدن کنید.

گالری فرشته

از امروز ۷ دی ماه نمایشگاه انفرادی «شاید فردا» که شامل آثاری از کمال الدین قطب است در گالری فرشته به نمایش گذاشته می شود. این آثار مجموعه تصاویری از صلح ناپایدار، ناجیان است. در این آثار درد و رنج جهان امروز و امید به آینده به تصویر کشیده شده است.

 گالری مژده
آثار رویا شامحمدی در نمایشگاهی با عنوان تهران «زیر بال فرشتگان» در گالری مژده به نمایش در می آید.

گالری پروژه های آران

چه نمایشگاه‌های جدید در گالری‌ها به نمایش در آمده؟

نمایشگاه آثار سلمان خوشرو که شامل نقاشی و مجسمه های سیمی است با نام «کنش ممکن» در گالری پروژه های آران در معرض دید قرار گرفته است.

در این مجموعه علاوه بر کنشی که در شیوه پرداخت فیگور ها وجود دارد، موضوع تابلو ها نیز حرکتی مضاعف را ایجاد می کند. مردانی که در حال نبردی تن به تن هستند و مشت های خود را به سوی یکدیگر گره کرده اند؛ چنان حجمی از انرژی از خود ساطع می کنند که لکه های رنگ از بدن آن ها جدا شده و در فضای اطراف پراکنده می شود. همچنین بخش دیگری از آثار این مجموعه به مجسمه هایی اختصاص دارد که از تنیدگی سیم های رنگی به وجود آمده اند.

گالری پردیس ملت

چه نمایشگاه‌های جدید در گالری‌ها به نمایش در آمده؟

‎نمایشگاه گروهی زنان هنرمند با عنوان «زمان، مکان، خاطره» نیز از امروز در گالری پردیس ملت افتتاح می شود. در این نمایشگاه شاهد آثاری از فرح ابوالقاسم، مریم اشکانیان، فرح اصولی، پروانه اعتمادی، زهرا امیر یگانه، سونیا بالاسانیان، لادن بروجردی، بهناز جلالی، شهلا حبیبی، منصوره حسینی، ایران درودی، سپیده سحر، گیزلا سینایی، سیما شاهمرادی، آریا شکوهی اقبال، سیما شفتی، سمیرا علیخانزاده، مهسا علیخانی، شیما فریدنی، نیلوفر قادری نژاد، زهرا قیاسی، یسری مجتهدی، معصومه مظفری، مهتا معینی، رکسانا منوچهری، مانلی منوچهری، الهام نفیسی، آتیه نوری، بیتا وکیلی، لیلا وسیمه، نرگس هاشمی و الهام یزدانیان خواهید بود.

نگارخانه دهش پور

از امروز همچنین نمایشگاه نقاشی «نوستالژی درختان مه گرفته» در نگارخانه بهنام دهش پور برپا می شود. در این نمایشگاه ۲۹ اثر از دلارام قائمی با سبک های رئال، فتوکلاژ و آبستره به نمایش در می آید.

آثار نقاشی، کلاژ و کار های دست ساز دلارام قائمی شامل ۲ دسته است؛ دسته اول ترکیبی از کلاژ، نقاشی و کار دست است که نشانگر آمیزه ای از دیروز تا امروز است که در این فضا ترکیبی از نقاشی ایرانی و سنتی، ولی با رویکردی مدرن به وجود آمده است. دسته دوم شامل نقاشی رنگ روغن و اکریلیک و ترکیب مواد که الهام گرفته از طبیعت است و محوریت اصلی آن درخت است.

موزه هنر های معاصر فلسطین

موزه فلسطین در این ایام میزبان آثاری از ۵۸ هنرمند در حوزه نقاشی، عکاسی، مجسمه و دیجیتال آرت است که در قالب نمایشگاهی با عنوان «سمای قلم» قابل بازدید است.

خانه هنرمندان ایران

در خانه هنرمندان ایران هم نمایشگاه سالانه آثار انجمن هنرمندان سفالگر با عنوان «انبساط» برپاست. انبساط توسط چهار کیوریتور انتخاب شده و در گالری های خانه هنرمندان ایران در حال برگزاری است. «تکثر» به کیوریتوری بهزاد اژدری در گالری ممیز، «تحول انگاره» به کیوریتوری رجحانه حسینی در گالری زمستان، «نگران» به کیوریتوری مجید ضیایی در گالری میرمیران و «ناکجایی» به کیوریتوری امید قجریان لو در گالری پاییز از بخش های مختلف این نمایشگاه هستند.

گالری آتلیه کبود

اگر خواستید در محدوده طالقانی گالری گردی داشته باشید می تونید سری به گالری آتلیه کبود بزنید که از امروز ۷ دی ماه میزبان آثار نقاشی بابک کبود خواهد بود.

گالری ساربان

در این گالری هم از امروز نقاشی های سعید رفیعی منفرد با عنوان «انطباق» به نمایش گذاشته خواهد شد. این نقاش درباره این نمایشگاه می گوید: اولین واژه ای که با نگاه به ایران این سال ها و سال های دورتر به ذهنم خطور می کند، واژه «انطباق»است. گویی رنج های طولانی و بی ثباتی های پی در پی و تحولات سریع، مکانیزم ناخودآگاه انطباق را در ما فعال کرده است تا بتوانیم به حیات خود در بستر تاریخی و اجتماعی پر تنش ادامه دهیم. مجموعه حاضر نقش هایی از خود ماست. مایی که رنج می کشیم و زخم می خوریم و آن را می پذیریم و ادامه می دهیم.

گالری آتشزاد

چه نمایشگاه‌های جدید در گالری‌ها به نمایش در آمده؟

اگر علاقه مند به نقاشی با آبرنگ هستید هم پیشنهاد می کنم به گالری آتشزاد که از امروز ۷ دی ماه میزبان آثار محمدرضا باقری است دیدن کنید.

گالری سرزمین هنر

در این گالری 17 تابلوی نقاشی از محمود محکمی به نمایش گذاشته شده است. وی در این نمایشگاه حس درونی خود را از ارتباطی که با اشیا قدیمی می گیرد با مخاطبان به اشتراک می گذارد.

گالری آب انبار

دومین نمایشگاه انفرادی مجید فتحی زاده که شامل تازه ترین آثار این هنرمند می شود با عنوان «اختلال» از امروز به نمایش گذاشته می شود. این آثار که شامل کار های فیگوراتیو فتحی زاده است به مخاطب این امکان را می دهد که با زبان تصویر پیام هنرمند را از اعماق تاریکی دریابد.

گالری دنا

در این گالری نمایشگاه گروهی مولتی مدیا با موضوع مردمان کشور هایی که در وضعیت آتش بس قرار دارند برگزار می شود. تابلوی مشهور گرونیکای پیکاسو به عنوان موضوع اصلی این نمایشگاه معرفی شده است و هنرمندان با توجه به موقعیت کنونی کشور و حتی نگاه موجود در خاورمیانه به خلق آثار هنری پرداخته اند.

گالری ایرانشهر

این روز ها نمایشگاه نقاشی داوود زندیان در گالری ایرانشهر برپاست. در این نمایشگاه که برای اولین بار گزیده ای از آثار سه مجموعه «کافه گلشن»، «عکاسخانه آقای ادیب» و «نوستالژی» را در ایران به نمایش گذاشته شده با رویکرد های متفاوتی روبه رو هستیم. بخشی از نمایشگاه به تابلو های طبیعت بی جان اختصاص دارد.

اما در سایر آثار این هنرمند انسان نقش مهم و پر رنگی دارد. فضای شلوغ تابلو ها با آدم ها و اجسام مختلف پر شده و کنار هم قرار گرفتن اشیاء یا موجودات نامتجانس از یک سو و ترکیب محیط داخلی و خارجی از سوی دیگر، فضایی را در آثار ایجاد کرده است که در عین آشنا بودن برای بیننده، غیر واقعی و خیال انگیز به نظر می رسد.

گالری ابد

چه نمایشگاه‌های جدید در گالری‌ها به نمایش در آمده؟

این گالری از امروز میزبان نمایشگاه گروهی مجسمه های سرامیکی با نام «سازواری» خواهد شد.

 

گالری احسان

این گالری از امروز میزبان نمایشگاه گروهی هنر های تجسمی می شود و آثاری از رخساره اخوت، هاله آینه ساز، محمد سعید باجلان، سانیا برجسته، محمد ابراهیم پناهنده، فریده پور اسماعیل زاده، سعادت جهانیان، مریم چرخ گرد، فاطمه حیدرپور، مریم حیدری، سعیده حیدری نامی، نرگس خالقی، رویا خوش طینت، میلاد سالاری، دنیا سپهرآرا، پریا سیروسی، آناهیتا شمس، مهرناز شیخ زاده خضری، مریم عجملو، نوشین عربزاده، لیلا علیزاده، گیتا، مهدیس مهرجو و فائزه هیربدجو را به بازدیدکنندگان خود ارائه می کند.

فرهنگسرای ارسباران

چه نمایشگاه‌های جدید در گالری‌ها به نمایش در آمده؟

در فرهنگسرای ارسباران هم نمایشگاهی از مجموعه تصویرساز های «تجربه های ۳۹» مهران میرحسین تحت عنوان «بی منظورها» برپاست.

 

 

 

گالری خورشید

نمایشگاه گروهی نقاشی «آفرینش احساس» نیز در گالری خورشید برپاست. تکنیک و موضوع این نمایشگاه آزاد است و دلیل انتخاب این عنوان برای نمایشگاه این است که خلق بیشتر آثار در این نمایشگاه از احساس هنرمندان نشات گرفته است.

گالری لاله

سومین نمایشگاه گروهی نقاشی با آثاری از ۳۹ هنرمند جوان فعال و ۴ هنرمند پیشکسوت میهمان در گالری لاله قابل بازدید است.

آثار این نمایشگاه به کوشش سعید دولتی گردآوری شده است و از اهداف برگزاری آن، توجه به خلاقیت های نقاشان جوان فعال، مشتاق و کمتر شناخته شده از بیشتر نقاط کشور از جمله: شمال، جنوب، شرق و غرب است. هنرمندانی که به صورت مستمر فعالیت هنری داشته اند، اما اغلب به دلیل محدودیت های مختلف، فرصت کمتری برای معرفی آثار خود در گالری های تهران داشته اند.

در این نمایشگاه آثاری از سعیداسکندری، شیرین احمدی، ژاله اخلاقی، جهانبخش امیربیگی، شیوا بابایی، وحید بیک وردی، هدیه توتونچیان، سعیده ثابت نژاد، سعیددولتی، آناهیتا ذابحی، پریسارحمانی، حکمت رحمانی، سیمین سالار، مریم سلمان، افسانه سلیم بیاتی، نعیم شفیعی، سوسن شریفی، ایمان صادقی، محمدرضاعباسی، طاسین عواطفی، شهرام عظیمی، علی غیبی، امیرفاضلیان، صدیقه فتح الله زاده، زهرا فراهانی، گلسا قاسمی، سحرنازکتانی، حسین کرمی، نازک مریدپور، عاطفه مهرورز، معصومه مهدی زاده، ولی الله محمدی، منقذ موسوی ابوالهیل، فاطمه السادات مـوسوی، مژگان مسیّبیان، نـسرین نـجفی، مـرسـده نـجفی، نـیوشا نیوژپـور، حـسین مـحجوبی، ایـرج اسـکندری، بـهنام کـامرانی، رضـا هـدایت، فـرنگیس هوشمند ایمانلو را خواهید دید.

 


گالری‌های پایتخت؛ میزبان آثار جدید هنرمندان
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها