بازدید: 26

اسدزاده:به همراه همسرم تنهایی این شب را می گذرانیم/بازیگر سریال ستایش: در برگزاری شب یلدا اغراق و زیاده‌روی نکنیم

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1472295
مراسم شب یلدا یا همان شب چله همواره از سوی ایرانیان یکی از شب‌های زیبا بوده که تمامی اعضای خانواده به طور معمول در کنار یکدیگر جمع می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مراسم شب یلدا یا همان شب چله همواره از سوی ایرانیان یکی از شب های زیبا بوده که تمامی اعضای خانواده به طور معمول در کنار یکدیگر جمع می شود.

یلدا بلندترین شب سال است که در همین شب همه سعی می کنند با بودن در کنار یکدیگر علاوه بر رعایت صله رحم اگر ناراحتی و کینه ای از یکدیگر به دل گرفته اند آن را فراموش کنند.

به همین مناسبت خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به گفت وگو با چند تن از هنرمندان سینما، تئاتر و تلویزیون را از آنان در خصوص بلندترین شب سال یعنی شب یلدا جویا شده است:

اسدزاده:به همراه همسرم تنهایی این شب را می گذرانیم/بازیگر سریال ستایش: در برگزاری شب یلدا اغراق و زیاده روی نکنیم//////////////جمعه

در برگزاری شب یلدا اغراق و زیاده روی نکنیم

مهدی میامی در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص برنامه امسال خود برای برگزاری مراسم شب یلدا گفت: شب یلدا برای من شب بسیار مهمی است و امسال را هم با خانواده قرار جمعی گذاشته ایم تا بتوانیم این شب را کنار هم سپری کنیم.

وی در همین راستا ادامه داد: از نظر من نمی شود شب های زیبایی همچون شب یلدا را از ما گرفت. اینها جزو سنت های زیبایی هستند که باعث جمع شدن خانواده ها کنار هم می شوند. من همیشه این شب را به بهترین نحو برگزار می کنم.

میامی با اشاره به لزوم برگزاری مراسم شب یلدا خاطرنشان کرد: از مردم عزیز کشورم می خواهم که این سنت که نشان دهنده صله رحم نیز است را حفظ کنند اما تا حد ممکن از زیاده روی و اغراق در آن پرهیز کنند.

اسدزاده:به همراه همسرم تنهایی این شب را می گذرانیم/بازیگر سریال ستایش: در برگزاری شب یلدا اغراق و زیاده روی نکنیم//////////////جمعه

یلدای امسال در کنار کانون گرم خانواده خواهم بود

شهرزاد کمالزاده بازیگر سینما و تلویزیون در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، با تبریک به مناسبت فرارسیدن شب یلدا گفت: خدا را شکر همواره سایه پدر و مادر بر سر من بوده و در تمامی شب های یلدا سعی کردم که در کنار کانون گرم خانواده خود باشم.

وی در کنار حضور خانواده، شب یلدا همیشه برای من یکی از بهترین شب ها بوده زیرا هر لحظه آن برایم یک دنیا خاطره است. تا وقتی خانواده کنار من هستند حال من در هر مناسبتی از جمله شب یلدا خوب است. امسال هم اگر سر کار خاصی نباشم شب یلدا را با خانواده سپری می کنم.

اسدزاده:به همراه همسرم تنهایی این شب را می گذرانیم/بازیگر سریال ستایش: در برگزاری شب یلدا اغراق و زیاده روی نکنیم//////////////جمعه

عطر قورمه سبزی شب یلدا از خاطرم پاک نمی شود

علی فروتن بازیگر تلویزیون و سینما در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره شب یلدا گفت: در این شب با توجه به این که سنت است به آن احترام می گذاریم و مثل هر سال به دیدن بزرگترها می رویم.

وی افزود: این سنت نباید محدود به شب یلدا باشد و باید در همه سال دور هم نشینی انجام شود چون بسیاری از مشکلات را از بین می برد. حضور بزرگترها مانند ریشه درخت است و دعا می کنم همه خانواده ها با ریشه باشند.

این بازیگر درباره برگزاری مراسم شب یلدا اظهار کرد: انار جزو جدانشدنی و دوست داشتنی شب یلداست، همچنین شاهنامه خوانی و حافظ خوانی انجام می دهیم، فال حافظ می گیریم و به حافظ و سلطان ادب فارسی فردوسی عرض ارادت می کنیم. مادرم در این شب بیشتر قرمه سبزی درست می کند و بر درست کردن این غذا اصرار دارد، به ذائقه های اطرافیان توجه دارد. سال هاست که این غذا در سر سفره شام شب یلدای ما برپاست.

برگزاری مراسم  شب یلدا برایم بسیار مهم است و هر زمان سر صحنه فیلمبرداری نباشم و در کنار خانواده باشم حتما مراسم را برگزار می کنم و به آن اعتقاد دارم.

اسدزاده:به همراه همسرم تنهایی این شب را می گذرانیم/بازیگر سریال ستایش: در برگزاری شب یلدا اغراق و زیاده روی نکنیم//////////////جمعه

دورهم نشینی و خوردن انار و هندوانه شب یلدا را دوست دارم

پوراندخت مهیمن بازیگر تلویزیون و سینما در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره شب یلدا گفت: همه مراسمات و آداب قدیم و سنتی را دوست دارم،  در شب یلدا نیز دورهم نشینی و سنت خوردن انار و هندوانه را دوست دارم. 

وی خطاب به جوانان برای حفظ سنت شب یلدا بیان کرد: جوانان باید سنت را حفظ کنند و به جای گذراندن اوقات با دوستان خود در کنار خانواده این مراسم را به شکل سنتی برگزار کنند و در این صورت بیشتر در کنار هم حضور داشته باشند. 

این بازیگر با تبریک شب یلدا به ملت ایران افزود:  دعا می کنم شب یلدای همه ایرانی ها در هر جای دنیا به خصوص در کشورمان ایران استثنایی و خوب باشد، به همه خوش بگذرد و این سنت را حفظ کنند.

خاطرات داریوش اسدزاده از شب یلدا با کرسی و حافظ خوانی/دیگر تنها هستم و مهمانی برای یلدا ندارم

به همراه همسرم تنهایی این شب را می گذرانیم

داریوش اسدزاده بازیگر سینما و تلویزیون در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص برگزاری سنت   شب یلدا گفت: واقعیت من دیگر کسی را ندارم که بخواهم در کنارش شب یلدا را سپری کنم و به همراه همسرم تنهایی این شب را می گذرانیم.

وی در همین راستا ادامه داد: زندگی من با کتاب و کتابخوانی می گذرد و بدون شک حافظ خوانی یکی از رسوماتی است که آن را در کنار همسرم انجام خواهم داد.

بازیگر سریال "خانه سبز"  ضمن اشاره به خاطرات خود از شب یلدا افزود: رسم و رسوم و آیین هایی مثل یلدا به مرور کمرنگ می شود و همین باعث شده که خانواده ها دیگر آنچنان دور یکدیگر جمع نشوند. یادم می آید دوران کودکی زیر یک کرسی می نشستیم و گاه تا صبح به حرف زدن، حافظ خوانی و شادی می پرداختیم. داستان گویی و بازی های کودکانه خاطرات زیبایی است که در ذهن همه ما مانده است.

انتهای پیام/


اسدزاده:به همراه همسرم تنهایی این شب را می گذرانیم/بازیگر سریال ستایش: در برگزاری شب یلدا اغراق و زیاده‌روی نکنیم
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها