بازدید: 61

اجباری شدن استفاده از صندلی کودک در خودرو‌ها در انتظار ابلاغ قانونی /کیفیت خودرو‌ها قربانی توجه به افزایش و کاهش قیمت آن‌ها

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 1469192
رئیس پلیس راه راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت:درخصوص اجباری شدن استفاده رانندگان از صندلی کودک در خودروهایشان در انتظار ابلاغ آن هستیم.

سردار محمد حسین حمیدی در گفت: وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان اظهار داشت:متأسفانه ۴۰ درصد سوانح رانندگی که منجر به جرح و فوت در کشور می شود عمدتا به دلیل بی کیفیت بودن خودرو های ماست، خودور هایی که در زمان واژگونی به دلیل بی کیفیت بودن جان سرنشینان آن درخطر مرگ قرار می گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه متاسفانه خودرو های ما برای ایمنی سرنشینان خودرو چه کودکان و چه سایر سرنشینان کیفیت لازم را ندارند افزود:کشور های توسعه یافته اند و به صورت هدفمند به دنبال این هستند که خودرو هایی را طراحی کنند تا در صورت بروز سوانح رانندگی هیچ کدام از سرنشینان خودرو کشته و یا مجروح نشوند.

حمیدی اضافه کرد:به این نوع نگرش می توان گفت: دیدگاه صنعتی نه اینکه یک خودوری بنجل را بسازیم و بفروشیم و دلمان خوش باشد که تجارت کرده ایم، دارای صنعت خودروسازی هستم و و عده ای هم مشغول کار هستند.

وی در خصوص استفاده اجباری از صندلی کودک در خودرو ها نیز گفت: درانتظار ابلاغ آن هستیم و درحال بررسی جزئیات اجرایی آن هم هستیم، اما ما فراتر از مسئله صندلی کودک مشکل داریم، متاسفانه مشکل اصلی ما در اصل خود خودرو ها و کیفیت بسیار پایین آنهاست.

رئیس پلیس راه راهور ناجا گفت:باید در حوزه اطلاع رسانی به تفکیک سهم هر کدام را از مشکلاتی که در خودرو ها را داریم مشخص کینم تا مشخص شود که چه وضعیتی داریم. درکشور بیشتر درگیرودار قیمت خودرو ها هستیم و در این میان کیفیت قربانی می شود و فراموش شده است و کسی به آن توجه نمی کند.

وی در خصوص اینکه گاهی اوقات مأموران راهور نیز قوانین را رعایت نمی کنند گفت:ممکن است یک جایی مأموران قوانین را رعایت نکنند به عنوان مثال در طرح موتوری کیری بعد از متوقف کردن موتورسیکلت مأمور راهور برای انتقال وسیله به پارکینگ ازکلاه استفاده نکند و یا مأموری در پایان شیفت، چون سرویس ایاب وذهاب ندارد با اولین موتور پشت ترکم آن سوار شود درحالی نه خودش و نه راننده کلاه کاسکت ندارند، بدون شک این این موضوعات هم اشکالاتی که نباید باشد.

انتهای پیام/


اجباری شدن استفاده از صندلی کودک در خودرو‌ها در انتظار ابلاغ قانونی /کیفیت خودرو‌ها قربانی توجه به افزایش و کاهش قیمت آن‌ها
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها