بازدید: 38

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر

منبع : فرارو کد خبر: 1464600
بازار امروز را می‌توان به دو نیمه تقسیم کرد نیمه اول مختص خودرویی‌ها بود و نیمه دوم گروه بانکی، در اواسط بازار شایعه منتشر شده مبنی بر مراحل آخر تجدید ارزیابی وتجارت این خبر باعث شد گروه بانکی مورد توجه خریدارارن قرار بگیرد و نقدینگی به سمت این گروه شیفت پیدا کند. صفوف خرید این گروه تا پایان بازار پابرجا بود بانک تجارت با ۲۸۳میلیون سهم بیشترین داد و ستد را در این گروه به خود اختصاص داد. در این گروه نمادهای بانک ملت و بانک کارآفرین نیز کار خود با صف خرید به پایان رساندند.
فرارو- بازار بورس امروز یکشنبه را می توان به دو نیمه تقسیم کرد نیمه اول خودرویی ها و نیمه دوم بانکی ها. امروز شاخص کل با افت ۱۹۱.۹۸ واحدی در ارتفاع ۱۶۶.۸۹۱.۲۵ ایستاد.
 
بازار بورس
در پایان معاملات امروز، شاخص کل با افت ۱۹۱.۹۸ واحدی در ارتفاع ۱۶۶.۸۹۱.۲۵ ایستاد. نماد های فولاد، شتران و شپنا بیشترین اثر منفی و نماد های وبملت و فارس بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل رقم زدند. ارزش کل معاملات حدود ۵۳۹.۳ میلیارد تومان به ثبت رسید. نماد خساپا با ۳۹۷ میلیون سهم به ارزش ۵۳۳.۲ میلیارد ریال بیشترین حجم معاملات بورس را بخود اختصاص داد.

بازار بورس امروز میزان تغیرات نسبت به روز گذشته
شاخص کل (واحد)
۱۶۶۸۹۱
۱۹۱.۹۸
حجم معاملات (میلیون سهم)
۲۴۰۵
۱۱۶۲
ارزش معاملات (میلیارد تومان)
۵۳۹۳
۲۰۱.۳
بازار فرابورس
در بازار فرابورس شاخص کل با افت ۱۹.۷۶ واحدی در عدد ۱۸۳۸ ایستاد. نماد های ذوب و دماوند بیشترین اثر مثبت و نماد های زاگرس و هرمز بیشترین اثر منفی را بر آیفکس رقم زدند. ارزش کل معاملات فرابورس نیز ۵۱۹.۶ میلیارد تومان به ثبت رسید. در فرابورس تهران نماد ذوب با ۳۳۱ میلیون معامله به ارزش ۶۳۱ میلیارد ریال بیشترین حجم معاملات فرابورس را به خود اختصاص داد.
 
 
بازار فرابورس امروز میزان تغیرات نسبت به روز گذشته
شاخص کل (واحد) ۱۸۳۸ ۱۹.۷۴
حجم معاملات (میلیون سهم) ۱۰۲۵ ۳۳۴.۸
ارزش معاملات (میلیارد تومان) ۵۱۹ ۱۵۴.۸
گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر
کلیات بازار
بورس اوراق بهادار هفته جاری را با صدرنشینی خودرویی ها بر مبنای خبر تایید افزایش نرخ ها آغاز کرد. معاملات امروز نیز با صف خرید این گروه در پیش گشایش و تا دقایق ابتدایی معاملات روز جاری ادامه داشت اما دیری نگذشت که شاهد متعادل شدن این صفوف و قرار گرفتن نمادهای این گروه در دامنه نوسانی منفی بودیم.
 
بازار امروز را می توان به دو نیمه تقسیم کرد نیمه اول مختص خودرویی ها بود و نیمه دوم گروه بانکی، در اواسط بازار شایعه منتشر شده مبنی بر مراحل آخر تجدید ارزیابی وتجارت این خبر باعث شد گروه بانکی مورد توجه خریدارارن قرار بگیرد و نقدینگی به سمت این گروه شیفت پیدا کند. صفوف خرید این گروه تا پایان بازار پابرجا بود بانک تجارت با ۲۸۳میلیون سهم بیشترین داد و ستد را در این گروه به خود اختصاص داد. در این گروه نمادهای بانک ملت و بانک کارآفرین نیز کار خود با صف خرید به پایان رساندند.
 
در گروه لاستیکی نیز که با افزایش نرخ ۲۰ تا ۳۰ درصدی در محصولات آن ها سومین روز مثبت خود را سپری می کردند در میانه معاملات افت تقاضا سبب شد تا اغلب نماد ها به دامنه منفی قیمت وارد شوند. گروه رایانه امروز مورد توجه قرار گرفت. نماد آپ با افزایش تقاضا به صف خرید رسید و اکثریت نماد های گروه نیز در محدوده مثبت قیمتی داد وستد شدند. شاخص این گروه پس از ریزش ۲۵ درصدی از سقف ۲۰ هزار واحد رشد ملایم و پیوسته ای را به ثبت رسانده است که بنظر برای روز های آتی نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت.
 
در معاملات امروز قطار توقف در ایستگاه نمادهای مادیرا، فالوم، سیلام و وهور ایستاد و شاهد بازگشایی نمادهای دامین، ولملت و ثنوسا بودیم.
 
چشم انداز بازار فردا
به نظر می رسد بازار برای رشد نیاز به اخبار مثبت و موثری پیرامون راه اندازی کانال مالی اروپا به طور رسمی یا گزارشات مثبت و عملکرد قابل قبول آذر ماه دارد. باتوجه با افزایش تقاضا در نمادهای بانکی در آخر وقت امروز انتظار رشد قیمت را پس از چندین روز رکود و کاهش قیمت در این گروه داریم. فردا همزمان با بازگشایی بازارهای جهانی معاملات گروه های بزرگتر وابسته به این بازار خواهد بود که بنظر نمی رسد نوسانات مثبت یا منفی شدیدی را در کامودیتی ها شاهد باشیم بنابراین معاملات متعادل در گروه پتروپالایشی دور از انتظار نیست.
 
 

گزارش بازار بورس تهران یکشنبه ۱۸ آذر
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

ایران ۰ - ۰ عراق / گزارش لحظه به لحظه

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

فردوسی‌پور فردا گزارش می‌کند

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

آموزش و پرورش: گزارشی مبنی بر سه نوبته بودن مدارس ابتدایی دریافت نشده

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش عملکرد نه ماهه نخست سال 1397 شرکت بیمه ما

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش تصویری بازی ایران و عراق

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات

گزارش دیده بان حقوق بشر از نقض حقوق بشر و جنایات جنگی امارات